Mobilní dům - výhody, úskalí

Anonymní
11.1.21 13:37

Mobilní dům - výhody, úskalí

Ahoj, chtěly bych se jako úplný laik zeptat těch, kteří mají zkušenost s celoročním bydlením v mobilních domech, jaké to má výhody a úskalí? Zajímá mě vše, co vás napadne..Hlavně teda ta úskalí :-)

Kromě toho mě zajímá:

• jak řešíte to, že tam není možnost mít č. p.?
  • lze postavit na zahradě, která není určena jako stavební pozemek?
  • jak se tam řeší přívod elektriky a vody?
  • lze tam „nějak“ mít krb?
  • co se týká vybavení, které tam už je - kazí se to nějak moc - a případná výměna je složitá ve smyslu, že se musí hledat nějaké spešl díly a výrobky?…
  • jak je to s životností toho domku? nezačne tam něco důležitého po 5letech odpadávat, odchlipovat, zatékat…?
  • dívali se na vás lidi divně? :-D

Dejte prosím vědět, rozhodujeme se, co s bydlením, jsme tak trochu alternativci, ale ne zas moc :-D a tohle nám přijde perfektní varianta… Díky za rady!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15723
11.1.21 13:49

Já znám mobilheim jen jako chalupu a č. p. má. Nábytek tam drží, kamna tam měli už když to pořizovali. Jediný problém, že není moc celoročně obyvatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 13:56

@Netopirek - ohledně toho celoročního bydlení - ani po kvalitním zateplení to není ok?
Ještě mě zajímá - jak je to s hlukem uvnitř? Jde slyšet každý krok?
(zakl.)

• Citovat
  • Nahlásit
20773
11.1.21 13:57

Kdo si to v mém okolí pořídil jako dům, tak lituje. Číslo popisný tam jde dát pokud máš pozemek určený k zastavění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15723
11.1.21 13:58
@Anonymní píše:
@Netopirek - ohledně toho celoročního bydlení - ani po kvalitním zateplení to není ok?
Ještě mě zajímá - jak je to s hlukem uvnitř? Jde slyšet každý krok?
(zakl.)

Zateplení nevím. :nevim:
Hluk nějak extra slyšet nebyl. Ale byla jsem tam jen jednou na cca týden.
Jestli by to bylo něco jiného o každodenním bydlení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:04

@Janli A můžu vědět něco konkrétního, proč ti lidi litují?
(zakl.)

• Citovat
  • Nahlásit
8626
11.1.21 14:14

Tak pokud to neni zasitovany pozemek. Tak elektrina jde resit treba solarni panely+baterie nebo dieslovy generator. A voda a odpadni voda je problem bez siti. Musite si to vozit a odvazet. Nebo resit nejakou nadrzi/jimkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
11.1.21 14:21

Já v tom bydlela párkrát v kempu na dovči v létě.. jako alternativa k rekračnímu bydlení za mne super!
jako alternativa k celoročnímu RODINNÉMU BYDLENÍ Ne - a to hlavně kvůli prostoru (už s jedním dítětem to je naknap), topení (zateplení) a celkovému komfortu (je to průchozí, úzké..)… pro dva jako dočasná varianta než se postaví/zrekonstruuje domek postavit na zahradu OK…
zkusila jsi v tom žít aspoň pár dní? vřele doporučuji… ono tě to pak přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
11.1.21 14:33

Kamarádka tak bydlela, když byla sama, tak to bylo ok, ale s přítelem a dítětem už to bylo horší. Úplně nejhorší pro ni bylo to, že v zimě musela v noci vstávat každé dvě hodiny, aby prikladala do kamen a přes den, když byla v práci, tak to rychle vychladlo a přicházela třeba do 12 stupňů… Zateplené to měla kvalitně. Jako zamlada jsme ji to zaviděli, na party úplně bezva, ma krásně velkou zahradu, takže fakt pecka. Ale po narození mimca se tam tak nějak po chvíli nemohli hnout. Je šťastná, že už má postavený místo toho normální dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
11.1.21 15:08

Včera jsem šla kolem jednoho ranče u nás, obávám se, že v tomhle bydlí majitelka spolu s přítelem a dvěma dětmi. Celý mobilheim obložený polystyrenem, zezadu, asi přívod vody obalený kupkou hnoje, asi aby nezamrzla. Neumím si na tak stísněném prostoru představit žití 4 lidí, z toho dvou dětí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25214
11.1.21 15:43

Jako rodinný dům si to představit nedovedu. Manžel to tak kdysi chtěl, ale myslím, že si to nedokázal představit. V jednom jsme bydleli na dovolené předloni a na tu dovču dobrý. Na druhou stranu dokážu si představit, že v tom budeme bydlet na stáří, až děti odrostou a nebudou žít s námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
11.1.21 15:51
@Anonymní píše:
@Janli A můžu vědět něco konkrétního, proč ti lidi litují?
(zakl.)

Pořád je to maringotka…zkuste si najít na léto dovolenou v mobilheimu, vyzkoušíš si to a uvidíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat