Reklama

Mocovy katetr po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pilero
Stálice 81 příspěvků 25.12.16 13:11
mocovy katetr po porodu

Mela jsem spontanni porod s vaznymi poranenim. Jsem sita vevnitr i zvenku, pri operaci jsem ztratila 2,5 l krve, skoncila na aru pro rozvijejici se sok.. Mj.jsem mela zavedeny mocovy katetr, celkem 19 dni, nez se mi podarilo vymocit. Jenze nyni mam zase obrovsky tlak v pochve, nevydrzim stat vic jak pul hodiny, jen kvuli tomuto. Lekari mi rikaji, ze je to otazka casu, nez se vse vrati do normalu. Ma nekdo podobnou zkusenost, jak dlouho ta „bolest“ muze trvat? Leky zadne neberu, jen v cele dobe toho katetru jsem mela atb a cosi podporu mocoveho mechyre.

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 25.12.16 15:13

Podobný pocit (že mi spodem snad musí vypadnout všechny vnitřnosti) jsem měla po obou porodech a někdy i první den menstruace. Porody byly úplně v pohodě, malinké šití, jinak bez poranění.
Takže s takovým poraněním bych asi ještě čekala…
Jak dlouho jsi po porodu? Šestinedělí je právě doba zotavování a hojení, taky si myslím, že to chce čas.

Helileli
Závislačka 2764 příspěvků 25.12.16 17:01

To je panevni dno, casem se to zlepsi. Ale dokud ne, tak poslouchej sve telo a nesnaz se nekde vystat dulek, to panevnimu dnu nedela dobre obzvlast pokud jsi jeste v sestinedeli, tak mas stat jen nejnutnejsi dobu a jinak si sednout ci lehnout.

pilero
Stálice 81 příspěvků 25.12.16 17:01
@Pipet píše:
Podobný pocit (že mi spodem snad musí vypadnout všechny vnitřnosti) jsem měla po obou porodech a někdy i první den menstruace. Porody byly úplně v pohodě, malinké šití, jinak bez poranění.
Takže s takovým poraněním bych asi ještě čekala…
Jak dlouho jsi po porodu? Šestinedělí je právě doba zotavování a hojení, taky si myslím, že to chce čas.

Maly se narodil 1.12. Ale takhle intenzivni tlak mam az po vyndani te cevky a zda se mi to horsi a horsi. Ovsem je to mozno zpusobeno tim, ze uz trochu vic „beham“

pilero
Stálice 81 příspěvků 25.12.16 17:07
@Helileli píše:
To je panevni dno, casem se to zlepsi. Ale dokud ne, tak poslouchej sve telo a nesnaz se nekde vystat dulek, to panevnimu dnu nedela dobre obzvlast pokud jsi jeste v sestinedeli, tak mas stat jen nejnutnejsi dobu a jinak si sednout ci lehnout.

Myslis? Nejvetsi tlak mam mi prijde jakoby v oblasti velkych pysku… jinak skutecne doma hlavne lezim, sednout mi ani moc nejde kvuli pohnute kostrci a ve stoje delam jen nejnutnejsi veci.. ale vcera jsem prece jen byla vic v pohybu.. tak uvidim. Uz aby to sestinedeli bylo za mnou.. diky za nazor

Helileli
Závislačka 2764 příspěvků 25.12.16 17:45
@pilero píše:
Maly se narodil 1.12. Ale takhle intenzivni tlak mam az po vyndani te cevky a zda se mi to horsi a horsi. Ovsem je to mozno zpusobeno tim, ze uz trochu vic „beham“

A s tou cevkou ti odchazela moc prubezne nebo hak to fungvalo? Pojud prubezne, tak tammas najednou zatez postupne se plniciho mocoveho mechyre.

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 25.12.16 18:43

Taky jsem to tak měla, je to povolené pánevní dno. Pokud už se hojíš, tak zkus opatrně občas svaly stahovat (jako kdybys chtěla zadržet čůrání). Vždycky jen stáhnout a povolit, nejdřív párkrát za den jednou, pak třeba přidávat. Za pár dní to bude lepší ;)

pilero
Stálice 81 příspěvků 25.12.16 20:22

@Helileli @AnastazieB
nosila jsem pytlik, takze prubezne… vzdy za dva dny se cevka vyndala a zkouselo se curani, behem 12 hodin, po sesti hodinach jsem byla vycevkovana.. tyden na to po kontrole urologa se rozhodlo, ze mi daji cevku na 9 dni, ze je zrejme moc. trubice stazena stehem, jak mne sili rychle z duvodu krvaceni, a ze se musim dat dohromady gynekologicky. Tak se zase zkusila za 9 dni vyndat a to pak curani uz dopadlo.. celou tu dobu jsem uzivala atb.

Takze je to spis problem mocoveho mechyre nebo toho panevniho dna? To uz si posiluju rychlymi stahy a uvolnenim, uz asi tyden… ale je to tedy normalni.. bojim se, ze prijdou dalsi komplikace, uz takhle si nasledky porodu uzivam vic nez dost…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama