Množné číslo při zakládání profilu

10
4.7.21 12:02

Množné číslo při zakládání profilu

Zdravím vás.

Docela mě štve, že je tu jen množné číslo při zakládání profilu. „Máme…“ „Čekáme“.

Jsem hrdá matka 2 dětí, už několik let samoživitelka.

To se automaticky předpokládá, že potřebuju chlapa k plnohodnotné rodině?

Myslím, že jsme šťastnější než kdejaká „klasická“ rodina. Čím více to tu pročítám, tím více se o tom přesvědčuji.

Tak vás tu tímhle zdravím. Je tu někdo, kdo se mnou sympatizuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
390
4.7.21 12:04
@MadamTouha píše:
Zdravím vás.

Docela mě štve, že je tu jen množné číslo při zakládání profilu. „Máme…“ „Čekáme“.

Myslím, že jsme šťastnější než kdejaká „klasická“ rodina. Čím více to tu pročítám, tím více se o tom přesvědčuji.

Ahoj. Tak vždycky úplná rodina je lepší. Ale musí fungovat. Jinak souhlasím, že pokud to nejde, je dětem lépe s mamkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53536
4.7.21 12:05

Asi se to bere že k dítěti musí být vajíčko a spermie tak máte dítě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
4.7.21 12:05

Pokud ti vadí taková blbost, jako možný číslo při zakládání profilu, tak to budeš mít fakt těžký. Stejně na tom nejsem ale i kdybych byla, tak by mi to bylo jedno. Nemůže se všechno přizpůsobovat všem. Zena s ženou, muž s mužem, sama žena, sám muž… pořád je běžnější klasická rodina, než všechny tyto varianty. Takže se rizne formální veci přizpůsobují klasickým rodinám a ne všem těm variantam. Nic víc v tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
4.7.21 12:09
@MadamTouha píše:
Zdravím vás.

Věty v diskuzich typu udělali jsme první krok ti nevadí? Tam muž byt nemusí, matka asi označuje sebe a dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
4.7.21 12:11

Tak děti mají stejně pořád dva rodiče :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.21 12:13
@pikola píše:
Tak děti mají stejně pořád dva rodiče :nevim:

To nepopírám… Jen ve mně vždycky vře krev, když mě něco spojuje s ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
4.7.21 12:14

Tak většina rodin je ve složení matka+ otec a děti. Ono jaksi úplně sama to dítě čekat nemůžeš, takže i když nejsi s otcem děti, tak je pořád máte společně. Někdo zas označuje množným číslem sebe a dítě, tzv mateřský plurál :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
4.7.21 12:17
@MadamTouha píše:

Tak spojují vás pořád děti, ty jsi z domova asi taky nevyhodila.. to by jsme tu taky mohli dávat třetí pohlaví a kdo ví co ještě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
4.7.21 12:17

@MadamTouha s ním tě spojují především ty děti samotné - a to jednou provždy, ne plurály na webu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
4.7.21 12:18
@MadamTouha píše:

Takže vlastně pořád? Ty deti vás budou spojovat minimálně do jejich dospělosti. To musí být super mít permanentně nastvanou matku… povznes se nad blbosti a užívej si života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
4.7.21 12:22

Jdi s prominutím do háje. Jsi menšina. To si jako myslíš, že se má kvůli tobě Emimino změnit?

Přestaň se tu navážet do úplných rodin. Kdyby jsi byla spokojená samoživitelka, tak si necháš tvůj příspěvek pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 12:26
@MadamTouha píše:
Zdravím vás.

Nic se nepředpokládá. Štve tě to, protože žiješ jinak…z vlastní vůle nebo ne, to je jedno. Množné číslo také používám. Je to proto, že mám fungující rodinu a nevnímám už jen samu sebe, ale vidím to „my“, které jsme vybudovali. Dítě jsem si sama na písku neuplácala. Je mi jedno, jak žijí ostatní, je to jejich věc. Proč tě to tak irituje? Protože by jsi chtěla žít jinak? Nefunkční, byť kompletní rodina dítě poznamená, stejně jako život bez druhého rodiče, to je prostě fakt. Z těchto dvou variant není lepší, horší. Nejlepší je fungující rodina, kde jsou oba rodiče a problémy řeší a neutíkají od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
4.7.21 12:26

Tak my děti máme dva. Jaksi nejsem samosprašná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 12:27

@Midaku ted už to není právě jen muž+muž, žena+žena atp. To už je pro většinu společnosti zcela normální. Ale teď ještě ke všemu frčí takový to „ono“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat