Reklama

Mohlo by jít o růstový spurt? Nebo zoubky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verukas
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 15.08.18 07:32
Mohlo by jít o růstový spurt? Nebo zoubky?

Ahoj maminky, mám 4,5 měsíčního chlapečka. Poslední 3 dny je hrozně nevrlý, pořád by jedl ( je na UM ) nevydrží skoro ani 3 hod. a chce další flašku, já se to samozřejmě snažím natahovat, abych mu nedala dřív, jak po těch 3 hod. V noci spinkal krásně od tech půl 8 do 4 a pak si dal klidně ještě 3-4 hod. Ted se vzbudí v 11, ve dvě, v pět atd. Do toho v noci pokňouravá ze spánku a celkově se tam pořád mele :roll: nevím tedy čemu to přiklánět :nevim:

Reklama

Reakce:

lovethelife
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 08:38

A co ho nenatahovat a dat mu najist, kdyz ma hlad? ;) osobne nechapu ty casove rezimy u takhle malickych deti, protoze nekdo rekl, ze maji jist po 3 hodinach :roll: Mozna, ze kdyz se pres den dostatecne zasyti, bude mene hladovy v noci. A jeste jedna vec, ze to mel doted nejak, a ted je to jinak, je naprosto normalni. Jakmile si u dcery na neco zvyknu, do tydne je to jinak :lol:

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 15.08.18 08:39

Kolem 4 mesicu je to bezne, teorii o duvodech je hodne - spurt, vyvojovy skok, zuby to taky muzou byt…S krmenim neporadim, kojila jsem, tak to bylo jedno, ale muze mit I zizen nebo chce sat pro utiseni. Dudlik pouzivas?

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 15.08.18 08:40
@lovethelife píše:
A co ho nenatahovat a dat mu najist, kdyz ma hlad? ;) osobne nechapu ty casove rezimy u takhle malickych deti, protoze nekdo rekl, ze maji jist po 3 hodinach :roll: Mozna, ze kdyz se pres den dostatecne zasyti, bude mene hladovy v noci. A jeste jedna vec, ze to mel doted nejak, a ted je to jinak, je naprosto normalni. Jakmile si u dcery na neco zvyknu, do tydne je to jinak :lol:

Tak u UM se casteji krmit nema, pokud vim, u MM je to jedno…neni to kvuli rezimu, ale muze je pry z toho michani nedotraveneho a cerstveho mleka bolet bricho.

lolink
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 15.08.18 09:06
@lovethelife píše:
A co ho nenatahovat a dat mu najist, kdyz ma hlad? ;) osobne nechapu ty casove rezimy u takhle malickych deti, protoze nekdo rekl, ze maji jist po 3 hodinach :roll: Mozna, ze kdyz se pres den dostatecne zasyti, bude mene hladovy v noci. A jeste jedna vec, ze to mel doted nejak, a ted je to jinak, je naprosto normalni. Jakmile si u dcery na neco zvyknu, do tydne je to jinak :lol:

Pise se to jako varovani na krabici. Muze zpusobovat prujmy, zvraceni atd. U prvniho to trochu vyplasi…

Verukas
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 15.08.18 13:12

@beruska9 Dudlik nechce, vyzkoušela jsem snad všechny, od obyčejného, po dražší Avent, mam, nuk atd ..když mu to dám, tak se tváří, jako bych ho měla otrávit a ještě se oklepe :lol: , žízeň asi nemá, to zkouším hned, jak vodu, tak čaj, ani jedno nechce, jen vyhltne flašku :) :D je to moje první mimčo, tak mě ty změny trochu děsí :D

Verukas
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 15.08.18 13:17

@lovethelife Přes den jí hodně, nesidim ho jídlem a UM, je to něco jiného, než u MM. Když mu dám dřív, bolí ho bříško :)

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 16.08.18 00:27

@Verukas : no jo no, tim si prosla asi vetsina z nas :mrgreen: Uprimne, ja nejsem nejaka uplne zkusena matka, mam jen jedno trilete zatim, ale moc se nesnaz pochopit, proc se nektere veci deji, dost casto to (dle mych zkusenosti aspon :mrgreen: ) nezjistis :lol: Samozrejme,je potreba vyloucit nejake zdravotni problemy, ale jinak je to jak pise @lovethelife , v momente, kdy mas pocit, ze uz to mas pod kontrolou, mimino se zacne chovat uplne jinak :lol: Ja tady pak vcera psala jeste dlouhy prispevek a zmizel mi pri nahravani fotky :cert: , ziju v zahranici a tady je dost popularni teorie tzv. Wonder Weeks - jestli umis anglicky, tak si ji pro zajimavost muzes vygooglit…ve zkratce je o tom, ze deti se vyvijeji skokove a ty vyvojove skoky doprovazi prave takove neklidne obdobi - deti jsou placlivejsi, chteji se vic chovat, muzou se casteji budit atd. Pry to souvisi s tim, ze mozek se uci zpracovavat nove podnety nebo co. Mam na to i tabulku, dam ji pak samostatne, kdy to tak typicky byva. Kolem tech 4-5 mesicu pry byva spatne obdobi doprovazene „ctyrmesicni spankovou regresi“ - to tady fakt seriozne pouzivaji :mrgreen:
Na meho syna to nikdy nefungovalo, ten byl uknouranej a blbe spal snad prvni rok a pul, tak nevim :mrgreen: ale spousta lidi na to tady prisaha…cilem je proste ty „spatne“ tydny prezit, poskytnout mimcu co potrebuje (hlavne hodne kontaktu" a divat se na konec tunelu :mrgreen: Jo a tydny se pocitaji od terminu (40+0), ne od data narozeni.

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 16.08.18 00:32

Ty sedive tydny jsou ty neklidne, bourkovy mrak je „nejhorsi“ a slunce je „nejlepsi.“
Jako kazdou teorii to ber s jistou rezervou :mrgreen: , ale ted shodou okolnosti odpovidam uz na druhou diskusi o stejne starem miminu s podobnymi „priznaky,“ tak kdo vi, treba na tom neco bude :mrgreen: Moje dite se zasadne odmita chovat podle jakychkoliv tabulek, ale na jine to mozna funguje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama