Mobilní klimatizace do panelakoveho bytu bez balkonu - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 20.05.19 14:39
Mobilní klimatizace do panelakoveho bytu bez balkonu? Zkušenosti.

Krasny den, téma je jasné, máte v bytě mobilní klimatizaci? ráda bych zakoupila nějakou mobilní klimatizaci, Bohužel, v bytě v 7. patře nemám balkón a majitel si nepřeje instalaci normální klimatizace, čili hledám klimatizaci mobilní, bohužel v mém okolí se v tom nikdo nevyzna a zkušenosti s tím nemá. Proto hledám klimatizaci, co vychladi byt o rozloze 49m2, s okny co se otevírají normálním stylem (ne střešní okna, ta nikde nemám). potřebuji radu, která klima je vhodná, dívala jsem se například na whirlpool, jenže teď nevím, zda ta jde odvádět oknem a zda je k tomu nějaké příslušenství, které se musí ještě zakoupit (do okna, hadička nějaká nebo plachta) omlouvám se, opravdu se v tom nevyznám, ale musím to řešit, mám tu v létě teplotu 30 stupňů i v noci, protoze mam okna na západní stranu. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Reakce:
Vemas
Kelišová 5604 příspěvků 20.05.19 14:53

Ahoj, jj da se. mamka ma taky v panelaku. Www.vzdusin.cz koukni sem, musis si k tomu koupit tu “plachtu” hadice byva u klimatizace, koukej se na m3 a podle toho vybirej, nekoku jeste vadi hluk. Ja spim, hlavne, ze neni vedro :lol:

Modesta
Závislačka 2544 příspěvků 20.05.19 15:10

No hlavně si dej pozor na to, kolik ti to sežere elektřiny. Protože ségra si takhle mobilní klimošku koupila a pak na konci roku měla obrovský nedoplatek (v řádu desetitisíců Kč). Tohle vybírej fakt velmi poctivě.

Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 20.05.19 15:14

Děkuji moc, spíše bych chtěla přesný typ na jednu dvě, kdo je s nimi spokojený a tak. Vy máte jakou značku nebo co preferujete? Děkuji. Nechci koupit něco, co nefunguje nebo není kvalitní samozřejmě cenu asi max. 15.000,– víc nedám :)) :roll:

Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 20.05.19 15:24

@Modesta tyjo tak to je pálka na provoz tedy… :( a má někdo zkušenosti s tím kolik a za kolik nějaká klima spotřebuje elektřiny?

Modesta
Závislačka 2544 příspěvků 20.05.19 22:19
@Kraskabezzvirete píše:
@Modesta tyjo tak to je pálka na provoz tedy… :( a má někdo zkušenosti s tím kolik a za kolik nějaká klima spotřebuje elektřiny?

Musíš se dívat na příkon. Čím větší, tím rychleji dokáže klima snížit teplotu, ale tím víc spotřebuje elektřinu.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6560 příspěvků 20.05.19 23:43

Tím, že jsi sedmý patro, tak koupíš takovou plachtu na ZIP a vzduch bude foukat ven. Měli jsme electrolux za desítku a byl to snad i vysoušeč a dobry. Za elektřinu jsme nedoplaceli nic. Já se bála a zapínala párkrát denně :D

Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 21.05.19 16:52

@Bubla_Bučková Děkuji moc za radu :) ju už jsem si o tom hodně moc přečetla takže asi zakoupim stejně. Já mám totiž srdeční arytmii a hyperfunkci štítné žlázy a vedra opravdu špatně snasim. Tak snad vychladi… Hlavně je to peklo když ráno vstávate do práce kde není klima, odpoledne jdete vedrem domu a doma hnus víc než venku, máte navíc okna na západ a jediná možnost jak udělat vzduch je otevřít dveře na chodbu (pro mě celkem nepříjemné, nemam rada, kdyz mi někdo čumí do chodby :D chápete…) no a v noci krásných 30stupňů, že musím spat s mokryma rucnikama přes sebe… Peklo :lol: lituji všechny, co to musí snášet :( hlavně důchodci

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30533 příspěvků 21.05.19 18:20
@Kraskabezzvirete píše:
@Bubla_Bučková Děkuji moc za radu :) ju už jsem si o tom hodně moc přečetla takže asi zakoupim stejně. Já mám totiž srdeční arytmii a hyperfunkci štítné žlázy a vedra opravdu špatně snasim. Tak snad vychladi… Hlavně je to peklo když ráno vstávate do práce kde není klima, odpoledne jdete vedrem domu a doma hnus víc než venku, máte navíc okna na západ a jediná možnost jak udělat vzduch je otevřít dveře na chodbu (pro mě celkem nepříjemné, nemam rada, kdyz mi někdo čumí do chodby :D chápete…) no a v noci krásných 30stupňů, že musím spat s mokryma rucnikama přes sebe… Peklo :lol: lituji všechny, co to musí snášet :( hlavně důchodci
úplně s tím vedrem s Tebou soucítím. Akorát ty vnitřní klimatizace s chobotem jsou hrozná monstra :(
Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 21.05.19 19:05

@Burj Chalifa zlatíčko možná jsou, ale umřít nechci a vedra budou pry stejná jako loni. :roll: takže se fakt těším. Jen si nevím ještě rady se značkou :( ráda bych něco, co je i trošku kvalitní. :think:

Kae
Stálice 55 příspěvků 29.05.19 10:43

@Kraskabezzvirete Mobilni klima celý byt nevychladí, jen místnost. Navíc spotřebuje víc vzduchu než vychladí, takže je nutné odněkud přivádět nový. Leda že by jsi koupila beztlakovou.. nebo tak nějak.. má dvě hadice ven. Já otevřu vždycky mikroventilaci v místnosti na severní straně a v klidu. Když koupíš tu látkovou clonu na okno, tak funguje dobře. Mám pár let Electrolux a jsem moc spokojená. Je trochu slabší protože trpím na průvan ale zase nemá velkou spotřebu a je malá. Největší pokoj vychladí spolehlivě a navíc je tichá, takže u ní jde v pohodě koukat na tv atd.. Za elektřinu jsem nikdy nedoplácela. Hlavně se vyhni Sencoru :zed:

Kraskabezzvirete
Kecalka 108 příspěvků 29.05.19 22:00

@Kae
Strašně Ti dekuji za recenzi. Jiz jsem zakoupila Olympia splended compact, již ji mám doma a zkoušela jsem zatim jen chvilinku a vypadá to moc dobře, navic je malá a nezabere tolik místa a kvalitně dle recenzi má být super tak uvidíme, napíšu sem recenzi, až budou velká vedra :)) je k ní krasne video, co a jak takže vše v pohodě. :) ale jak říkáš značku sencor já vyrazuji bezne poté, co jsem koupila mixér a za měsíc pryč, smoothie mixér a opět za měsíc pryč :/ takže ta značka je vážně na nic. Víc už jsem od tohoto výrobce nikdy nekoupila. Kupuji Etu to mám pekárnu, přímotop, vysavač apod a spokojenost! Takže souhlasím. Elektrolux jsem měla pračku kdysi a taky v pohodě :) :srdce:

Váš příspěvek
Reklama