Množství krmení pro kotě na den

Anonymní
22.11.20 13:13

Množství krmení pro kotě na den

Zdravím,

potřebovala bych poradit od někoho, kdo tomu rozumí. Tápu v tom, kolik krmení má kotě (kočka) za den vlastně mít a nemůžu najít nějaké konkrétní informace. Je mi jasné, že je to individuální podle váhy apod., ale abych aspoň zhruba věděla…

Kolik gramů potravy by mělo mít venkovní kotě, 3 až 6 měsíců staré? Koťata mám 3. Jsou venku a teď přes zimu asi potřebují jídla i víc.

V jiné diskuzi mi někdo psal, že mám dávat půl kila masa denně pro všechny 3 dohromady. Je to odpovídající?

Když dám ráno všem vývar se 3 kuřecími křídly (tzn. pro 1 kotě 1 křídlo), večer znovu vývar se 3 křídly stejně jako ráno a během dne ještě dostanou 300g syrového masa (tzn. 100g pro jedno kotě) - je to tak v pořádku? Je to málo, moc?

Mají ještě během dne neustále k dispozici granule.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7243
22.11.20 13:27

Choulostivé téma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
22.11.20 13:29

Uvidíš. Když budou nechávat zbytky, dávej méně, když to spucnou a budou hledat, co by ještě sežraly, dej víc.
Jen nevím, co ten vývar - ta křídla budou vařená? Spíš bych jim to pomlela syrové… nebo nasekat na menší kousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14991
22.11.20 13:33

No křídla nejsou 100 % svaloviny, tedy 300 g křídel není 300 g masa- křídla jsou něco masa, něco kostí a něco kůže. Což je v pořádku (nemůžeš je krmit čistou svalovinou), jen tam teda pro ty kočky chybí tuk, který je pro ně klíčový zdroj energie…

osobně bych jim nechala granule a syrové dávala jako doplněk.

Respektive spíše než jen kuřecí křídla bych dávala kuřeí kostry, kde je bývá toho tuku hodně. syrové nasekané na větší kusy, ať jsou nucené pořádně žvýkat.

Příspěvek upraven 22.11.20 v 13:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51742
22.11.20 13:37

Kupuji teda mojim domacim komplexni granule Applaws a kapsicky doplnek.
Kdyz se k nam zatoula venkovni na zahradu, tak i jim je nabidnu. Asi jim chutna, kdyz se vraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6221
22.11.20 13:43

@Kelsey tak za ty prachy, jeste aby jim to nejelo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29495
22.11.20 13:47

Podle mně málo. Kočky mi ted´žerou jak dasi, potřebují na zimu nabrat, aby měli z čeho čerpat na teplo. Dej jim k dispozici i granule. Používám těd´Joseru culiners, krásně mi po ní prospívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18702
22.11.20 13:56
@berry4 píše:
Podle mně málo. Kočky mi ted´žerou jak dasi, potřebují na zimu nabrat, aby měli z čeho čerpat na teplo. Dej jim k dispozici i granule. Používám těd´Joseru culiners, krásně mi po ní prospívají.

Pise, ze granule maji celodenne k dispozici. Takze za me ok. Maso bych davala pouze syrove, 2× denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29495
22.11.20 14:09

@Eemii pravda,až ted´jsem si všimla, poslední věta :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.11.20 14:21

My jsme žádnou zkušenost s kočičkami neměli, takže jsem zašli na veterinu a tam nám poradila jaký granulky dávat, kolik atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3898
22.11.20 14:25

Pokud jsou granule kvalitní (bezobilné, masové), přijde mi to od oka jako zcela dostatečné množství. Řiď se tím, jak koťata prospívají, jestli nechávají zbytky, jestli přibírají (tříměsíční kočičí mimino je ještě třeba vážit), jestli netloustnou. Nezapomeň po syrovém mase nějak citlivě odčervovat a budou dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 16:52
@Ou píše:
No křídla nejsou 100 % svaloviny, tedy 300 g křídel není 300 g masa- křídla jsou něco masa, něco kostí a něco kůže. Což je v pořádku (nemůžeš je krmit čistou svalovinou), jen tam teda pro ty kočky chybí tuk, který je pro ně klíčový zdroj energie…

osobně bych jim nechala granule a syrové dávala jako doplněk.

Respektive spíše než jen kuřecí křídla bych dávala kuřeí kostry, kde je bývá toho tuku hodně. syrové nasekané na větší kusy, ať jsou nucené pořádně žvýkat.

Příspěvek upraven 22.11.20 v 13:57

Já ten vývar dělám tak, že uvařím křídla ve vodě. Pak oberu maso, kosti a chrupavky vyhodim. Do misky dostanou obrané maso i s kůžemi a zaliju to tím teplým vývarem, který je mastný od těch kůží.

Jde o to, že to jsou venkovní kočky a je zima. Kdyby bylo jaro nebo léto, tak je cpu jen syrovým, ale takto je tou polévkou zahřeju trochu… Někde jsem četla, že problém je, když je vývar mastný, ale je to tuk z těch kůží, teď potřebuji energii a ublížit jim to nemůže, ne?

Syrové maso bych 1× denně taky dávala, ale teď mi přijde hlavní je trochu zahřát vývarem…

• Citovat
  • Nahlásit
2709
22.11.20 17:21

Máme dvě venkovní odrostlá koťata. Mají k dispozici celodenně kvalitní granule a občas dostávají kapsičku a odřezky syrového masa z domácnosti. Krásně loví a žerou myši. Bydlíme u lesa, z druhé strany louky, myší a jiných potvor je tu dost. Teď žerou jak o život a nabírají na zimu. Vzhledem k tomu, že mají neustále granule k dispozici a miska prázdná nebývá, tak nejspíš hlad nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
22.11.20 18:47

Kockam i kotatum jsem na zimu kupovala kvalitni granule, k tomu mely ruzne maso, at uz odrezky, ohratou konzervu nebo mysi, co jsem pro kocky spesl chovala. Venku mely deku v kulne na miste, kde to neficelo a jak byly spokojeny. V te kulne vlastne byvaly jen kdyz vylozene snezilo a byla fujavice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 19:57
@VilaAnalka píše:
Kockam i kotatum jsem na zimu kupovala kvalitni granule, k tomu mely ruzne maso, at uz odrezky, ohratou konzervu nebo mysi, co jsem pro kocky spesl chovala. Venku mely deku v kulne na miste, kde to neficelo a jak byly spokojeny. V te kulne vlastne byvaly jen kdyz vylozene snezilo a byla fujavice.

Tak to jsem moc ráda, když čtu, že někdo má kočky přes zimu v pohodě venku. Protože vždycky v diskuzích čtu, jaký je člověk vrah, když má kočky venku a ne doma a jestli to myslí vážně apod… Já mám kočky 3 a mám pokoj 4×4 metry a jinde kromě mého pokoje je doma pouštět nemůžu. Venku jsem jim udělala 10cm polystyrenem zateplenou boudu, v tom mají ještě jednu menší polystyrenovou boudu se střechou, kam si můžou zalézt ještě i do ní, neprší tam na ně, nefouká, k veterináři poctivě chodíme, snažím se je krmit kvalitně, zahřívat tím vývarem… A když někde něco po netu čtu, tak to, jak by se tihle lidi měli ukamenovat, že mají kočky v zimě venku a že kočka patří do bytu. Cítím se kvůli tomu pak hrozně provinile, mám pak kvůli tomu výčitky a o kočky strach, tak jsem ráda, když od někoho slyším, že je má venku a je to v pohodě :( :( Už je teď dost zima, kolem nuly nebo pod nulou, ale snad to tam teda zvládnou :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat