Reklama

Močení na veřejnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 12:14
Močení na veřejnosti

Aho, už skoro 5 let mám problém s močením na veřejnosti..
Mám z toho hroznou nervozitu a hrozně se stydím. nedokážu se vymočit v kabince ani u pisoáru a to ani dokonce když zrovna na záchodech nikdo není.. dokonce ani doma když někdo stojí vedle záchodu tak mám s tím problém protože si myslím že mě ta osoba poslouchá u toho jak dělám potřebu.
Nedávno jsem byl na festivalu s kamarády a zapomněl jsem na tenhle svůj problém protože jsem dlouho dobu nikde kvůli toho nebyl.. dal jsem si 3 piva a chtělo se mi hrozně na záchod tak jsem to riskl a šel se postavit na frontu do toytoyek byl jsem v klidu a říkal jsem si furt abych byl v klidu že to nic není.. ani to mi nepomohlo :nevim: jakmile jsem vešel do toytoyky tak jsem si představil těch dalších 50 lidí co tam čekají taky a že jsou vlastně blízko za mnou.. no samozřejmě že bez šance.. tak jsem zkusil vyjít z festivalu a jelikož to bylo blízko lesa tak jsem tam zašel ke stromu ani to..tak jsem musel přetrpět dalších 7 hodin festivalu bez záchodu a nedat si žádné jiné pití :zed: a už mě to opravdu štve.. odmítám různé narozeninové oslavy jen kvůli tohohle problému:/ prostě mi to jde jen při domácím klidu :nevim: stydím se to někomu říct :nevim: zatím jsem to neřekl ani mojí přítelkyni a to jsem s ní skoro rok a půl…
Máte s tímhle někdo zkušenosti? s tímhle problémem se stydím i k doktorce.

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3568 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 13:16

Myslím, ze máš problém, který je třeba řešit, než si zadelavala na zdravotní komplikací.
Vylučování je přirozený projev, normální funkce těla jako dýchání nebo bušení srdce.
Chápala bych, když třeba v počátku partnerství nechce třeba holka u kluka kadit, že by slyšel zvuky, které zatím slyšet nemusí.
Ale to, co popisujes, je fakt problém v tvojí hlavě a neotálel s vyhledáním pomoci.
Já tedy neznám krásnější zvuk, když konečně dobehnu na záchod a můžu to vypustit :mrgreen: :mrgreen:

ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 02.09.18 13:17

A tohle jsi přišel rozebírat na sever maminek? :lol: Jdi k doktorce, k psychologovi, to není žádná ostuda, lidi mají horší problémy.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 02.09.18 13:21
@ixule píše:
A tohle jsi přišel rozebírat na sever maminek? :lol: Jdi k doktorce, k psychologovi, to není žádná ostuda, lidi mají horší problémy.
Že se vždy najde někdo z gangu MAMINEK podle hesla - jsem maminka, kdo je víc- kdo potřebuje setřít dotazájícího. Ne, to není server maminek, kdyby byl, tak tu nechodím. Chodí tu i lidi, nejenem MAMINKY, maminko.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 13:21

Měla jsem tento problém od cca 15 let do max 25 zejména na odpočívadlech po cestě k moři nebo na WC v busu studentagency takže tě chápu :( no ale u mě to vždy vyřešilo jít někam jinam mimo WC kde na mě ani za mnou nikdo nečekal a bylo to vpoho..jak píšeš že tobě nepomohlo jít ani do lesa tak to už je horší případ :( to bude na psychologa asi ..a co v práci to je ok?

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 02.09.18 13:23
@Anonymní píše:
Aho, už skoro 5 let mám problém s močením na veřejnosti..
Mám z toho hroznou nervozitu a hrozně se stydím. nedokážu se vymočit v kabince ani u pisoáru a to ani dokonce když zrovna na záchodech nikdo není.. dokonce ani doma když někdo stojí vedle záchodu tak mám s tím problém protože si myslím že mě ta osoba poslouchá u toho jak dělám potřebu.
Nedávno jsem byl na festivalu s kamarády a zapomněl jsem na tenhle svůj problém protože jsem dlouho dobu nikde kvůli toho nebyl.. dal jsem si 3 piva a chtělo se mi hrozně na záchod tak jsem to riskl a šel se postavit na frontu do toytoyek byl jsem v klidu a říkal jsem si furt abych byl v klidu že to nic není.. ani to mi nepomohlo :nevim: jakmile jsem vešel do toytoyky tak jsem si představil těch dalších 50 lidí co tam čekají taky a že jsou vlastně blízko za mnou.. no samozřejmě že bez šance.. tak jsem zkusil vyjít z festivalu a jelikož to bylo blízko lesa tak jsem tam zašel ke stromu ani to..tak jsem musel přetrpět dalších 7 hodin festivalu bez záchodu a nedat si žádné jiné pití :zed: a už mě to opravdu štve.. odmítám různé narozeninové oslavy jen kvůli tohohle problému:/ prostě mi to jde jen při domácím klidu :nevim: stydím se to někomu říct :nevim: zatím jsem to neřekl ani mojí přítelkyni a to jsem s ní skoro rok a půl…
Máte s tímhle někdo zkušenosti? s tímhle problémem se stydím i k doktorce.

Normální problém, co má většina, ale u tebe vyhrocen do extrémních rozměrů. Už dávno jsi měl běžet někam za psycholegem, ne nevysměje se ti, všichni jsme svým způsobem pacienti. Tvůj mozek hledá úhybné manévry a našeptává ti- tady nemůžeš, pojď do lesa. Když mu budeš uhýbat, bude si své úzkostné území rozšiřovat až po dobu, kdy budeš moci jen o samotě doma v prázdném bytě a nejlépe, aby ani necvakl výtah. Takže, řeš to, ostuda to není. :kytka:

Dáma čr
Povídálka 29 příspěvků 02.09.18 14:00

Nevím jestli víš,jak se ta nemoc jmenuje-jedná o tzv. stydlivý močový měchýř(paruré­za)něco si o tom přečti a samozřejmě navštiv odborníka..nejsi první ani poslední, kdo má tento problém..

Lollitka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 02.09.18 14:17

Ahoj, řekla bych, že se jedná o parurézu, jak píše @Dáma čr . Existují stránky o této problematice a v Brně se dokonce srazy paruretiků pořádají (svépomocné). Ale jinak bych opravdu navštívila odborníky, nejprve praktika, nebo rovnou urologa, aby tě vyšetřili a pak nejlépe psychoterapeuta, pokud nenajdou organickou příčinu. Tenhle problém není sranda, protože zadržování moči není zdravé a pokud se snažíš hodně tlačit a stejně ti nejde se vymočit, tak se časem může moč začít vracet do ledvin (vezikoureterální reflux). Pokud chceš, tak mi napiš SZ, mám i vlastní zkušenost (i když ne s úplně pozitivním koncem, ale to asi i díky ignoraci a aroganci lékařů, ke kterým jsem se v začátcích problémů dostala, proto bych na tvém místě Dr. co nejdříve vyhledala a nenechala se odbýt). Držím moc palce, tohle je opravdu nepříjemný problém a mně totálně zkazil život.

ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 02.09.18 20:38
@Kfětoslava píše: Že se vždy najde někdo z gangu MAMINEK podle hesla - jsem maminka, kdo je víc- kdo potřebuje setřít dotazájícího. Ne, to není server maminek, kdyby byl, tak tu nechodím. Chodí tu i lidi, nejenem MAMINKY, maminko.

Nikoho stírat nepotřebuji, ani to nebyl úmysl. Jen mě lehce udivilo, že na server EMIMIMO, je dán takový dotaz, týkající se spíše mužských záležitostí, nicméně proto je tam ten smajlík, aby věta nebyla brána tak vážně. Další věta je vážně míněná rada, tady to opravdu nevyřešíme a tento problém by měl řešit opravdu s odborníkem, i přes svůj stud, jinak vážně ohrožuje své zdraví. Toť vše, nevím, co ti na tom vadí.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 02.09.18 21:03

@ixule Jak jde vidět na příspěvcích, nejde v žádném případě o mužský problém.

ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 02.09.18 21:11
@Kfětoslava píše:
@ixule Jak jde vidět na příspěvcích, nejde v žádném případě o mužský problém.

Ano, nicméně tyto stránky nejsou úplně standardní, pro řešení problému mužem, ale samozřejmě to ničemu nevadí. Každopádně tahle naše debata tazateli asi nic nepřinese, takže už nebudu reagovat. Hezký zbytek večera :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >