Mohl by mi někdo vysvětlit 3 POJMY laicky ...díky

Anonymní
15.12.20 15:45

Mohl by mi někdo vysvětlit 3 POJMY laicky ...díky

Prosím pěkně, mohl by mi někdo vysvětlit, laicky, co má na starosti ČSÚ, NZIS a ÚZIS? Děkuji pěkně. Nějak se ztrácím, potřebuji taky vysvětlit, jak to spolu souvisí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
537
15.12.20 16:01

ČSÚ- český statistický úřad, mají stránky. vedou statistiku všeho možného.
NZIS- národní zdravotnický systém-jsou tam shromažďovány a zpracovány osobní a další údaje ze základních registrů orgánů veřejné správy, ministerstev, od poskytovatelů zdravotních služeb, (zkopírováno z jejich stránek

ÚZIS- Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR - předávání údajů do Národního zdravotnického informačního systému. (zkopírováno z jejich webu)

Stačilo ty pojmy zadat do googlu. Jak spolu souvisí nevím, ty dva poslední mi přijde, že oba shromažďují informace, dělají podobnou (stejnou?) práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:09
@Dana066 píše: ČSÚ- český statistický úřad, mají stránky. vedou statistiku všeho možného.
NZIS- národní zdravotnický systém-jsou tam shromažďovány a zpracovány osobní a další údaje ze základních registrů orgánů veřejné správy, ministerstev, od poskytovatelů zdravotních služeb, (zkopírováno z jejich stránek

ÚZIS- Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR - předávání údajů do Národního zdravotnického informačního systému. (zkopírováno z jejich webu)

Stačilo ty pojmy zadat do googlu. Jak spolu souvisí nevím, ty dva poslední mi přijde, že oba shromažďují informace, dělají podobnou (stejnou?) práci.

díky, jsi zlatá, ano četla jsem to, ale spíš mně šlo o to, jak to spolu souvisí a tak trochu laicky, ale naštěstí už jsem to našla na jedné bakalářce, trvalo to asi hodinu a půl, kde to slečna konečně normálně napsala WHO je nadnárodní sbě dat, EU komunikace přes ÚZIS sběr dat, a NZIS je podřízený Úzisu a tu danou koncepci nzis řídí ÚZIS

• Citovat
  • Nahlásit
537
15.12.20 16:10

Vidíš víš víc než já :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie