Mobil - dovolají se jen uložené kontakty - lze to?

21.12.19 09:14

Mobil - dovolají se jen uložené kontakty - lze to?

Hezký předvánoční čas! Právě se mi dovolal úchyl. Poslala jsem ho do pr…, ale jsem rozhozená. Jde nějak nastavit, aby se člověku dovolaly jen uložené kontakty? Jde mi o mobil dcery… kdyby se to stalo jí. Na její číslo nebudou volat úřady apod., takže se nestane, že by se nedovolal někdo důležitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2773
21.12.19 09:36

Dceri zakazat zvedat nezname cisla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 09:41
@Veru1987 píše:
Dceri zakazat zvedat nezname cisla

Takže nic neexistuje? Žádná aplikace a podobně? Ona je ve třetí třídě a i když jí vysvětlím rizika, přesto se může stát, že by to třeba někdy zvedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4295
21.12.19 09:47

Kde vzal uchyl tvé číslo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25785
21.12.19 09:47

@SibyllaTrelawney Tohle funguje na chytrých hodinkách. na mobilu nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7824
21.12.19 09:53

@SibyllaTrelawney Nevím jaký máš telefon, u iphone jde umlčet neznámé volající. Zkus se ve svém tel podívat do nastavení, třeba tam něco takového budeš mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
21.12.19 10:30

U iPhone to lze, je to placená aplikace. Já ji nemam, neznáme číslo nikdy neberu. Ale segra ji má už celkem dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
21.12.19 10:37

@SibyllaTrelawney pokud používate Androidový telefon (bylo by dobré to zmínit) tak u nás bezvadně funguje aplikace z GooglePlay nazvaná „Blokuje hovory a SMS - Calls Blacklist“. Lze tam nastavit různé druhy filtrů včetně možnosti blokovat jakékoliv čísla mimo adresář - volání i SMS a to i v bezplatné verzi. Případně vyzkoušejjte i jiné aplikace pod názvem Call Blocker a vyberte podle toho která Vám bude vyhovovat a která u Vás bude fungovat (někdy bohužel co funguje na jednom telefonu je naprosto nefunkční na jiném).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2174
21.12.19 10:46
@HandulkaK píše:
U iPhone to lze, je to placená aplikace. Já ji nemam, neznáme číslo nikdy neberu. Ale segra ji má už celkem dlouho.

A jak to děláš s kurýry nebo v práci…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
21.12.19 10:48

@HandulkaK To je takovej problém neznámé číslo vzít, zjistit kdo to je a říct „sorry kámo, dovolal ses blbě“ a položit to hnedka? Jako nevolat nazpátek, to bych pochopil, ale nikdy nevíte kdo se vám bude potřebovat dovolat, třeba z cizího telefonu nebo nějaká instituce. Zvlášť pokud telefon běžné uvádíte třeba v bance na úřadech atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33680
21.12.19 10:49
@SibyllaTrelawney píše:
Hezký předvánoční čas! Právě se mi dovolal úchyl. Poslala jsem ho do pr…, ale jsem rozhozená. Jde nějak nastavit, aby se člověku dovolaly jen uložené kontakty? Jde mi o mobil dcery… kdyby se to stalo jí. Na její číslo nebudou volat úřady apod., takže se nestane, že by se nedovolal někdo důležitý.

Víš, s tím „zásadně nezvedám neznámá čísla“ bych byla z principu opatrná.
U dcery ještě dejme tomu chápu, ale u příčetných dospělých se s tímhle pohledem setkávám celkem často a nepobírám.
Můžou mi ukrást mobil, můžu se vysekat v autě a mým blízkým budou volat z nemocnice - pochybuju, že z mého telefonu :think:, může mi moje dítě volat ze zahraničí a jeho uložené! číslo se mi na telefonu zobrazí jako neznámé - což sice nechápu, ale stalo se mi to, umím si představit desítky scénářů, kdy je opravdu důležité to neznámé číslo zvednout.
Třeba kolegyně takhle před pár měsíci přišla o pracovní postup, protože jí volal šéf z jí neznámého čísla s nabídkou - a ona to nezvedla, protože cizí čísla nezvedá, přeci. :cert: :nevim:
Pracujeme v oboru, kde člověk v jednom kuse komunikuje s čísly, která nemá uložená, protože je zpravidla potřebujeme jednorázově a kdo má pořád ukládat a mazat?
Stačí jenom zvednout ten blbej telefon, případně nezodpovězený hovor prozvonit zpátky.
Ale néé, ti lidi to neudělají, protože by se jim klidně mohl dovolat úchyl nebo šmejdi nabízející levnou elektřinu. :zed: :zed:
No, a protože šéfovi je jasné, že naše práce stojí a padá na pružné komunikaci, kolegyně vypadla z výběru. :roll:

Děcku nařídím cizí volající zavěsit, když se ukáže, že to není maminka ani nikdo z rodiny, a sama nemám problém kohokoli po první větě odeslat do tmy a telefon típnout, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 10:52

Taky nechápu ten pristup, nezvedat jako dospěly cizi čísla. To bych si nenasla ani práci :D vždycky mi volali z jiného čísla, když něco potřebovali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
21.12.19 11:09

Já mám v mobilu aplikaci - která ukáže, zda je to volající - číslo- kuryr, pošta, práce… nebo zda je to průzkum, banky atd…
takže podle toho zvedam, nevidím na tom nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21238
21.12.19 11:13
@HandulkaK píše:
Já mám v mobilu aplikaci - která ukáže, zda je to volající - číslo- kuryr, pošta, práce… nebo zda je to průzkum, banky atd…
takže podle toho zvedam, nevidím na tom nic špatného.

A jak pozná aplikace, že volá průzkum? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 18:40
@Halamka píše:
Kde vzal uchyl tvé číslo?

To bych taky ráda věděla a celkem mě to děsí… ríkám si, že třeba volal náhodně nebo se spletl a chtěl volat někomu jinému… jménem mě neoslovoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama