Množství oblečení 1.st. ZŠ

345
12.8.20 15:49

Množství oblečení 1.st. ZŠ

Našla jsem tu čtyři diskuze na toto téma k oblečení miminek, ale jak to mají Vaše starší děti? Kolik máte triček, mikin, kalhot, zimních bund? Kolik ven, kolik do školy, kolik na doma? Kolik ponožek a spodního prádla?
Nakupujeme pořád další a další, ale začíná být chaoz ve skříních, nicméně holky se rády parádí, chvílí je modní to, hned zas tam to, tak potřebuji nějakou oporu to zredukovat.. momentálně toho máme opravdu HODNĚ.
K tomu doplňující dotaz - kde darovat (nebo prodat?) to přebytečné oblečení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.8.20 15:55

Můj budoucí druhák má cca triko 10×, s dlouhým rukávem 5×, mikina 4×, bunda lehká 2×, zimní 1×, ponožky 10×, trenky 10×, kalhoty 5×, tepláky 6×, softshellky kalhoty 1 tenké, 1 silné.

• Citovat
  • Nahlásit
50255
12.8.20 16:01

Nevim, ale dcery toho maji mraky. Uz jsem jim rikala, ze posledni tyden prazdnin probehne cenzura skrini. Ze si proberou co chteji, co nechteji nosit nebo je male a pujde to do kontejneru na obleceni. My mame tri deti. Kazdy ma ve svem pokoji tu obrovskou skrin Pax v Ikee koupenou. Maji to narvane k prasknuti. Predevsim nase prostredni. Kolegyne ma o kousek vetsi dceru, takze vzdycky donese veci nasi, ze jeji uz vyrostla a nam se to doma kupi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9879
12.8.20 16:02

Zimni bundu mivam jednu, pokud zrovna neco nedostanem. Totez u podzimni bundy. Zimni kalhoty nepromokave jedny. Mikiny tak 3, holka jeste svetr. Kluk ma dziny ted dvoje, do skoly nastupuje v zari, tak to bude asi treba doplnit. Holka nosi spis leginy. Holka asi ctvery saty. Jinak tricek, ponozek a spodniho pradlo mame asi docela dost, urcite od kazdeho okolo 20, teplaku/legin na ven tak 10 ks. Kratasy kazdy cca troje, co nosi, holka nejake sukne, ale nenosi je, kluk nejake „paradni“ kratasy, co nechce nosit, ze mu nejsou pohodlne. I tak mam pocit, ze skrine pretekaji :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
12.8.20 16:22

Náš nastupuje do druhé třídy a má asi 5× rifle, 2× plátěné kalhoty, 10× triček dlouhý rukáv do školy, 10× domácí, to samé u krátkých triček, těch má snad ještě víc. Zimní bunda 3×, podzimní má 3×,2× slabší větrovka, mikina školní 7×, domácí 6×, tepláky 10×, ponožky nepočítaně, trenky také, nějaká ta košile k tomu. Ale má to ho zbytečně moc, nestíhá unosit. Dceři je pět a má úplně nacpanou rohovou skříň, ta to nestíhá nosit už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3105
12.8.20 17:20

Tak holkám (12let, dvě) doslova přetékají dvě komody a dvě skříně, fakt to nepočítám, ale jsou to desítky.. dost jsem dřív prodávala na mimibazaru, ale od doby zdražení pošty a Pepca (kde jsou věci od 19Kč) se prodávají běžné věci blbě (nemluvím o značkových bundách, kombinézách apod,), ale takové běžné trička, legíny prostě neprodáš.. takže dost daruji po rodině a sousedkách, holky se rády parádí, ale nakupuju jim kvůli rychlému růstu a změnám v kusu nejvíc jen v Kiku a Takku a to ještě v akcích, takže když mne tričko vyjde na 79Kč, tak pak už moc neřeším, kde skončí :mrgreen: zničené věci nemilosrdně vyhazuju a občas pár slušných hodím do kontejneru na textil..
určitě se v našem případě jedná o desítky triček, legín, sukní… rifle mají každá asi 4, bundy celkem každá tak 4, spousty sukní, kraťasů.. každá troje plavky, šaty nosily hodně dřív (nejvíc bavlněné na ramínka z Kiku právě nebo HM, ale mrchy už je nechtějí..)
na druhou stranu, jsem ráda, když jsou hezky a moderně oblečené ;) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50255
12.8.20 17:32

Taky jsem byla na velky nakup skolnich veci. Clovek projde Pepcem a najde hezkych veci za par kacek. Pak jsem sla kolem Kik. Tam byly pro kluka hezke kratase na prvni skolni den. A pro holku sukne. Pro vetsi nemeli. To se proste nastrada tech veci.
Ted moje damy si nenechaji vyhodit hezka trika, kdyz jsou jim kratsi. To nevadi. Mamko, to se nosi. A to jsem jim kazde koupila vylozene ty trika pod prsa, jak to ted ty slecny nosi. Krome bund nebo drahych veci nic neprodavam. Mi nebavi to 1000× premerovat znovu. Takze taky davame do kontejneru na veci. Nebo hezke, bavlnene jsem darovala na presiti na rousky u nas pro deti. Mame i ve skole erar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13423
12.8.20 17:45

Obcas dedime nejake obleceni od kamosky, u syna (3tr) vyjdeme s cca 10× tricko s kratkym, 5× tricko s dlouhym, 4× mikca ruzne sily, 5× teplaky, 4× kratasy, spodar a ponozek tak po 10ks plus sportovni obleceni. Jedna zimni bunda, jedna softshelka, troje dziny. Plus minus autobus.
Dcera (predskolacka) se taky rada paradi, ale vystaci si vetsinou s tim, co ve skrini najde (zatim ani nevi, ze by mohla skemrat neco konkretniho :lol:). Ta ma proti synovi misto teplaku leginy tak 6×, tak 5× saty a asi 3 pekne sukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 17:45

@Nora4 Ahoj, odkud jsi? Ozvi se mi prosím do SZ, možná bych něco koupila…
Děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13423
12.8.20 17:46

Jo a male vyrazene veci davam zcasti po kamaradkach a z casti do kontejneru pro Klokanek. Derovane a zaprane zpracuju na hadry :mrgreen: prodavam jen drazsi obleceni typu zimni bunda, cyklodresy nebo svatebni obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
12.8.20 18:58

Nikdy jsem to nemela spocitane, ale kluci meli vzdycky vic hadru nez byli schopni unosit. Rifle min 10, platene kalhoty, plno tricek, mikiny, kosile, zimni bundy i kabaty, obleceni na lyze, termopradlo, cykloobleceni, na koncerty v ZUS a do divadla, maskace a dalsi outdoorove obleceni na turistiku atd. Davam do sberneho mista pro pestouny, podle jejich aktualnich potreb. Jinak neco malo rozdam a zbytek jde do kontejrneru na obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15989
13.8.20 09:04

Mam tři kluky. Nejmaldší skoro 4rtoho ma mraky, protože podědil.
Kluci 8let - od zaří druhá třída, 6let od září první třída taky toho maji dost. Teď jsem byla nakopit věci do školy prosla CA, next, reserved, takko spousta slev a pekných vecí za par korun.
Kluci maji tak 10-12 pekných triček do školy, spoustu starších třicek které nosí ven, na tabory, k babičkám atd, to samé s dl. rukávem, kratese/bermudy tak 10×, 3-4× mikina, sportovní kalhoty taky tak 3×, softshelky 1×, rifle do skoly 5-6×, tepláky ti starší si vystačí tak se 3×, nejmadší jich má hodně kvůli školce, zimní bundu mají jednu, podzimní/jarní 2×, spodní pradlo netusím ale na 14dni tábor jsem je nabalila bez problému a ještě doma zbylo :mrgreen: :mrgreen:
boty mají botasky 2×, sandále 1×, zimní boty 1×, tenisky 2×,
plus oblecení a boty do školy - TV, atletika, družina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
13.8.20 10:45

Náš třeťák je strašný trhan a prase, tak přestože má spoustu věcí po starším, tak oblečení použitelné do školy mám nedostatek. Kalhoty má 6×(použitelný 2) trička 10×(většina nemožných) bundy 1× slabší 1× silná 4× na ven, mikiny 4×, tepláky asi 10×, boty 4× léto 2× zima (ale pořád mokrý, špinavý nebo roztrhany) trenky, ponožky, punčocháče nejméně 10×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama