Množství vypitého MM ve 4m a tvorba mlíčka

1044
30.9.10 16:03

Množství vypitého MM ve 4m a tvorba mlíčka

Chci se zeptat, za jak dlouho se asi zvýší tvorba MM? Musela jsem na 3 dny 150km od miminka. Dostávala UM po dobu mé nepřítomnosti. Přijela jsem vždy v 7 večer a jak to jen šlo, nakrmila jsem ji a to většinou v 3h odstupech až do rána do 6. Potom jsem ještě odstříkala, ale to byla tak max. 1 porce. potom byla krmená UM. Mlíčko ode mne neodmítala, ale začalo se mi tvořit méně. Večer pije ode mne, ale přes den dávám 2-3× UM. Chtěla bych znovu plně kojit.
A ještě bych se chtěla zeptat kolik vám vypije 4m miminko a kolik váží? Mám strach, že má málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

570
30.9.10 16:16

Emilko,jestli můžu ze svý zkušenosti-tak tvorba MM je tvořena poptávkou,tzn.čím větší poptávka,tím větší tvorba MM.Miminko přikládej tak často,jak to jen půjde a odstříkávej.Důležitý je krmit a odstříkávat i v noci,jinak ti půjde tvorba MM rychle dolů.Pokud by se tak stalo,můžeš využít služeb laktačních poradkyní.No a pokud by nezabralo nakonec nic,zkus kojit tak dlouho,jak to půjde,případně to zkombinuj s dokrmem UM.Jestli ti přibírá a jestli dokrmovat,by ti měla říct pediatrička.Pláče ti hlady?Nebo podle čeho soudíš,že má málo?Jestli máš váhu,tak ji zamkni do skříně a nevytahuj!Tohle je rychlá cesta k přesunu zcela na UM. Hlavně buď v klidu,nestresuj se,všechno půjde dobře,uvidíš! :palec: Jinak koukám do záznamů a naše mimi pilo ve 4měsících asi 120ml. Byl částečně kojený, částečně dokrmovaný. Mně se bohužel tvorba MM nezvýšila, a to jsem s tím bojovala 5měsíců!Na druhou stranu - nejdůležitější je fakt, že je brouček spokojený a má plný bříško. O nic jinýho nejde - a to fakt vím, o čem mluvím…Drž se! :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
30.9.10 16:28

My máme teprve začátek 4m a malá mi vypije 80-90ml. V noci kojím někdy i 4×, někdy jen 2×, ale i když kojím v noci hodně, ona přes děn vypije ode mne málo. Dávám jí z obou, jenže jedno se nalévá od začátku méně, takže se snažím je několikrát vystřídat. Jenže se mne po chvilce pouští s pláčem. Po krmení se snažím co nejvíce odstříkat, ale už to většinou nejde, takže to zkouším skoro po hodině (musím se přiznat, někdy zapomenu třeba u vaření, ale snažím se to co nejvíc dodržovat). Ale po té hodině odstříkám max 40ml, ale většinou 20ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
30.9.10 16:45

Dcerka má zrovna dnes 4 měsíce a vůbec nevím, kolik vypije, protože nemáme váhu, ale přibírání tam je, je spokojená a plenky počůrané taky jsou, tak se řídím podle toho. Ale taky mám pocit, že v noci pije víc než přes den, přes den sice častěji, ale 5 minut i s cestou, v noci opravdu saje dobrých deset minut. A já tedy kojím vždy jen z jednoho prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
30.9.10 16:46

Má vypít 150ml na 1kg váhy za 24h, tak si spočítej, jestli ti to tak vychází, když ti pije jen 80ml.Tolik mi malej pil už v porodnici a ve 3 měsících jsme byli už na 180ml, po kojení jsem ho vždy vážila, ale zase vůbec nepil v noci a přes den tak po 3-4h, jak kdy, ale každý mimčo to má jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13136
30.9.10 16:58

U NAS FUNGOVALO odstrikavani v pravidelnych intervalech, dost jsem zamrazovala, dostala jsem se na vyrobu 2L denne, ale to jsem uz lezla hubou po zemi, ale kluci to stejne zvladli snist :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12115
30.9.10 16:59

Emilko, kolikrát za 24 h kojíš? Pokud dokrmuješ, jak a kdy - vždy jen po kojení?
Jakmile do kojení vstoupí dokrm, je nebezpečí, že vznikne začarovaný kruh - prso je zmatené, kolik tvořit, ptž poptávka je ovlivněná tím dokrmem.
Snažila bych se maximálně se vrátit ke kojení a dokrmovat jedině, pokud je po nakojení hodně neklidná. A samozřejmě po kojení odstříkávat, aby se tvorba zvýšila, zkusit střídat prsa během jednoho kojení (první, druhý, první, druhý), případně přihodit Ricinus communis 5 CH na pár dní.
Těch 150 ml / kg dítěte na 24 h je správné, ale to bys musela vážit, abys věděla, kolik vypije od tebe.
je fajn, žes po ty tři dny kojila v noci, noční kojení je pro zachování tvorby MM důležitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
30.9.10 17:38

Já jí krmím 7-8× denně a přes den se musím přiznat i když bych si nejraději nafackovala, krmím jí z flašky i MM i UM, protože mi nechce z prsu pít, ale večer se přisaje a pije krásně a bez problému. Nevím jestli je to způsobený tím, že má mlíčko jinou chuť a proto se snažím, aby jedla alespoň z flašky i když i u ní někdy vříská, ale aspoň si říkám, že to MM do sebe dopraví a někdy se nám i zadaří, že pije i přes den ode mne a to je spíš zázrak, takže odstříkávám. Jenže teprve 2. den a ještě mám při tom chřipku, takže se už těším, až chřipka uteče, abych měla víc síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
30.9.10 17:46
jizvíková píše:
U NAS FUNGOVALO odstrikavani v pravidelnych intervalech, dost jsem zamrazovala, dostala jsem se na vyrobu 2L denne, ale to jsem uz lezla hubou po zemi, ale kluci to stejne zvladli snist :)

můžu se zeptat za jak dlouho jsi se dostala na ty 2l? Úplně tě obdivuji a zároveň tiše zívidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12115
30.9.10 18:01

Emilko, pokusila bych se kojit častěji, na nastartování větší tvorby je 8× málo a samozřejmě odstříkáváním dostávají prsa menší hormonální info než kojením, navíc lahev má i tu nevýhodu, že zpravidla mimčo vypije víc, než by vypilo při kojení, takže pak dýl vydrží, tím se prodlužují intervaly, prostě jakmile něco vleze do přirozeného procesu kojení, který si reguluje mimčo tím, že se ozývá, když potřebuje, tak je zaděláno na problém.
Jestli chceš, napiš mi SZ, já se k tomu večer dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
30.9.10 18:37

8× denně kojím, ale odstříkávám každou hodinu od 8-20h

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.10 19:31

Na tvorbu mlíka je nejlepší odstříkávat v noci, alespoň u mě to tak fungovalo, tak 3 dny jsem poctivě ostříkávala a pak jsem měla mlíka na rozdávání.Tak zkus nějaký homeopatika, ten Ricinus communis 5ch je dobrej a hodně pít, alespoň ty 4 litry za den.Jinak se zkus poradit na www.kojení.net., paní ti ráda poradí, když jí napíšeš, je tam i spousta dotazů a odpovědí, tak třeba tam najdeš i odpověď na to, co dělat.Držim palce, ať je zase líp. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
30.9.10 19:43
Issabell28 píše:
Má vypít 150ml na 1kg váhy za 24h, tak si spočítej, jestli ti to tak vychází, když ti pije jen 80ml.Tolik mi malej pil už v porodnici a ve 3 měsících jsme byli už na 180ml, po kojení jsem ho vždy vážila, ale zase vůbec nepil v noci a přes den tak po 3-4h, jak kdy, ale každý mimčo to má jinak.

8-o teda tak to je jedlík, mně malá pila v porodnici 10 až 20, ale zase každou hodinu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
570
1.10.10 09:15

Emilko,trochu mi to připomíná náš případ…Kojení je samozřejmě nejlepší, o tom žádný pochybnosti, ale chápu tě s tím dokrmem. Pokud mimčo pláče, pouští se prsu a nechce pít, tak si myslím, že takovýhle kojení za takovouhle cenu (stres maminky, hladovýho a vyvztekanýho miminka) nejde moc dlouho vydržet. Kojení má být (alespoň tak to chápu já) v klidu, pohodě, je to souznění maminky a mimíska…Být tebou, pokud nezabere snaha o zvýšení produkce tvorby mlíčka, rady od laktačních poradkyní…dávám mu, co mám a až nemám nebo mimi pláče hlady, dám UM. Možná mě teď za to nějaký maminky odsoudí, ale myslím si, že to udělají jen ty, který měly mlíka na rozdávání, těm se to mluví. A jak jsem tu už někde psala: jen tím, že dítě bude kojený, z něj poctivý člověk nevyroste. :lol: (jo v těch 4m mi pil 150ml a postupně 180ml, špatně jsem se dívala…). Držím ti palečky! :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
1.10.10 09:29

Když mně nejde do hlavy, proč v noci ode mne pije a krásně až se někdy zakucká a to u toho nespí a kouká na mne, ráno je to taky ještě dobrý, ale jak přijde tak to 3 denní kojení je zle a ona nechce ani ochutnat, nemůžu jí ani nasměrovat sněrem k mlíčku. Tak to máme do večera a od té 21h to zase jde a ona se krmí ode mne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama