Mobilizace kostrče a těhotenství

51
9.12.20 12:21

Mobilizace kostrče a těhotenství

Dobrý den,
Mám zlomenou kostrc. Stalo se mi to, když mi bylo asi 10, dr to zanedbal, neudělal rtg, řekl, že bude narazena a přišlo se na to až po 2 letech, když mě začala pekelně bolet. Jezdila jsem na opichy, rehabilitace nezabírály. Bolesti mívám tak 1 za 3 měsíce, v noci, nemůžu spát a léky nezabírají. Ale pořád lepší, než komplikace spojené s operaci, která mnohdy ani od bolesti nepomůže…

Ale nyní jsem otěhotněla, teď cca 13+2. A bojím se hlavně porodu, aby to nebyla mechanická překážka a nemuselo se jet akutně na sc ☹️ v lepším případě byse mohla zlomit zpátky… od ortopeda mám naštěstí doporučen přirozený porod, ale zase hlavně ať jsme oba v pořádku.

Takže se vás ptám, zda s takovým porodem máte někdo zkušenosti?
Vím, že nyní mobilizace nebude vhodná, ale ke konci těhotenství už by to neměl být problém… Neznáte nějakého fyzioterapeuta, ideálně Plzeň a okolí, ev bych mohla dojet do Prahy, Českých Budějovic, který toto provádí?

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19910
9.12.20 12:38
@Nick0000 píše:
Dobrý den,
Mám zlomenou kostrc. Stalo se mi to, když mi bylo asi 10, dr to zanedbal, neudělal rtg, řekl, že bude narazena a přišlo se na to až po 2 letech, když mě začala pekelně bolet. Jezdila jsem na opichy, rehabilitace nezabírály. Bolesti mívám tak 1 za 3 měsíce, v noci, nemůžu spát a léky nezabírají. Ale pořád lepší, než komplikace spojené s operaci, která mnohdy ani od bolesti nepomůže…

Ale nyní jsem otěhotněla, teď cca 13+2. A bojím se hlavně porodu, aby to nebyla mechanická překážka a nemuselo se jet akutně na sc ☹️ v lepším případě byse mohla zlomit zpátky… od ortopeda mám naštěstí doporučen přirozený porod, ale zase hlavně ať jsme oba v pořádku.

Takže se vás ptám, zda s takovým porodem máte někdo zkušenosti?
Vím, že nyní mobilizace nebude vhodná, ale ke konci těhotenství už by to neměl být problém… Neznáte nějakého fyzioterapeuta, ideálně Plzeň a okolí, ev bych mohla dojet do Prahy, Českých Budějovic, který toto provádí?

Děkuji

Napiš SZ. Tip bych měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
9.12.20 14:19

Myslím že bude důležitá poloha u porodu. Když na kostrči nebudeš ležet tak je sama oddálí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 14:30

Ahoj mám úplně stejný problém. Kostrc jsem měla zlomenou směrem dovnitř, přišlo se na to až po roce kdy jsem si nemohla poradně sednout. Aktuálně jsem ve 38tt, ortoped se nepodíval ani na snímek z minulosti a hned napsal, ze přirozený porod není problém. Jenže… když jsem se na to ptala porodnika tak mi řekl, ze se zjisti až při porodu, jestli je to problém. Nicméně mám v prukazce červeně a dvakrát podtržene, ze jsem po zlomenine kostrce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19910
9.12.20 15:30

@Prvorodicka12 Každopádně to bude problém, pokud se necháš nacpat na křeslo i třeba do polosedu, lehu atd. Důrazně doporučuji mít porodní přání a k ruce někoho, kdo to bude hlídat. Pokud si lehnes3, pak zmenšíš porodní cesty až o 30 %

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 16:11

@P4ja já to mám vyřešené… malinkej je KP takže jdu císařským řezem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19910
9.12.20 16:55
@Prvorodicka12 píše:
@P4ja já to mám vyřešené… malinkej je KP takže jdu císařským řezem.

TAk ještě se může otočit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat