MMR v 5letech, školka a covid

41
30.8.21 22:25

MMR v 5ti, školka a covid

Zdravím všechny,
mám 3 dotazy ohledně očkování MMR (spalničky, zarděnky, příušnice) v 5ti letech.
1. Měly vaše děti po této druhé dávce v 5ti letech nějakou reakci?
2. Za jak dlouho po tomto očkování jste děti poslali znovu do školky?
3. Je tu někdo, jehož dítě se krátce po tomto očkování nakazilo Covidem? Jaký byl průběh?

Děkuji za odpovědi.

PS: Neřeším, zda teď očkovat či ne.

Příspěvek upraven 30.08.21 v 22:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14862
30.8.21 22:30

Jestli ockovat nechces, tak nemusis.
V nekterych zemich se druha davka dava az v deseti letech.
Je to zcela na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13675
30.8.21 23:05

Řeším podobne a prostě zatim očkovaná nebude.
Sama doktorka mi volala a očkování rusila když byl u nas výskyt neštovic a věděla, ze dcera ještě neštovice neprodelala.
Ted už na očkování trochu tlači, ale když jsem se ji zeptala zda maji zkušenosti, ze se dite naockovalo a krátce po očkování prodělalo Covid, tak zkušenosti nemají, na mem dítěti je čerpat nikdo nebude 8)
Ockovani nehoří, takže počkáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5517
30.8.21 23:22
@blaba píše:
Zdravím všechny,
mám 3 dotazy ohledně očkování MMR (spalničky, zarděnky, příušnice) v 5ti letech.
1. Měly vaše děti po této druhé dávce v 5ti letech nějakou reakci?
2. Za jak dlouho po tomto očkování jste děti poslali znovu do školky?
3. Je tu někdo, jehož dítě se krátce po tomto očkování nakazilo Covidem? Jaký byl průběh?

Děkuji za odpovědi.

PS: Neřeším, zda teď očkovat či ne.

V 5 neměl reakci žádnou. Očkovala jsem naschvál, když bylo Covidu málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
31.8.21 00:03

1. Nase nejstarsi dcera nemela zadnou reakci na druhou davku Priorixu. Ale
nase deti obecne nemivaji zadne reakce. Prvni dcera teda mela mirnou reakci na prvni davku (teplota 38 stupnu tyden po ockovani, ktera trvala jedno odpoledne), druha dcera nemela reakci ani na prvni davku, druhou zatim nedostala.

2. Hned druhy den. Holky dobrou imunitu a ve skolce zrovna nic neradilo. Ale bylo to pred covidem. Letos bych asi byla opatrnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4438
31.8.21 00:14

@blaba Dcera nemala ziadnu reakciu a to po hexe sa jej zrutika imunita. Vyuzili sme posledny lickdown, takze bola urcite tych 14 dni doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
31.8.21 01:00

Syn byl očkovaný v pátek, reakce žádná. Dr akorát říkala ať ho ten den držíme v „klidu“. Do školky nastupuje normálně ve středu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
31.8.21 06:10

Nikdy po nicem zadna reakce. Ani u nikoho, koho znam. Furt z toho jen delate drama. Bych Vam prala videt dite trpící v krecich ve spitale, ktere chytlo spalnicky a nebylo ockovane… bolestivé krece a horecky na ktere nic nepomaha… a bio matka si sedi vklidu doma. Asi tak.

Deti byli ve skolce 3. den po jakémkoliv ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
31.8.21 07:01

Reakce žádná, školky byly zrovna kvůli covidu plosne zavrene (jinak by normálně šla druhý den) a protože většina takto malých dětí prodělává Covid bezpriznakove, tak jsem nějakou potenciální možnost nakažení fakt neřešila. Stejně tak by se mi dítě mohlo nakazit od sousedů třeba neštovicemi nebi o blitkosrackou.

Pokud máš strach, měla jsi načasovat očkování přes léto, kdy dítě nechodilo do většího kolektivu nebo ho nech naočkovat před vánočními prázdninami (a pak ideálně sedte doma a nenavštěvujte), pripadne až někdy v době pokovidove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
31.8.21 07:54
@Oliverka28 píše:
Syn byl očkovaný v pátek, reakce žádná. Dr akorát říkala ať ho ten den držíme v „klidu“. Do školky nastupuje normálně ve středu.

Pokud byl očkovany v pátek, reakce (pokud by nějaká byla) přijde až v pátek tj. 7mý den..takže nic moc načasování, kdyby chudák ještě něco chytil od středy.. Snad to bude dobré :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
31.8.21 14:21
@Micaella22 píše:
Nikdy po nicem zadna reakce. Ani u nikoho, koho znam. Furt z toho jen delate drama. Bych Vam prala videt dite trpící v krecich ve spitale, ktere chytlo spalnicky a nebylo ockovane… bolestivé krece a horecky na ktere nic nepomaha… a bio matka si sedi vklidu doma. Asi tak.Deti byli ve skolce 3. den po jakémkoliv ockovani.

Ale no tak.
Drama z toho asi dela i vyrobce, precti si pribalak - tohle vsechno se muze stat i po ocku.
Kazdeho volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
31.8.21 14:34

Nechala jsem očkovat dceru až letos na jaře, až když polevil Covid. To už měla přes šest let, a doktorce se to teda nelíbilo, prý musí očkovat do šesti… Reakce veškerá žádná, do školky normálně chodila, ale byla jsem připravená nechat ji doma kdyby něco.
U předchozích očkování nějakou teplotu vždy měla.
Covid jsme zatím nechytili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
31.8.21 14:58

Syn byl na druhé dávce v necelých 6 letech. Reakci neměl vůbec žádnou. Po první dávce ve 2 letech měl horečku. Do školky pak dlouho nešel, na očkování jsme šli v době, kdy se do školky kvůli covidu nechodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
31.8.21 15:11

Spíš by to mohla být výhoda. Teď se diskutuje o tom, že by mohla hexavakcina fungovat i na covid je to podobnej z těch viru jako dětská obrna..je to jen studie nepotvrzená. Možná právě proto mají děti a mladý lidí ten covid lehčí. Spoustu vakcín funguje zkřížene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
31.8.21 15:13
@Alice180 píše:
Spíš by to mohla být výhoda. Teď se diskutuje o tom, že by mohla hexavakcina fungovat i na covid je to podobnej z těch viru jako dětská obrna..je to jen studie nepotvrzená. Možná právě proto mají děti a mladý lidí ten covid lehčí. Spoustu vakcín funguje zkřížene.

Je pardon já to popletla myslíte MMR vakcínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat