Mobil - problémy s reklamací

4214
9.4.16 13:16

Mobil-problémy s reklamací

Dobrý den,
4-krát jsem dala reklamovat dotykový mobilní telefon, dvakrat po sobě vadu uznali, potřetí neuznali, v telefonu mi řekli, že je už spravený, že to bylo zaviněno třetí stranou.Hned v prodejně telefon zapla a dodám, že jsem zkoušela druhé simkarty. Opět telefon se stejnýma vadama, s kterýma jsem jim je poslala i s tím, že po čtvrté reklamaci odstupuji od smlouvy. Volala jsem jim tam.Pani miá do telefonu řekla, že pokud se vada projeví u nich, mám nárok na odstoupení od smlouvy, pokud se jim tam vada neprojeví, tak mi odstoupení od smlouvy nedají.
Zeptala jsem se, to byste mi vrátili po čtvrté telefon se stejnou vadou, když ten telefon nejde zákazníkovi. Odpověděla mi, že záleží jestli to u nich půjde, pokud půjde, tak tel. vrátí-i přesto, že zákazníkovi znovu nepůjde.
Nevím jak si pomoct, chci odstoupit od smlouvy, ten telefon nechci, je kazový, ani po třetí reklamaci mi nešel, tak jsem po čtvrté jim tel. vrátila zpět.
Oni tvrdí, že jim v servisu jde, jenže když já zapnu ten telefon tak mi nefunguje. Nevím co mám dělat. Telefon je ještě v záruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13417
9.4.16 13:23

@Janiiska a ten servis máte daleko? Co zajít přímo tam a ukázat jim to? Jinak bohužel nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
9.4.16 13:24

Podle § 622 odst. 2 občanského zákoníku platí, že „Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.“

Toto ustanovení definuje práva svědčící kupujícímu v případě, že se jedná o neodstranitelnou vadu. V případě, že vada znemožňuje řádné užívání věci a není možné ji odstranit, svědčí kupujícímu právo na výměnu věci nebo může od smlouvy odstoupit. Pokud však neodstranitelná vada nezpůsobuje nemožnost užívání věci (jiné neodstranitelné vady), může kupující požadovat výměnu věci nebo požadovat přiměřenou slevu nebo může od smlouvy odstoupit.

Kupujícímu svědčí stejná práva jako při výskytu neodstranitelné vady znemožňující řádné užívání věci v případě, že nemůže věc řádně užívat, protože se odstranitelná vada vyskytla opakovaně po opravě, tj. byla provedena oprava a pak se opakovaně, tj. alespoň 2krát vyskytla stejná vada; totéž platí v případě, že věc má větší počet vad (judikatura uvádí alespoň tři).

Skutečnost, co je důvodem výskytu vady, opravdu není záležitostí spotřebitele. Pokud nyní máte věc opravenou, při příštím výskytu vady uplatněte nároky podle výše uvedeného (tedy výměnou či odstupte od kupní smlouvy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
9.4.16 13:27

Napište si na d-test, dost mi pomohli

• Nahlásit
  • Citovat
4214
9.4.16 13:28
@Pekoni píše:
@Janiiska a ten servis máte daleko? Co zajít přímo tam a ukázat jim to? Jinak bohužel nevím.

ten servis je daleko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4214
9.4.16 13:31

@Halamka ten telefon se nedá používat na tel. kontakty, smsky, nepřichází mi smsky, nenačítají se kontakty. Dvakrát to uznali a potřetí ne. Telefon mi poslali se stejnýma vadama, v prodejně sem telefon zkusila před prodavačkou, opět ty stejné chyby.Pani ze servisu řekla, že pokud jim ten telefon tam jde, nemám nárok na odstoupení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4214
9.4.16 13:31
@blabla123 píše:
Napište si na d-test, dost mi pomohli

děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
9.4.16 13:32
@Janiiska píše:
Dobrý den,
4-krát jsem dala reklamovat dotykový mobilní telefon, dvakrat po sobě vadu uznali, potřetí neuznali, v telefonu mi řekli, že je už spravený, že to bylo zaviněno třetí stranou.Hned v prodejně telefon zapla a dodám, že jsem zkoušela druhé simkarty. Opět telefon se stejnýma vadama, s kterýma jsem jim je poslala i s tím, že po čtvrté reklamaci odstupuji od smlouvy. Volala jsem jim tam.Pani miá do telefonu řekla, že pokud se vada projeví u nich, mám nárok na odstoupení od smlouvy, pokud se jim tam vada neprojeví, tak mi odstoupení od smlouvy nedají.

A proč to neukážeš co to (ne)dělá reklamačnímu technikovi, co to přebírá a nenecháš napsat do protokolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4214
9.4.16 13:35
@zvidavajanca píše:
A proč to neukážeš co to (ne)dělá reklamačnímu technikovi, co to přebírá a nenecháš napsat do protokolu?

protože reklamační technik je daleko, v protokolu je to napsané dnes po čtvrté stejné vady, dvakrát je uznali, potřetí neuznali, po čtvrté co sem jim tam volala, tak zase baba říkala, že jim tam funguje :nevim: já bych tam za nima jela, ale je to hodně daleko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
9.4.16 13:40

@Janiiska
A to si to nikomu nepředávala/od nikoho nepřebírala? Píšeš, že si byla na prodejně - tam s tebou reklamaci někdo vyřizoval - proč přijmeš zboží z reklamace zpět, když nefunguje? Prostě chtěj než podepíšeš převzetí ukázat, že to je opravený.

Bohužel u třetí reklamace se často stává, že opraví, ale řeknou, že vada se neprojevila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4214
9.4.16 13:50

@zvidavajanca v prodejně sem telefon třikrát převzala zpět, po čtvrté vrátila. V prodejně sem to předávala prodejcům, kteří telefon poslali na servis v dokumentu s popisem vad.Jo vyřizovali semnou reklamaci prodavači. To jsem udělala a podepsala jsem, že sem zboží převzala, ale hned v prodejně tel. zapla a zkusila zda funguje, opět stejné vady, nešel. Tak tam semnou vypsali už po druhé na čtvrtou reklamaci papír, že odstupuji od smlouvy, ještě sem jim tam volala.-do servisu, že telefon pořád stejně nefunguje, viděli to i v prodejněale tam pani ze servisu mi do telefonu tvrdí, že jim tam funguje a pokud jim tam funguje, tak nemohou dát na řeči zákazníka. :pocitac: :zed:
Takže když pošlou tel. nebude funkční, nepodepíšu, oni odstoupení od smlouvy neuznají, protože dle jejich slov tel.je v pořádku tak co mám dělat?
Obrátím se na tu firmu d-test. Já ten telefon nechci a řekla sem jim to do telefonu v servisu.Jsou daleko, kdyby nebyli už by mě tam měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
9.4.16 14:37

@Janiiska A o jakou zančku telefonu se jedná? Kde ho reklamuješ - řetězec elektra nebo nějaký místní malý obchod?

@Janiiska píše:
Jo vyřizovali semnou reklamaci prodavači. To jsem udělala a podepsala jsem, že sem zboží převzala, ale hned v prodejně tel. zapla

Takže ty podepíšeš, že přebíráš vyřízenou reklamaci (tj. opravné zboží) aniž bys vyzkoušela či si nechala ukázat, že funguje? Převezmeš to (podepíšeš) a pak zjistíš, že nefunguje :nevim:
Jinak co třeba nahrát, jak se chyba projevuje na video (fotakem, jiným telefonem) a poslat jim odkaz v protokolu? Kdžy servis tvrzení zákazníka nevěří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
9.4.16 16:36

Reklamace to je fakt s*aní. Znám to, reklamuji tablet po třetí a řešila jsem to s d-testem. Obě reklamace zamítnuté, vada přetrvává, už jsem se obracela i na jiné servisy. Přístroj už nechci, jelikož s ním jen lítám po reklamacích.

• Nahlásit
  • Citovat
4214
9.4.16 17:17
@zvidavajanca píše:
@Janiiska A o jakou zančku telefonu se jedná? Kde ho reklamuješ - řetězec elektra nebo nějaký místní malý obchod?Takže ty podepíšeš, že přebíráš vyřízenou reklamaci (tj. opravné zboží) aniž bys vyzkoušela či si nechala ukázat, že funguje? Převezmeš to (podepíšeš) a pak zjistíš, že nefunguje :nevim:
Jinak co třeba nahrát, jak se chyba projevuje na video (fotakem, jiným telefonem) a poslat jim odkaz v protokolu? Kdžy servis tvrzení zákazníka nevěří.

To je dobrý nápad :think: No, to sem udělala, nevěděla jsem co v tu chvíli udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4214
9.4.16 17:18
@blabla123 píše:
Reklamace to je fakt s*aní. Znám to, reklamuji tablet po třetí a řešila jsem to s d-testem. Obě reklamace zamítnuté, vada přetrvává, už jsem se obracela i na jiné servisy. Přístroj už nechci, jelikož s ním jen lítám po reklamacích.

tak nemáš ani tablet ani peníze? 8o to je nespravedlivé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama