Moderní gymnastika - děje se tohle i v ČR?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 28.11.18 07:59
Moderní gymnastika - děje se tohle i v ČR?

Máte někdo holky v moderní gymnastice? Děje se tam také tohle?
Nechápu, jak rodiče mohou něco takového svým dětem udělat. K čemu to je? Vždyť to je mučení.
 https://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:03

Rusko no :mrgreen: pro vítězství cokoliv.

Nevím, jestli se tohle děje všude, ale on každý vrcholový sport je tak trochu utrpení. Aspoň z mých zkušeností.

EDIT: zvlášť vrcholové gymnastky jsou známé tím, že trpí, je to nechutný dětský sport. :?

Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 28.11.18 08:11

Tady v tom videu jsou některé staré 5 let, na trénink chodí třikrát týdně. Tohle nechápu, že tam rodiče dobrovolně děti dají. Většina z nich stejně žádný šampión nebude, tak co z toho? Oni patrně řeknou, že se učí být odolnými a disciplinovanými.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 28.11.18 08:14

Bohužel gymnastika bolí.. a navíc to huntuje tělo.. nikdy bych nedala dítě na gymnastiku.. lvastní zkušenost.. myslím že jsou daleko šetrnější a zábavnější sporty

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:14
@Kaliopa píše:
Tady v tom videu jsou některé staré 5 let, na trénink chodí třikrát týdně. Tohle nechápu, že tam rodiče dobrovolně děti dají. Většina z nich stejně žádný šampión nebude, tak co z toho? Oni patrně řeknou, že se učí být odolnými a disciplinovanými.

Ale některá možná na tu olympiádu pojede a zlato přiveze ;) Pokud chceš, aby dítě vrcholově sportovalo, je to ve většině případů dřina do úmoru, zvlášť v gymnastice. Ne, nikdy bych nenechala svojí dceru takhle mučit, ale jsou asi ambicióznější rodiče, než jsem já, zvlášť u našich východních přátel. Asi tahle technika funguje, mají dobré gymnastky.

Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 28.11.18 08:27

Ano, oni v moderní gymnastice vyhrávají. Pro nás by medaile vykoupené takovým utrpením neměly cenu. K čemu takový medaile vlastně je, když jí člověk obětuje svůj život od 5 let, a to většina z nich tu medaily ani mít nebude, akorát zhuntované tělo. A v Rusku je stejně za tuto dřinu asi nic moc nečeká. Nebo jestli za ty medaile jsou nějaké velké peníze, že se to vyplatí? Nevím, co tím sledují. Proč nechodí na normální tanečky nebo prostě něco pohybového, kde by jim nelámali takhle nohy. Ani mi nepřijde, že by ty holčičky byly nějak obratné, přijdou mi i nemotorné, mají akorát vytahané nohy. Pokud vyhrají medaily, tak budou mít pět minut slávy za xx let mučení v tělocvičně, to se vyplatí…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:32
@Kaliopa píše:
Ano, oni v moderní gymnastice vyhrávají. Pro nás by medaile vykoupené takovým utrpením neměly cenu. K čemu takový medaile vlastně je, když jí člověk obětuje svůj život od 5 let, a to většina z nich tu medaily ani mít nebude, akorát zhuntované tělo. A v Rusku je stejně za tuto dřinu asi nic moc nečeká. Nebo jestli za ty medaile jsou nějaké velké peníze, že se to vyplatí? Nevím, co tím sledují. Proč nechodí na normální tanečky nebo prostě něco pohybového, kde by jim nelámali takhle nohy. Ani mi nepřijde, že by ty holčičky byly nějak obratné, přijdou mi i nemotorné, mají akorát vytahané nohy. Pokud vyhrají medaily, tak budou mít pět minut slávy za xx let mučení v tělocvičně, to se vyplatí…

Proč si myslíš, že vrcholoví sportovci chodí obvykle do důchodu ještě před čtyřicítkou? Všichni mají zhuntovaná těla, lyžař i gymnasta, za vším je ztracené dětství a nesmírná dřina, psychická i fyzická.

Proč nechodí na tanečky? Protože z nich chtějí mít sportovce. Můj manžel závodně sportoval do puberty, pak s tím seknul a dneska říká díky bohu.

Jo, peněz je za to fakt hodně a nemysli si, že je to pět minut slávy, ta zlatá medaile znamená, že jsi porazila sportovce, kteří takhle dřeli z celého světa, to asi bude velký zážitek.

Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 28.11.18 08:43
@radkka píše:
Proč si myslíš, že vrcholoví sportovci chodí obvykle do důchodu ještě před čtyřicítkou? Všichni mají zhuntovaná těla, lyžař i gymnasta, za vším je ztracené dětství a nesmírná dřina, psychická i fyzická.

Proč nechodí na tanečky? Protože z nich chtějí mít sportovce. Můj manžel závodně sportoval do puberty, pak s tím seknul a dneska říká díky bohu.

Jo, peněz je za to fakt hodně a nemysli si, že je to pět minut slávy, ta zlatá medaile znamená, že jsi porazila sportovce, kteří takhle dřeli z celého světa, to asi bude velký zážitek.

Tak já vím, že ta zlatá medaile něco znamená, ale pro mě by neměla tu cenu za to ztracené dětství a tu dřinu. A za rok, za dva na tu zlatou medaily stejně lid zapomene. V Rusku možná ne, tam vyhraje medaily a převezme štafetu jako trenérka a bude zase mučit malé holky, aby zase měly tu medaily a tak dál a tak dál. Nic jiného asi znát nebudou.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:52
@Kaliopa píše:
Tak já vím, že ta zlatá medaile něco znamená, ale pro mě by neměla tu cenu za to ztracené dětství a tu dřinu. A za rok, za dva na tu zlatou medaily stejně lid zapomene. V Rusku možná ne, tam vyhraje medaily a převezme štafetu jako trenérka a bude zase mučit malé holky, aby zase měly tu medaily a tak dál a tak dál. Nic jiného asi znát nebudou.

Pro tebe ne, pro jiného ano. Každý máme jiné priority, to snad není žádná novinka. Nemysli si, že takhle trpí jen gymnastky, bezpochyby je gymnastika v tomhle směru jeden z nejhorších sportů, ale myslíš, že Mikaela Shiffrin bude mít v důchodu zdravá kolena a prožila pubertální léta na diskotékách s přáteli? První zlato vyhrála v osmnácti.

Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 28.11.18 08:53
@radkka píše:
Pro tebe ne, pro jiného ano. Každý máme jiné priority, to snad není žádná novinka. Nemysli si, že takhle trpí jen gymnastky, bezpochyby je gymnastika v tomhle směru jeden z nejhorších sportů, ale myslíš, že Mikaela Shiffrin bude mít v důchodu zdravá kolena a prožila pubertální léta na diskotékách s přáteli? První zlato vyhrála v osmnácti.

No tak to je jasné. Myslím, že pokud to dítě nemá v sobě, tak ho ani k výkonům donutit nelze. Musí chtít samo, a takových je asi málo.

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 28.11.18 08:54

Já bych ale i věřila tomu, že to ty děti baví. Ano, je to dřina a bolest, ale oni jdou za úspěchem. Jsou k tomu motivované. A moc dobře ví, že dokáží daleko víc, než jejich vrstevníci. Což neznamená, že bych na takový sport dala své dítě, pokud by samo nechtělo a nechodilo tam rádo. Já v dětství hrála basket a na tréninku nám dávali tak zabrat, že jsme stěží došli na autobus či domů.

Příspěvek upraven 28.11.18 v 08:57

Pipi 00
Závislačka 2798 příspěvků 28.11.18 08:56

Tak zrovna v moderní gymnastice bylo už několik skandálů i zde. Např https://www.bezfrazi.cz/bez-cukru/. Dělaly to holky od sousedů, pořád je něco bolelo a měly hlad, pořád jim říkali, že jsou tlusté (nebyly ani náhodou). Předcházení nemocí, dřina, individual ve škole je taky nechali vyžrat. Jedna se nakonec živí tancem, dělala i balet, druhá něčím jiným. Výkonnostní sport nikdy a gymnastiku zvlášť ne.

alisekR
Kelišová 5498 příspěvků 28.11.18 09:07

Ale to přeci není jen v Rusku a jen v gymnastice. Všechny velmoci dřou s dětí na vrcholové úrovni kůži. Vrcholový sport bolí. Hodně. Dělala jsem gymnastiku a byla to dřina, současné jsem závodně tancovala a to bylo peklo. Ano dotáhla jsem to vysoko - nejvýš a pak jsem s tím sekla. Mám záda v pr.....a levé koleno. Naši malou, bych na tohle nikdy nedala. Je po vážném úrazu nohy a tak závodně plave. A i u toho se ukazuje, že trénink 3× týdne 50 bazénu je špatně v osmi letech věku. Má s nohou potíže, teď léčíme zas otok a natažené šlachy. Bohužel je to jediný sport, který může nakonec dělat. Takže taková je realita.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 09:12
@alisekR píše:
Ale to přeci není jen v Rusku a jen v gymnastice. Všechny velmoci dřou s dětí na vrcholové úrovni kůži. Vrcholový sport bolí. Hodně. Dělala jsem gymnastiku a byla to dřina, současné jsem závodně tancovala a to bylo peklo. Ano dotáhla jsem to vysoko - nejvýš a pak jsem s tím sekla. Mám záda v pr.....a levé koleno. Naši malou, bych na tohle nikdy nedala. Je po vážném úrazu nohy a tak závodně plave. A i u toho se ukazuje, že trénink 3× týdne 50 bazénu je špatně v osmi letech věku. Má s nohou potíže, teď léčíme zas otok a natažené šlachy. Bohužel je to jediný sport, který může nakonec dělat. Takže taková je realita.

A proč to dělá závodně? Nereju… jen se ptám. Plavání ve velké míře také není extra zdravé, zvlášť prsa, na kolena a kotníky. Plavu hodně a cítím to, kamarádka plavala závodně asi do 25 let, pak skončila kvůli neusnálým zánětům ucha a protože měla v háji kotníky.

vulpes
Kelišová 5058 příspěvků 28.11.18 09:14

tak na tohle video nemám morál :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >