Množství počůraných plen - 7. měsíční kojenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mámaNel
Kecalka 130 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 20:15
Množství počůraných plen - 7m kojenec

Hezký večer maminky, syn 7 měsíců převážně kojený, příkrmům moc nedá spíš jen ochutnává. Tekutiny kromě mléka taky nechce, i když mu denně nabízím třeba čajík nebo vodu. Poslední dobou mi přijde že mu plenka vydrží dýl. Kojím cca po 2 hodinách a denně měním plenku tak 4-5 krát dřív jsem měnila víckrát. Je to v pořádku?

Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 3 inzeráty 22.02.18 20:24

@mámaNel nemaš co dělat že počítáš plíny? :-D ne promin ale co je to za dotaz… je v pořádku že jsem byla dnes čurat jen 5× a včera 7×? :-D

bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 22.02.18 20:33

S dcerou chodím na urologii a nefrologii.
Když jsem teorii o počuraných plenách řekla urologovi, řekl, že je to blbost.
Pokud pije, musí čůrat.
Takže v klidu.

mámaNel
Kecalka 130 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 20:40

@axelina …vaše čůrání mě nezajímá, na tohle jsem se neptala… hezký večer

mámaNel
Kecalka 130 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 20:45

@bublinek …děkuji za informaci :) já se pořád řídím radou od LP, ta říkala hlídat množství počůraných plen tak mě to trochu znejistilo.

jannina1
Závislačka 4189 příspěvků 22.02.18 20:46
@mámaNel píše:
@axelina …vaše čůrání mě nezajímá, na tohle jsem se neptala… hezký večer

Z pani hovori naprosta neznalost.Kdyz o tom nic nevi, tak se alespon vysmeje.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 22.02.18 20:46

@mámaNel tak dítě už tolik nepije, proto čůrá trochu menší objem. Ono dost záleží i na tom, co myslíš pocuranou plenkou, pro někoho je to plenka, do které se dítě vycuralo jednou, pro někoho plena, která několikanásobně zvětšila svůj objem a váhu… Pocurane plenky se dřív počítaly látkové a tam se počítal vlastně počet čůrání.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15554 příspěvků 22.02.18 20:50

@mámaNel Mne pediatr rikal, ze toto plati u novorozencu. Resila jsem to u asi rocniho ditete, co velmi malo pilo. A tedy osobne presne vim, kolik spotrebujeme plen, mame latkove a nedela mne to problem je pri skladani pocitat.

mámaNel
Kecalka 130 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 20:55

@Helileli …je pravda, že po jednom vyčůrání mu plenku neměním…takže bude nejspíš vše v pořádku. Děkuji :kytka:

axelina
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 3 inzeráty 22.02.18 20:58

@mámaNel tak pardon ja myslela že si nějaky pubertak dela zas srandu… nenapadlo mě že by to mohlo být myšleno vážně.

bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 22.02.18 21:06
@mámaNel píše:
@bublinek …děkuji za informaci :) já se pořád řídím radou od LP, ta říkala hlídat množství počůraných plen tak mě to trochu znejistilo.

Ty se bojíš nějaké nemoci? Nebo prostě jen hlídáš počůrané pleny?

Puchatka
Kecalka 186 příspěvků 22.02.18 21:07

Presne jak se tu pise. Zpocatku na jednorazovkach a mela jsem pocit, ze maly malo cura. Cca ve trech mesicich jsem presla na latkovky a nestihala prebalovat :D

mámaNel
Kecalka 130 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 21:16
@bublinek píše:
Ty se bojíš nějaké nemoci? Nebo prostě jen hlídáš počůrané pleny?

Nebojím se nemoci. Napadlo mě jen jestli by nemohl být hladový nebo dehydrovaný.

e008
Závislačka 3312 příspěvků 27 inzerátů 22.02.18 21:37

@mámaNel Ja treba vazim plenky, dcera je tezky bojkotar a malo pribira a o jidlo se nehlasi. Takze chapu… Treba ve 3m pleny vazily 600 g a ted v 10 m jen 350 g.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >