MMR po neštovicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mallinka
Kecalka 145 příspěvků 10.10.14 09:22
MMR po neštovicích

Ahoj maminky, mám téměř dvouletou dceru, která měla jít teď na PRVNÍ dávku očkování MMR. Nicméně, teď chytla neštovice (a bohužel i její půlroční sestřička). Doktorka mi říkala, že stačí, aby byla dva týdny zdravá a očkovat se může. Ale mě se to teda nechce. Z tohoto očkování mám strach a navíc po infekční nemoci… Jak dlouhý si myslíte, že bych měla dát odklad? A ještě se chci zeptat, jestli jí potom můžu nějak na očkování připravit - např. homeopatika, vitaminy, atd. Předem díky za reakce.

Přečtěte si článek: Očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26119 příspěvků 10.10.14 09:26

Rozhodně bych ji neočkovala 14 dní po neštovicích, ty poruší imunitu na hodně dlouho. MMR můžeš odkládat jak dlouho chceš. Moje je dvouletá a dostane možná v 2,5 letech, pokud ji nevezmou do školky, tak ještě za rok.

hehehe
Extra třída :D 11594 příspěvků 10.10.14 09:27

@mallinka
Taky bych do toho nešla, po neštovicích je kolikrát imunita oslabená třeba i půl roku. Odložila bych až na jaro.

Emadri
Kecalka 106 příspěvků 10.10.14 09:33

Stopro NE, když už tak bych očkovala nejméně 6 měsíců po prodělání neštovic. Syn měl neštovice s neurologickými potížemi a bylo to fakt hrozné, trvalo půl roku než se jakž takž vrátil do normálu.

siamka7
Extra třída :D 10951 příspěvků 10.10.14 09:39

@mallinka některé doktorky jsou fakt na ránu :pocitac: :zed:

siamka7
Extra třída :D 10951 příspěvků 10.10.14 09:39
@anairda píše:
@mallinka
Taky bych do toho nešla, po neštovicích je kolikrát imunita oslabená třeba i půl roku. Odložila bych až na jaro.
:palec:
AnastazieB
Echt Kelišová 8555 příspěvků 10.10.14 09:44

V žádném případě bych nedala po neštovicích, to fakt ani omylem. Nechala bych to na jaro, není vůbec kam spěchat, MMR nemá žádnou horní hranici, kdy očkovat.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.10.14 09:50

@mallinka nedala bych dřív, jak 2 měsíce po.. mmchdm, nemá horní hranici, takže nevim, proč očkovat hned.. čim víc se to odloží, tím lépe.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 10.10.14 09:52

Nechala bych ockovani na jaro. Ctrnact dni po nestovicich bych nenaockovala ani nahodou.

Babe007
Neúnavná pisatelka 17518 příspěvků 10.10.14 10:07
@mallinka píše:
Ahoj maminky, mám téměř dvouletou dceru, která měla jít teď na PRVNÍ dávku očkování MMR. Nicméně, teď chytla neštovice (a bohužel i její půlroční sestřička). Doktorka mi říkala, že stačí, aby byla dva týdny zdravá a očkovat se může. Ale mě se to teda nechce. Z tohoto očkování mám strach a navíc po infekční nemoci… Jak dlouhý si myslíte, že bych měla dát odklad? A ještě se chci zeptat, jestli jí potom můžu nějak na očkování připravit - např. homeopatika, vitaminy, atd. Předem díky za reakce.

U nas rikaj pred MMR nesic zdrava a po nestovicich delala imunitni test. Znamy kluk byl ocko po nestovicich az za 4 nebo 5 mesicu
A po MMR 14 dni klid rezim, zadny sport a herny

Babe007
Neúnavná pisatelka 17518 příspěvků 10.10.14 10:09
@siamka7 píše:
@mallinka některé doktorky jsou fakt na ránu :pocitac: :zed:

ti pediatry a obvodaci jsou fakt akorat vypisovaci zadanek a receptu

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 10.10.14 10:11

Taky bych to nechala na jaro, až bude takový to teplý, suchý, s nesmělým sluníčkem :)

Jimmi
Povídálka 39 příspěvků 10.10.14 15:02

@Babe007 Tak k těm pediatrům a obvoďákům nechoď! A máš to vyřešený!!! :roll:

Babe007
Neúnavná pisatelka 17518 příspěvků 10.10.14 16:24
@Jimmi píše:
@Babe007 Tak k těm pediatrům a obvoďákům nechoď! A máš to vyřešený!!! :roll:

chodim a vzdycky mi reknou at si koupim v lekarne za svy, to co uz pouzivam :-)

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 10.10.14 16:34
@anairda píše:
@mallinka
Taky bych do toho nešla, po neštovicích je kolikrát imunita oslabená třeba i půl roku. Odložila bych až na jaro.

Ano, pul roku, tak to bylo u našich dětí.
Příprava na očkování:

• dostatek vitaminu D, C, A
  • dostatek horciku, železa, jódu a zinku
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >