Moc toužím po druhém dítěti, ale muž nechce

Anonymní
21.2.21 10:16

Moc toužím po druhém dítěti ale muž nechce.

Ahoj, prosím anonymně.

Mně bude za rok a pár měsíců čtyřicet, manžel je o pět let starší. Máme jedno šestileté dítě. Já mám od porodu bohužel psychické problémy, které se táhnou i skrz synův autismus. Já strašně moc toužím ještě po jednom dítěti, pořád brečím a nebaví mě život, manžel druhé odmítá skrz mou psychiku a náročnost syna.

Syn má děti rád, myslím, že by nás druhé dítě obohatilo. S mužem jsme chtěli dvě až tři děti ale čas hrozně letí a samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo, že budu někdy řešit poporodní depresi a to, že bude syn jiný.

Možná jsem se jenom potřebovala vypsat a žádné rady nečekám, jenom pořád jsem počítala s druhým dítětem a před rokem muž řekl rázně NE.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1000
21.2.21 10:18

S ohledem na váš věk, psychický stav a zdravotní stav syna se manželovi ani nedivím. Ale chápu každopádně i vaši touhu po dalším dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19738
21.2.21 10:25

Jste staří, ty nemocná a syn má diagnózu na celý život. Věřím, že by vás druhé dítě obohatilo, ale představ si, že by také nebylo zdravé. Manželovi se nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6476
21.2.21 10:25

Ve 40 letech bych do druhého dítěte nešla ani kdybych neměla vaše problémy. Co si najít nějakou práci s dětmi, něco co by tě naplňovalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
21.2.21 10:26

Chápu obě strany. Vzhledem k věku a tvým problémům si myslím že je další dítě nesmysl. Ale tu touhu chápu, sama jsem si tim prosla a nedovedu si představit, co by se dělo, kdyby nebyla naplněna. Autismus pro mě není důvod k tomu nemít další dítě. Max ho mít později, až bude vše okolo autisty jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3174
21.2.21 10:28
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně.

Mně bude za rok a pár měsíců čtyřicet, manžel je o pět let starší. Máme jedno šestileté dítě. Já mám od porodu bohužel psychické problémy, které se táhnou i skrz synův autismus. Já strašně moc toužím ještě po jednom dítěti, pořád brečím a nebaví mě život, manžel druhé odmítá skrz mou psychiku a náročnost syna.

Syn má děti rád, myslím, že by nás druhé dítě obohatilo. S mužem jsme chtěli dvě až tři děti ale čas hrozně letí a samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo, že budu někdy řešit poporodní depresi a to, že bude syn jiný.

Možná jsem se jenom potřebovala vypsat a žádné rady nečekám, jenom pořád jsem počítala s druhým dítětem a před rokem muž řekl rázně NE.

Manžel už je dost starý, to zaprvé, Ty ostatně taky nejsi nejmladší. A za druhé má pravdu, že se mu do toho nechce. Nejdřív se musíš hodit do pohody Ty. Jako proč furt brečíš? Nebaví tě zivot a do toho chceš druhé dítě? Dítě je závazek a ne hračka pro děti. Vzchop se a dospěj. A manžela poslechni, řekla bych, že mu na tobě záleží, když tě nechce vystavova dalšímu stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33414
21.2.21 10:34

Pokud má někdo psychické problémy, další dítě ho z toho nevytahne. U někoho se může stav dočasně zlepšit k vůli působení tehotenských hormonů. I to první jste měli na můj vkus dost pozdě.

Čím bych se řídila, do jaké míry má syn problémy, jestli jen hraniční nebo těžký autista a jestli bych měla možnost pomoci zvenčí. Manžela chápu, že se mu do toho nechce. Tebe chápu, že bys chtěla druhé a že se blížíš k určité věkové hranici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24864
21.2.21 10:37

Budu souhlasit s většinou. kdyby jste byli mladší a ty zdravá, ale takhle ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 10:37

Holky děkuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 10:39
@Pears206 píše:
Pokud má někdo psychické problémy, další dítě ho z toho nevytahne. U někoho se může stav dočasně zlepšit k vůli působení tehotenských hormonů. I to první jste měli na můj vkus dost pozdě.Čím bych se řídila, do jaké míry má syn problémy, jestli jen hraniční nebo těžký autista a jestli bych měla možnost pomoci zvenčí. Manžela chápu, že se mu do toho nechce. Tebe chápu, že bys chtěla druhé a že se blížíš k určité věkové hranici.

Otěhotněla jsem v 31, manžela jsem poznala až před třicítkou. Moje psychika souvisí právě se synem, než se ukázalo, že je něco jinak byla jsem bez medikace.

• Citovat
  • Nahlásit
26142
21.2.21 10:42

Tak já si nemyslím, že je stará. Spíš bych se bála co udělá psychika a syn autista. Nevím no. Je to těžký. Chápu oba. Já bych třeba nechtěla, aby křehkou psychiku a psychický potíže zdědilo moje dítě..proto asi žádný mít nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30441
21.2.21 10:47
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně.

Možná jsem se jenom potřebovala vypsat a žádné rady nečekám, jenom pořád jsem počítala s druhým dítětem a před rokem muž řekl rázně NE.

Když ted pořád brečíš a nebaví Tě život, tak je nesmysl a sobectví přemýšlet o druhém dítěti.

Nejdřív se dej do pořádku a osobně si myslím, že v tomhle věku to je nesmyslné.
Navíc ten autismus může být gen. podmíněný, vyšší procento je i u starších otců, může to být u druhého také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9051
21.2.21 10:51

Nešla bych do druhého. Ty jsi věkově na hraně, manžel je už na děti taky dost starý, prvni dítko nemocné celozivotne, tvůj psychicky stav špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15445
21.2.21 10:53

Hele a proč teda už nejsi dávno v psychoterapii, aby se ti psychika srovnala a bylo rozumné rozšířit rodinu?

Bereš alespoň antidepresiva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
21.2.21 10:59

Kamarádka řešila podobný problém. Syna má sice zdravého (11 let), ale je trošku jiný, nerozumí si s vrstevníky, nemá kamarády. Věkově je mladší (35), ale bohužel manžel druhé dítě nechtěl. Pořídila si štěně a fenka má strašně dobrý vliv i na toho kluka. Našla si přes ni nového koníčka, chodí na cvičák, jezdí pást ovečky, dělají agility a dogdancing :palec: Vypadá moc spokojeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat