Modelovací hmota a glazura - doma, poradíte?

556
22.7.21 20:32

Modelovací hmota a glazura - doma, poradíte?

Ahoj, ráda bych chodila na keramiku, už mě to napadá tak 10 let :mrgreen:
Psycholožka říkala, že i doma by to byla dobrá terapie, koupily jsme tedy modelovací hmotu GAIA a tempery, něco málo jsem vytvořila a do 24 hod. to ztuhne - nevypaluje se, ale co pak, když to namaluji temperami, jde přes to ještě něco, aby to bylo hladké a mohla bych třeba někomu darovat nebo si nechat na poličce?
Nebo musím počkat na barevnou glazuru, něco málo jsem našla na internetu, a namalovat to pouze tím?
Jako jestli lze namalovat temperami a pak přetřít něčím průhledným, aby to bylo ok?
Děkuji moc za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5074
22.7.21 21:03

Kupovala jsem dětem při malování na kamínky bezbarvý lak v papírnictví. Nevím, na jaké přesně to je materiály, ale byla tam třeba i keramika myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
22.7.21 21:10

@dedrichov

@dedrichov píše:
Kupovala jsem dětem při malování na kamínky bezbarvý lak v papírnictví. Nevím, na jaké přesně to je materiály, ale byla tam třeba i keramika myslím.

Zkusíme se pozeptat, on pán je Vietnamec, tak asi moc česky nebude vědět o co jde, ale juknu na net. Já právě udělala první popelník :mrgreen: A chtěla jsem ho zítra nějak namalovat, tak nevím, zda můžu :-)
Jinak moc děkuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5074
22.7.21 21:36

To co mám se jmenuje Arte Miss, je to teda bezbarvý lak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
22.7.21 21:39

@dedrichov

@dedrichov píše:
To co mám se jmenuje Arte Miss, je to teda bezbarvý lak
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
23.7.21 07:31

Malovala bych spíše akrylovými barvami (viděla jsem teď nějaké obyč v tubách v Kiku, ale je to fuk) a pak zalakovat bezbarvým lakem - někdy se dá koupit přímo s těma barvama, jinak já používám Sportakryl, koupila jsem celou plechovku a postupně odlívám do skleničky s víčkem, ať pořád nemusím páčit tu plechovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat