Modernizace porodnice České Budějovice

11.7.15 15:05

Modernizace porodnice České Budějovice

Zdravím, mám dotaz, nemáte někdo bližší info k úpravám porodnice v ČB? Měly by tu probíhat nějaké rekonstrukce a dle toho, co jsem zaslechla, tak by to mělo být hotové snad do podzimu.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4667
11.7.15 15:18

@Marry.Lili Během října by snad měla proběhnout kolaudace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
11.7.15 15:49

Je dobře, ze rekonstrukce probíhá, ale myslím, ze maminky raději uvítaji, když se zde bude provádět bonding, nebude se dávat dudlík a dokrm, rodička si bude moci zvolit polohu…v tom jsou dost pozadu.

• Nahlásit
  • Citovat
Omiii
11.7.15 15:53
@brko píše:
Je dobře, ze rekonstrukce probíhá, ale myslím, ze maminky raději uvítaji, když se zde bude provádět bonding, nebude se dávat dudlík a dokrm, rodička si bude moci zvolit polohu…v tom jsou dost pozadu.

Jeden velikánský SOUHLAS!!
Ještě bych dodala, nevyvolávat normálně probíhající těhotenství před TP, protože se to hodí a nelít do rodiček oxytocin jen tak z plezíru :roll:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
11.7.15 16:32

@Marry.Lili kez by bylo by to jedine super :palec:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
11.7.15 16:35
@brko píše:

polohu jsem si mohla zvolit jakou jsem chtěla u obou porodu, manžela mi tam nechali od privezeni po odvoz na sestinedeli, nic bez mého souhlasu neudelali, peclive si me vsimali a hlidali, dudlik jsem davala sama neptala jsem se jich a laktaci jsem si nenechala ani spustit ;) takze za me velka spokojenost s personálem a sluzbama jak na nadstandardu tak i na normal pokoji stejne tak na rizikovm oddeleni kde jsem lezela :hug: první porod v tp prirozeny 5/2009 druhy vyvolavany na TP taky prirozeny 11/2013 ;)

• Citovat
  • Upravit
brko
11.7.15 18:13

@JayLee já moc spokojena nebyla. Asi jsem pro ně nebyla dost vip. U prvního porodu jsem měla porodnice plán, který totálně ignorovali-březen 2009,druhy porod -když jsem žádala o změnu polohy, tak jen "ale no tak, maminko, vždyť už to skoro je. " u prvního porodu mi dítě ani nepřilozili, u druhého ano, ale rozhodně se nejednalo o bonding. Musím ale říct, ze druhy porodu byl aspoň bez nastrihu.

• Nahlásit
  • Citovat
12.7.15 12:18
@Irinka0210 píše:
@Marry.Lili Během října by snad měla proběhnout kolaudace.

A víte co přesně se tam mění? Nebo celkově bude vše nové? Porodní sály, pokoje apod? Děkuji za info :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28945
12.7.15 12:25

Já teda s personálem (06/11 a 12/13) taky neměla žádný problém, rodila jsem teda 2× císařem, takže „kvalitu“ porodních tanečků ohodnotit nemůžu, ale jinak obecně mi to na 6N přišlo dobré, péče o děti plně v režii maminek, o dokrm jsem si musela vždycky požádat, nikdo ho zběsile nedával jen tak (vše se zapisuje), dokrmují MM z banky (pouze na vyžádání nebo pokud lékař určí jinak, tak UM), dudlíka mým dětem nikdo nedal ani jednou, když jsem přišla třeba v noci, vždycky službu konající sestřička šodala nějakýho bobánka v náručí, to se mi líbilo.

pokud se rekonstruuje, je to jen a jen dobře, doufám že se konečně pořeší ty sociály, pže 1 hazjlík a 1 sprcha na (při plné obsazenosti) 6 lůžek čerstvě porodivších žen je teda v 21. století v tak dobré nemocnici jako je ČB dost :poblion:

no a pak by bylo moc pěkný, kdyby se nějak zrychlilo propojení mezi JIP a bečárnou, pže největší kámen úrazu je to, že císařový miminka vozí sestřičky ze šesťa na JIPku jen když mají čas (což je jasný kolik ho tam mají), takže to vychází tak max. 3-4× za těch 24h a to je fakt málo :? Ale to by byla asi tak velká rekonstrukce (v podstatě to znamená přestěhovat půlku JIPky do jiného pavilonu, byť v rámci budovy), že to bychom asi chtěly moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Omiii
12.7.15 14:09

@Marry.Lili
Bude celá nová budova porodnice a neonatologie včetně porodních i operačních sálů.
Pošlu ti odkaz na rozhovor s primářem Sákem, který byl na idnes.

• Citovat
  • Upravit
Omiii
12.7.15 14:12

Rozhovor s malo zmínkou o modernizaci.
http://budejovice.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.7.15 14:32

@brko já jsem tam byla spokojená velice, dokonce jsme psali děkovný dopis. Nic z uvedeného jsem nepozorovala. Je ale pravda, že já jsem snad problém s doktory neměla nikdy, prý je to tím, že hodně dají na tituly.
Rekonstrukce probíhá, nedávno jsme se synem byli na dětském a odtud je to z okna vidět. Nevím ale, jestli je to porodnice nebo spíš šestinedělí anebo oboje. Jinak já rodila na novém sále, kde to bylo parádní.

• Nahlásit
  • Citovat
brko
12.7.15 14:49
@Anonymní píše:
@brko já jsem tam byla spokojená velice, dokonce jsme psali děkovný dopis. Nic z uvedeného jsem nepozorovala. Je ale pravda, že já jsem snad problém s doktory neměla nikdy, prý je to tím, že hodně dají na tituly.
Rekonstrukce probíhá, nedávno jsme se synem byli na dětském a odtud je to z okna vidět. Nevím ale, jestli je to porodnice nebo spíš šestinedělí anebo oboje. Jinak já rodila na novém sále, kde to bylo parádní.

jako já neříkám, že tam jsou špatní, jsou tam moc milí všichni, pan doktor, co mě rodil, tak vtipkoval,.. prostě mi vadí jen to, že ještě pořád moc neumí poradit ohledně kojení a ten bonding, který by měl být standard. neumí, resp neporadí místo stříkačky na dokrm suplementor a nebo kádinku… pro někoho možná prkotiny, ale pokud mají certifikát Baby friendly hospital, tak by tam toto měli běžně dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
4667
12.7.15 16:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 11:58

@Irinka0210 Týýjo, super, mám termín na 6.11.2015, tak doufám, že půjdeme do nového :lol: Budu malého přemlouvat, aby nešel dřív :mrgreen: Přeci jen pro ten pocit jako prvorodičce mě hezké prostředí minimálně po psychické stránce podpoří překonat strach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama