Mohli mě vyhodit z práce, když jsem těhotná na neschopence?

4.12.18 08:40

Mohli mě vyhodit z práce když jsem na neschopence

Dobrý den potřebuji někoho zkušenýho kdo už se s tím setkal:
Nastoupila jsem do nove práce a ve zkušební době jsem otěhotněla, doktorka mi tedy napsala neschopenku, ale v praci me vyhodily hned po zkušební době. Je to vůbec možné, mohli me vyhodit? Ale moje otázka ted zní jak ted s mateřskou? jsem 8 týdnů před porodem a pravě jsem dostala od doktora papir na mateřskou. Ale vůbec nevim kam ho mám dát jestli do té prace (bývalé) nebo na sociální úřad? a vůbec jestli na ní mám nárok?
Děkuji za odpovědi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6312
4.12.18 08:43

Vyhodili te ve zkusebni dobe nebo po zkušební době?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 08:44

Hned jak mi skončila zkušební doba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15263
4.12.18 08:45

Ano ve zkušebce tě mohou vyhodit když jsi na neschopence víc jak 14 dní. S mateřskou netuším, je ochrana lhůta 180 dni tuším, ale jestli jsi na neschopence od začátku těhotenství tak se tam nevejdeš a nárok mít nebudeš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15263
4.12.18 08:45
@Jaruška 01 píše:
Hned jak mi skončila zkušební doba

A co si měla ve smlouve? někdy se totiž zkušebka s PN prodlužuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 08:46

No právě že jsem hned od začátku na neschopence.
A jak to tedy bude dál? To si mám zažádat po porodu na RD?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 08:48

@Kriss Tina Právě že tam nic ohledně toho nebylo, a spousta lidí říká že mě vyhodit nemohli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6312
4.12.18 08:49

Na neschopenku jsi nastoupila jeste pred koncem zkusebni doby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11251
4.12.18 08:49
@Kriss Tina píše:
Ano ve zkušebce tě mohou vyhodit když jsi na neschopence víc jak 14 dní. S mateřskou netuším, je ochrana lhůta 180 dni tuším, ale jestli jsi na neschopence od začátku těhotenství tak se tam nevejdeš a nárok mít nebudeš :think:

Ochranná lhůta je tak dlouhá, jak trvalo poslední zaměstnání a max 180 dnů. Takže pokud ji vylili ve zkušebce, tak nejspíš ani těch 180 dní nemá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 08:51

@karkarka Ano před koncem zkušebky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15263
4.12.18 08:51

@Jaruška 01 no po zkušebce tehotnou vyhodit nesmí, ale jak říkám někde se zkušebka tou neschopenkou prodlužuje, nicméně tos měla řešit hned po tej zkušebce a ne 2 měsíce před porodem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 08:53

@Kriss Tina Řešila jsem na pracovním úřadě ale tam mi k tomu nic neřekli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
4.12.18 08:55
@Kriss Tina píše:
A co si měla ve smlouve? někdy se totiž zkušebka s PN prodlužuje…

Prodluzuje se VZDY, nezalezi na smlouve. Po 14 dnech neschopenky lze zamestnanci zrusit pp ve zkusebni dobe.

@Jaruška 01 Pripada ti logicke, aby zamestnavatel nemel moznost se te zbavit, kdyz jdes ve zkusebce hned na PN? 8o To by mohl delat kazdy.

Na materskou musis mit platnou prac. smlouvu minimalne 270 dni za posledni dva roky a nebyt vice nez 180 dni NEBO dobu trvani posledniho PP od konce zamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476

@Jaruška 01 ve zkušební době s těhotnou zaměstnavatel bohužel PP ukončit může. Akorát nesmí udat důvod zrušení PP to těhotenství. Ale většinou se ukončuje bez udání důvodu.

Co se týče neschopenky, tak prvních 14 dní trvání pracovní neschopnosti se výpověď dát nemůže, pak už ano. Zkušební doba se prodlužuje a dobu trvání pracovní neschopnosti.

Proč máš pracovní neschopnost? Máš rizikové těhotenství?

Nárok na mateřskou. Je ochranná lhůta 180 dní od ukončení PP,kdy můžeš nastoupit na mateřskou, pokud splňuješ podmínky a předtím jsi pracovala jinde. Tak si to spočítej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2875

Tak ja nevim, je to sice blbe, ale devce, co jeste ve zkusebce s tehotenstvim jde marodit, tak logicky vyvstava otazka, proc by mela byt pro podnik zajimava? Bude doma tehotenstvi + 3 roky veku ditete (obvykle) a to se muze spousta veci zmenit…

Pro tehotenstvi ve zkusebce vyhodit nemuzou, pro cokoliv jineho ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama