Množství UM při příkrmech, nechce jiné tekutiny + článek z Mamily

2076
2.5.20 17:17

Mnozstvi UM pri prikrmech, nechce jine tekutiny + clanek z Mamily

Dobry den, moc prosim o radu nekoho, kdo se v tom trochu vyzna, protoze zacinam uz z toho byl na palici. Syn bude mit pristi tyden 5m. Od zacatku je na UM. Ve 4 mesicich doporucila doktorka zavadet prikrmy. Moc tomu ale nedal, takze jsem to zkousela tak pomalu. No ale asi po 2 tydnech tomu prisel na chut a ji uz hodne. Stridam domaci i kupovane. Ma rano ovoce, na obed zeleninu nebo zeleninu s masem, vecer kasi. V noci se budi na mleko asi co 4 hodiny. Problem je, ze mu ty prikrmy zachutnaly, a prestava mi pit UM. Cetla jsem tento clanek na Mamile https://www.mamila.sk/…e-a/prikrmy/ a vlastne dost casto na jejich webu zminuji, ze u nekojenych deti je dobre uz od 4m zacit s tou normalni stravou a postupne davat UM pryc. A ze v 6 mesicich by uz UM nemel mit vubec, ze pokracovaci mleka jsou spis az skodliva. Neni mi ale jasne, jak mu mam nahradit mlecnou stravu, to uz se muze v 6m davat jogurty, syry, mleko? No, fajn. Jenze problem je v tom, ze on mi nechce pit jine tekutiny. Zkousela jsem uz fakt vsechno, vodu, caje, stavy, dokonce i takove ty granulovane napoje od Sunaru, i kdyz vim, ze je to jen ochuceny cukr. Ale fakt nic nechce, jedine co, tak si obcas po jidle lokne trochu horke vody. Takze vlastne dostava normalni jidlo, tim padem uz nepotrebuje tolik UM, ale zas mi nepije normalni tekutiny. Na te Mamile, no, ja vim, ze tam jsou prej odbornici, ale nejak se mi tam nepodarilo dohledat, kdyz teda UM nemam davat, jak do nej mam dostat jine tekutiny? Jinak vypije mi za 24h cca 500-600 ml UM, ale musim to fakt hlidat. A vlastne to dohani tim, ze pije v noci, pres den pije mene. A zacina se prodluzovat interval nocniho krmeni, takze i v noci uz toho vypije mene. Uff, omlouvam se, ze to pisu takhle zmatene, ale mam proste strach, jestli je jeho prisun tekutin v poradku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
696
2.5.20 17:35

A to v 5 mesicich uz sni 3 plny porce jidla? Ovoce, zelenina, kase, vsechno kolem tech 150-200g? Kasi mas mlecnou? To se taky pocita jakoze davas mliko. Pak by mel mit teda um k snidani, nevim 150ml? V noci a jeste jednu lahev behem dne.
Uprimne dost pochybuju, ze v 5 mesicich bude chtit pit vodu nebo nejaky ty stavy. Muj 10 mesicni nechce pit nic jinyho nez mliko :nevim:
Um bych se mu urcite minimalne do roka pokousela nacpat co nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
2.5.20 17:43

@Euforia ano, rano teda sni treba nekdy jen banan, nekdy celou presnidavku ve sklenicce, ta ma 190g, na obed sni plnou misku a tu kasi ji mlecnou, tam je zhruba 100-120ml vody, takze dejme tomu. Byl zvykly jist 150 ml UM po trech hodinach, ale rano treba vypije dost malo, nevim, asi ma scvrkly zaludek po ranu. Stahla jsem si appku a znacim si to a za dnesek ma 450 ml a to fakt musim hlidat, on by mozna ani si o tolik nerekl. Ja bych ho nechala na UM a tu vodu mu nedavala, jenze UM ho zasyti a kdyz ma normalni jidlo, je najezeny, tim padem UM tolik nevypije… Boze, me klepne :mrgreen: ty clanky na te Mamile me celkem zaujaly, co se tyce prikrmu u nekojenych deti, ale jako fakt netusim, jak mam podle nich resit tekutiny, kdyz tam radi co nejvic UM vyradit :mrgreen: tam asi zkusim napsat do poradny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
2.5.20 18:05

Tak zkus udělat řidší to mléko. Jakoby jen ochucenou vodu. A mě teda přijde jako hovadina mu to mliko tak zredukovat. Naše má 9m, je na UM a denně pije mléko několikrát, prikrmu zatím moc nedá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
2.5.20 18:10

@ProfZav ja mu to neredukuju dobrovolne, on proste sni uz hodne normalniho jidla, tim padem je syty a UM nevypije. Jako, prectete si ty clanky na Mamile, je do docela zajimave, vcetne doporuceni WHO… Me to zaujalo, jen nikde jsem nedohledala informaci, jak resit tekutiny, kdyz ubude UM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
2.5.20 18:20

Ja mam dceru 7 měsíců starou, pred 3 tydny jsem byla v poradně a resila jsem, ze mala mi z prikrmu basti jen zeleninu s masem a nechce vubec ovoce.. A ze nechce nic moc pit.. Na to mi rekla, ze ma jeste porad dost tekutin z mlika, ovoce nutit nemam..pry tomu casem prijde na chut. Ze neni jeste uplne potreba snazit se nahrazovat mleko vickrat za den prikrmy.. Vypije mi za den/noc cca 500/600ml UM…pres den cca k tomu 50/100ml vody, nebo fenykloveho caje.. Ale to jen po obede, ze si lokne.. Nebo ven beru piti.. Jinak taky tomu piti moc neda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
2.5.20 18:22
@Norae píše:
@ProfZav ja mu to neredukuju dobrovolne, on proste sni uz hodne normalniho jidla, tim padem je syty a UM nevypije. Jako, prectete si ty clanky na Mamile, je do docela zajimave, vcetne doporuceni WHO… Me to zaujalo, jen nikde jsem nedohledala informaci, jak resit tekutiny, kdyz ubude UM…

Na WHO bych se uplne vyprdla. Ridila bych se tim co na to rikaji detsky lékaři a nejakym svym instinktem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
2.5.20 18:29

@Norae Doporučení WHO se mění jako každé jiné, mamila taky není vsevedouci :-) Pokud mu to takhle stačí a normálně čůrá a nemá problém s tuhou stolici, tak je asi v pohodě. Ještě mě napadlo dělat mu to jídlo řidší, aby do sebe dostal víc tekutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7600
2.5.20 18:29

No mě přijde že má mlika teda dost málo. Holce bude 5 měsíců, a teprv se dostává na celou dávku oběda. Pak pomalu začnu svačiny, a v 6 měsících bude mít oběd, a svačinu bez mlika… Tvůj už 5 v měsících 3 normalni jídla, to je teda dost… :think: co na to doktorka?
Ještě doplňuju že každý měsíc bys měla vynechat jakoby jedno mlíko. V 5ti mesicich by měl mít klasický oběd, v 6 měsících svačinku a oběd, v 7 měsících třeba svačinku, oběd, večeři atd… Jdeš na to strašně rychle. UM fakt není jed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
2.5.20 18:45

Ja bych se tez vyprdla na who a i na mamilu :))) a delala si to podle svyho. Ten clanek jsem teda necetla, ale psat ze um je skodlivy, no nevim :roll: :roll: “ ja bych to udelala tak, ze rano jako k snidani, bych dala um - tech 150-60ml, ovoce bych dala ke svacine, obed masozeleninu, kasi na svacu odpo a vecer mliko, v noci mliko. Urcite bych pohlidala, aby aspon tech 500ml za den vypil. Na kravsky mliko je brzo, syry podle me taky - ty se davaji az tak v roce, jogurt tak kolem 8-9.mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
2.5.20 18:53
@Euforia píše:
Ja bych se tez vyprdla na who a i na mamilu :))) a delala si to podle svyho. Ten clanek jsem teda necetla, ale psat ze um je skodlivy, no nevim :roll: :roll: “ ja bych to udelala tak, ze rano jako k snidani, bych dala um - tech 150-60ml, ovoce bych dala ke svacine, obed masozeleninu, kasi na svacu odpo a vecer mliko, v noci mliko. Urcite bych pohlidala, aby aspon tech 500ml za den vypil. Na kravsky mliko je brzo, syry podle me taky - ty se davaji az tak v roce, jogurt tak kolem 8-9.mesice

Taky to tak mame.. Rano UM.. Zacla jsem davat ted na 7mes bily jogurt na radu pediatricky, davam dopoledne ke svace s ovocem, nebo samotne ovoce.. No prdi mi na oboje.. Takze dorkmim UM, pak obed maso zelenina, svaca bud jen UM, nebo dojida ovoce a dokrmi se UM. A pak dvouchodova vecere kase, a pak tesne pred spaním UM.. Pak v noci UM, nekdy uz tedy v noci nebasti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
2.5.20 18:58

@mackA159 k doktorce ted teprve pujdeme. Ve 4m rikala, ze mame zkouset tu zeleninu uz, jenze to to prave jeste moc nechtel, takze jsme tak zkouseli po lzickach pomalu a pak mu to zachutnalo a snedl toho hodne. Takze jsem to brala tak, ze kdyz mu chutna, udelam mu uz normalne obedovou davku. Pak jeste vecer kasi a rano ovoce a videla jsem, ze toho sni hodne, tak jsem mu to davala. Treba to, ze mam nahrazovat davku UM co mesic, jsem vubec nevedela. Zkusim to teda asi udelat tak, ze mu vemu tu svacinu dopoledne a budu davat zase UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
2.5.20 19:05

Holky, diky za rady, ja v tom fakt mela zmatek. Pritom to je uz druhy dite, ale ja si za boha nepamatuju, jak jsem to delala u prvniho :mrgreen:

Jinak, jasne, co rekne WHO neni svate a taky vim, ze Mamila je celkem fanaticka a UM bere pomalu jako satanovo dilo. Jen me ten clanek fakt zaujal, oni tam pisou, ze tim, ze UM je vlastne kombinace ruznych jidel (kravske mleko, ruzne oleje, zivocisne i rostlinne, Kendamil ma treba morskou rasu), tak dite na UM je vlastne uz od zacatku na „prikrmech“. Docela zajimava myslenka. A teda ano, podle nich je UM opravdu skodlive, coz je kravina, jasne. Ale ten jejich pohled na prikrmy mi prisel proste zajimavy. Co se tyce kravskeho mleka, syru… To samozrejme vim, ze se nema davat, nejdriv ten jogurt a to fakt az tak v 7m.

Jinak teda zkusim do nej dostat vic UM dopoledne, ovoce mu ted uz davat nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
2.5.20 19:09

@Euforia ale ja si to delam podle svyho. Podle toho, jak mu chutna. Ja to nedelam podle toho clanku, ja prave hledala na internetu nejake info a na toto jsem narazila. Resila jsem prave, jak to udelat s tim ubytkem davek UM a jinyma tekutinama a takto jsem clanek nasla a v nem to, ze vlastne od 4m muze mit dite uz plne davky prikrmu a ubirat UM. Proto me to zaujalo. Ale prave jsem tam postradala ty informace ohledne dostatecneho prisunu prikrmu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3898
2.5.20 19:10

Abych do syna (10 měsíců) dostala přes den tekutiny, tak jedině převařenou vodu v teplotě jako UM.

Jinak syn přes den má 5 jídel a stejně v noci vypije 2 flašky mléka. Váží 10,5 kg při výšce 76 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat