MMR - čím později, tím lépe?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
626
18.2.13 18:21

MMR - čím později, tím lépe?

Ahoj holky,

vím, že je tady na téma očkování spousty diskuzí, ale snad mi odpustíte můj dotaz. Očkování jsem vždy brala jako povinnost, která musí být. Díky Bohu moje dítě nemělo zatím (ťuk, ťuk) žádné reakce. Poslední týden jsem se ale, ani nevím na jaký impuls, začala o očkování zajímat víc. No, a výsledek? Jsem totálně vyděšená ze všech těch článků, příspěvků, diskuzí atd., co všechno se může přihodit jako následek vakcinace. Nebudu se tady rozepisovat, ale docela mě to rozhodilo.
Mám tedy otázku ohledně MMR vakcíny, odpověď jsem zatím nikde nenašla. Když dám dítě očkovat později, je menší riziko, že bude mít nějaké trvalé následky? Tím myslím, jestli, když je dítě starší, snáší očkování lépe? Možná to zní hloupě, ale jsem laik a můj pediatr je těžce očkovací, takže by očkoval i proti rýmě a toho se opravdu ptát nebudu… Už teď se třesu, protože mě donutil (ano, jsem svéprávná, ale v jistých momentech beru zpátečku), jít na TBC. To nás čeká ve čtvrtek a já jsem teď plná všech těch příběhů mamminek, kdy se z jejich zdravého dítěte stal např. autista.
Děkuji za odpovědi, hezký večer všem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16857
18.2.13 18:24

Jo, po druhém roce života má už mnohem lépe vyvinutý imunitní systém. Tudíž se s touto vakcínou lépe popere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20746
18.2.13 18:28

Ano Mudr. Petráš - vakcinolog a jeho stránky www.vakciny.net zcela jasně uvádějí, že reakce u tohoto očkování klesají s věkem očkovaného.. Já odložím až kolem druhého třetího roku.. Problém je se školkou - chtějí naočkované děti.. Řešením je najít si rozumného pediatra, naočkovat těsně před školkou.. Pak nemusí v papírech lhát - stačí napsat rozočkováno.. Některé zdroje uvádějí, že většinou stačí jedna dávka a dítě je chráněno.. Druhá nejlépe před pubertou..

Příspěvek upraven 18.02.13 v 18:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
18.2.13 18:28
@anahry píše:
No, a výsledek? Jsem totálně vyděšená ze všech těch článků, příspěvků, diskuzí atd., co všechno se může přihodit jako následek vakcinace.

To ale přece máte riziko proti riziku. Riziko nežádoucích reakcí při očkování proti riziku onemocnění nemocemi, proti kterým se očkuje - a ty přece bývají taky závažné s trvalými následky.

Proti obyčejné virové rýmě se, pokud vím, neočkuje. Některé rýmy ale mohou být vyvolány nebezpečnými bakteriemi (pneumokoky, meningokoky). My máme dítě očkováno proti tuším 13 kmenům pneumokoka (bohužel ale zánět středouší už měla a ouško měla píchlé).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14856
18.2.13 18:32

Ja dceru nechala ockovat MMR v roce - jsme v zahranici, tehda jsme byli prepadeni doktorkou a taky jsem nemela moc nastudovano. Reakce nebyla prijemna, z ockovani to bylo to nejhorsi, tudiz uz nikdy vice…u syna budu posouvat co to pujde s ohledem na skolku, pokud by na tom trvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
18.2.13 18:32

Starší dítě jsem nechala MMR očkovat až kolem 2 roku a u mladšího se taky tak chystám. Mám kamarádku imunoložku (není odpůrkyně očkování)a ta říkala, že tahle vakcína má smysl od těch 2 let a navíc ji děti už mnohem lépe snášejí.

• Citovat
  • Nahlásit
23101
18.2.13 18:34

Já o tom moc nečetla a věřila doktorce - je v očkování hodně rozumná. Ale teď zpětně bych toto očkování posunula tak na 2-3 rok… Dali jsme přesně v 18 měsících, malá byla děsně protivná, ale měla třeba jen 24 hodin teploty… Máme to za sebou, ale dalšímu dám klidně až ve 3 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
18.2.13 18:34

Priorix necham ockovat rozhodne az po druhem roce veku dcery. Ta vakcina je ziva, cili reakce byvaji razantnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.2.13 18:36

@eumedon Ano, riziko proti riziku, ale většinový argument je, že naočkované děti jsou pro společnost přínosnější. To řekněte mamince, která se potýká s negativní zkušeností po očkování. Bohužel, vaše dítě je přínosnější pro společnost, ale je jedno z těch x procent, co mají následky. Ale nechci nijak polemizovat. Jen jsem chtěla odpověď na MMR. A mimoch.´,to o té rýmě bylo myšleno ironicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katulen
18.2.13 18:36

Tak proc to chteji ockovat tak brzy, kdyz je jasne ze je to lepsi pozdeji.Fakt uz mam doktoru plny zuby.
NEchala bych co nejpozdeji by to slo, podle nasich zkusenosti. :x

• Citovat
  • Nahlásit
3540
18.2.13 18:40

Též jsme odkládali. chtěla jsem do druhého roku, ale otěhotněla jsem a termín mi vychází akorát na synkovi narozeniny takže odložíme ještě na později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kakuter
18.2.13 18:53

Nechala jsem dceru naočkovat přesně v 15 měsících, druhý den byla jakoby se vrátila o dva týdny ve vývoji, co se týče chůze. Sotva získala stabilitu, šup a byla ta tam. Bohužel jsem se neinformovala dříve. Doktorka mě tlačí do druhé dávky, že reakce to byla malá, že byla dcera jen unavená. Mě to ale pěkně vyděsilo. Druhou dávku bych prý měla nechat dát těsně před druhými narozeninami.Ale já se bojím. Reakci prý může mít stejnou teď, jako v deseti.

• Citovat
  • Nahlásit
626
18.2.13 18:59

@kakuter Aha, tak ty píšeš, že reakce nezávisí na věku a někdo píše, že čím starší, tím lépe. Tak já vážně nevím… A nejhorší je, že lékaři se k tomu staví takhle. Komu mám tedy věřit? Mám jít studovat medicínu, abych si v tom udělala jasno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
18.2.13 19:08

@anahry Na TBC bych urcite nesla a MMR bych dala pozdeji, nejdriv ve dvou ketech a tak, aby ocko i preocko bylo mimo zimni- chripkove mesice :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
18.2.13 19:09

@anahry my taky porad řešíme očkováni, ja to dokonce řešila s neurologem. Mám ted hodne špatně zkušenosti… Víc kdyžtak v SZ.. Ale odložit se to určitě vyplatí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat