Modřiny na končetinách po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
la.or3
Povídálka 38 příspěvků 27.06.19 09:50
Modřiny na končetinách po porodu

Ahoj, jsem dva měsíce po porodu a asi 2-3 týdny se mi dělá hodně modřin na předloktí a nohou od kolene dolů. Stačí se někde trošku bouchnout a udělá se mi větší modřina, která bolí. Dělají se mi i samy od sebe.. ty jsou žlutohědé, malé i větší a nebolí. Železo jsem brala hned po porodu. Měla jsem ho na 4 týdny 2× denně. Nevíte čím by to mohlo být? Na odběry si určitě zajdu, ale až tak za dva týdny..

Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 27.06.19 10:00

To může být cokoliv od celiakie, nedostatku trombocytů po leukémii. Určitě to řeš.

bobda
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 27.06.19 10:01

Ahoj, ja jsem 5 měsíců po porodu a teď poslední týden jsem si taky všimla modřin. Mám je tedy jen na nohách, ale nikdy jsem na ne netrpela. Neprikladam tomu váhu, ale jsem zvědavá jestli tu někdo poradí :roll:

bobda
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 27.06.19 10:08

Tak jsem přejela nějaký diskuze a mělo by to znamenat málo železa

Lama Lama
Hvězda diskuse 53769 příspěvků 27.06.19 10:11

Běžné odběry obvykle nic neprokážou.
Nedostatek železa a modřiny opravdu nesouvisí.
Ale může to být deficit nějaký vitaminů, hlavně vit. C, rutiny. Není od věci zkusit ascorutin.
Pokud nejsou žádné jiné krvácivé projevy, modřiny nejsou velké, tak bych to neřešila. POkud ano, tak ined k lékaři.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 27.06.19 10:15

@la.or3 modřiny bez příčiny mohou znamenat leukémii - šla bych k lékaři docela rychle

Pety2
Závislačka 2706 příspěvků 27.06.19 10:25

Měla jsem úplně to stejně, brzy po porodu se mi dělaly všude modřiny a opravdu hodně…nějak jsem to neresila, i když mě to trochu znervoznovalo, v těhotenství mi vyšla anemie, brala jsem železo na předpis. Teď jsem 10 měsíců od porodu a už tak dva tři m3sice ok :nevim:

la.or3
Povídálka 38 příspěvků 27.06.19 10:32

@stinga Toho se nebojím. Ty modřiny nevypadají tak strašně jako při leukémii a měla jsem je často i v pubertě. Vždy to samo odeznělo. Teď mě ale zajímá čím to může být. Nevypadá to hezky a teď nemůžu ty nohy ani schovat v takových vedrech :D

Váš příspěvek
Reklama