Reklama

Mobiliární exekuce (zabavování věci) - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klára Exekuovaná
Stálice 51 příspěvků 01.03.17 23:09
Mobiliární exekuce (zabavování věci) - zkušenosti

Takže napište „recenze“ na jednotlivé exekutory.

Lukáš Jícha - Přerov (bývalý Vrána), arogantní zaměstnanci, vykonavatelé původní profesí řidič kamionu, prodejce mobilů nebo tam dělal i bývalý hospodský… Chodí hodně vyhrožovat, oblepují vše, ale odvezou jenom elektroniku a celé vybavení bytu nechají oblepené jako výhružku.

Podkonický - Praha, legenda!!! Vykonavatele dělal třeba motorkář :lol: Hodně zabavuje drobnosti a prodává je v dražbě za 10 Kč. Rád vyhrožuje.

Tomáš Voborník (bývalý Arnošt Hofman) - Pardubice, hodně vytrvalý. Byla jsem svědkem telefonického hovoru s vykonavatelem. Nejdřív chtěl těch 500 000 do dalšího měsíce, nakonec se zeptal „nemůžete splácet aspoň po stovce“? :mrgreen: Exekuce se ukončuje pro nemajetnost klidně i po deseti letech.

Švecová - Praha, férový přístup, chodí na mobiliárku, ale vezme se jenom třeba jedna nebo 2 věci. Exekuce ukončují pro nemajetnost velice rychle (třeba po 2 letech)

Jinak většina exekutorů dělá spíš mrtvého brouka a čekají, co se bude dít. Jakmile dlužník nemá plat, nemovitost nebo peníze na účtech, tak se čeká a čeká. Prý 95% nových exekucí se začíná na stejné dlužníky a exekutor se nikdy neřekne o zálohu na náklady řízení, takže to bude ještě v budoucnu zajímavé.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18953 příspěvků 01.03.17 23:18

A oni vsichni byli u tebe doma? :think:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 01.03.17 23:43

A tím se teď chlubite nebo co to má být?

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 02.03.17 05:35

No to je vrchol… Poslední dobou jsou tu opravdu výživné diskuze. Já mít takové „zkušenosti“, tak chodím kanálama!!!

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 02.03.17 06:33

Popravdě, já bych pochopila, kdyby to tu psal někdo, kdo chce peníze vymáhat exekucí, aby věděl, u kterého úřadu si nechat peníze vybírat (tzn. kdo je úspěšný ve vymáhání atd.). Ale pokud jde o člověka, který sám je exekuovaný, a tudíž nemá vliv na to, kdo k němu přijde inkasovat, tak absolutně nechápu, k čemu je dobré sdílet zkušenosti :nevim:

Gába27
Kelišová 7208 příspěvků 02.03.17 06:43
@Slečna Ferka píše:
Popravdě, já bych pochopila, kdyby to tu psal někdo, kdo chce peníze vymáhat exekucí, aby věděl, u kterého úřadu si nechat peníze vybírat (tzn. kdo je úspěšný ve vymáhání atd.). Ale pokud jde o člověka, který sám je exekuovaný, a tudíž nemá vliv na to, kdo k němu přijde inkasovat, tak absolutně nechápu, k čemu je dobré sdílet zkušenosti :nevim:

Zaregistrovala jsi případ pana Janoty z Napajedel? Lidé, kteří jsou v exekuci, by měli mít možnost se nějak proti zvůli těchto darebáků bránit, protože ne vždy se vlastní vinou do exe dostanou. Stačí, aby chlap začal mačkat automaty a manželka je v průšvihu raz dva. Nechápu jediný důvod, proč je nutné tuto diskuzi devalvovat moralistickými kecy. :roll:

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 02.03.17 06:59
@Gába27 píše:
Zaregistrovala jsi případ pana Janoty z Napajedel? Lidé, kteří jsou v exekuci, by měli mít možnost se nějak proti zvůli těchto darebáků bránit, protože ne vždy se vlastní vinou do exe dostanou. Stačí, aby chlap začal mačkat automaty a manželka je v průšvihu raz dva. Nechápu jediný důvod, proč je nutné tuto diskuzi devalvovat moralistickými kecy. :roll:

Ať už se do exekuce dostane jakýmkoliv způsobem, má pak možnost si vybrat, kdo mu přijde zabavovat majetek??? :think: To víš, poctivě platící nebo nezadlužení tohle nemůžou vědět… :lol: Jestli si teda můžete exekutora vybrat, tak to pak jo, to si zkušenosti předávejte :)

Gába27
Kelišová 7208 příspěvků 02.03.17 07:04
@Terisos píše:
Ať už se do exekuce dostane jakýmkoliv způsobem, má pak možnost si vybrat, kdo mu přijde zabavovat majetek??? :think: To víš, poctivě platící nebo nezadlužení tohle nemůžou vědět… :lol: Jestli si teda můžete exekutora vybrat, tak to pak jo, to si zkušenosti předávejte :)

Mě do toho laskavě netahej. Asi 14 dní zpátky jsem radila jedné zaměstnankyni, jak má vyřešit problémy, které jí nadělal chlap, se kterým se rozvádí a o jehož dluzích neměla ani tucha. U ní totiž jedni z výše zmíněných zazvonili a chovali se jako čistokrevná hov.ada. Až budeš chodit v botách těch lidí, pak suď. Nikdy nevíš, do jakého průšvihu se nezaviněně můžeš dostat ty. To „miluju“, tyhlety moralistky! :roll:

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 02.03.17 07:07

Takhle daleko to nechat zajit…? Hlavne ze maj vsichni na pc a internet, ale zaplatit splatku, to ne. Jo doovoleny a darecky s cofidis to joooo. Nejlepsi jsou i lidi s insolvenci, si taky vezmu pujcku na kilo, poletim na 2m do asie a pak vyhlasim bankrot:D pohoda, zaplatim 30% a to se vyplati

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 02.03.17 07:44

@Gába27 Proč útočíš? Já se ptám, jestli si dlužník může vybrat exekutora, opravdu to nevím :) Je mi jasné, že jsou případy, kdy do problémů dostane někiho partner, rodič nebo dítě… Ale vše musí jít nějak ošetřit. Jak říkám, zkušenost naštěstí nemám a žiju tak, abych ani nemusela mít. 8)

eumedon
Extra třída :D 13241 příspěvků 02.03.17 07:48

K čemu jsou recenze na exekutory dlužníkovi?

@Terisos píše:
@Gába27 Proč útočíš? Já se ptám, jestli si dlužník může vybrat exekutora, opravdu to nevím :)

Dlužník si samozřejmě exekutora nevybírá, takže recenze na exekutory jsou mu platné, jako mrtvému zimník.

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 02.03.17 08:04
@eumedon píše:
K čemu jsou recenze na exekutory dlužníkovi?Dlužník si samozřejmě exekutora nevybírá, takže recenze na exekutory jsou mu platné, jako mrtvému zimník.

Děkuju, já jsem si to myslela… Právě proto mě zaskočilo to seřvání :) Nejsem moralistka… Ale sorry, každý svého štěstí strůjce. Problémům se má čelit. Ne je vyřešit z 30% :)

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 02.03.17 08:05

@AndelaCerna To víš… To je móda :)

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 02.03.17 09:13
@Klára Exekuovaná píše:
Takže napište „recenze“ na jednotlivé exekutory.

Lukáš Jícha - Přerov (bývalý Vrána), arogantní zaměstnanci, vykonavatelé původní profesí řidič kamionu, prodejce mobilů nebo tam dělal i bývalý hospodský… Chodí hodně vyhrožovat, oblepují vše, ale odvezou jenom elektroniku a celé vybavení bytu nechají oblepené jako výhružku.

Podkonický - Praha, legenda!!! Vykonavatele dělal třeba motorkář :lol: Hodně zabavuje drobnosti a prodává je v dražbě za 10 Kč. Rád vyhrožuje.

Tomáš Voborník (bývalý Arnošt Hofman) - Pardubice, hodně vytrvalý. Byla jsem svědkem telefonického hovoru s vykonavatelem. Nejdřív chtěl těch 500 000 do dalšího měsíce, nakonec se zeptal „nemůžete splácet aspoň po stovce“? :mrgreen: Exekuce se ukončuje pro nemajetnost klidně i po deseti letech.

Švecová - Praha, férový přístup, chodí na mobiliárku, ale vezme se jenom třeba jedna nebo 2 věci. Exekuce ukončují pro nemajetnost velice rychle (třeba po 2 letech)

Jinak většina exekutorů dělá spíš mrtvého brouka a čekají, co se bude dít. Jakmile dlužník nemá plat, nemovitost nebo peníze na účtech, tak se čeká a čeká. Prý 95% nových exekucí se začíná na stejné dlužníky a exekutor se nikdy neřekne o zálohu na náklady řízení, takže to bude ještě v budoucnu zajímavé.

si zapomněla na sobíškovou ne?

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 02.03.17 09:27
@Gába27 píše:
Nechápu jediný důvod, proč je nutné tuto diskuzi devalvovat moralistickými kecy. :roll:

Já nic nedevalvuju (nejsem ten, kdo Ti radí chodit kanálama), já jen nerozumím smyslu té diskuse.

Jak z Tvého prskání usuzuju, úmysl byl asi něco jako „Na tyto exekutory pozor! Znáte taky nějaké?“ kde by se lidi upozornili na to, že ten „jejich“ exekutor je hodně ostrý a musí postupovat velmi důsledně a správně, aby se nedostali do problémů. To by bylo cajk, ale pak jsi IMHO měla tu diskusi uvést jinak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama