Mohou být silné nevolnosti z nadýmání?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
550
1.12.21 07:42

Mohou být silné nevolnosti z nadýmání?

Ahoj,

mam dlouhodobe potíže s nevolnosti a nikdo secí co se mnou. Včera jsem skončila na pohotovosti s hroznou nevolnosti- pocit na zvraceni a pocit předmětu vlevo od pupku. Poslali mě na rentgen břicha a tam se ukázala by abnormální plynatost. Je pravda, ze přes den mi větry nikdy neodchází, to až večer, když lehnu do postele. Je vůbec mozne, aby plynatost způsobila tak silné pocity na zvraceni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2498
1.12.21 07:52

Jednou jsem byla tak nafouklá, že jsem měla pocity na omdlení, bolelo to hrozně a nevěděla jsem, jak tomu ulevit. Pokud na to trpíš dlouhodobě, určitě bych se poradila s lékařem a popř. cvičila nějaké cviky na uvolněné. (Vypadá to trapně, ale pomáhá to: lehnout na záda a zvedat nohy nahoru, pumpovat, anebo ležet s nataženýma nohama a střídavě propínat jednu a druhou.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
1.12.21 08:04

Ano, je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
1.12.21 08:12

@PenelopaW ja se prave nafoukla vůbec necítím, jen cítím to tlaceni přesně na jednom místě od pupku.. je pravda, ze večer, když to ze mě jde, tak se mi uleví.. ale ty nevolnosti jsou hrozny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
1.12.21 08:12

@Kolicek95 ja jsem o tom prave nikde nic nenašla, ze člověku muže být až na zvraceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
1.12.21 08:24

Nechte se vyšetřit na alergologii. Můžete mít intoleranci nebo alergii na nějakou běžnou složku potraviny, která způsobuje nadýmání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
1.12.21 08:29

@jejjej dobrý tip, děkuji. Za jsem si nechávala dělat intolerance z krve a vyšly mi dost spatne, ale na alergologii jsem nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
1.12.21 08:44
@mesiah píše:
@jejjej dobrý tip, děkuji. Za jsem si nechávala dělat intolerance z krve a vyšly mi dost spatne, ale na alergologii jsem nebyla.

Nevolnosti můžou být z té intolerance/alergie. Kdybyste něco nejedla, vyřadila z jídelníčku, bylo by lépe.

Kdž víte, že máte některé intolerance, musíte si upravit jídlo. Bude vám blbě, když budete jíst netolerované potraviny (nadýmání, nevolnosti…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
1.12.21 08:50

Případně kolonoskopie by se mohla udělat, jestli máte v pořádku střevní sliznici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
1.12.21 09:10

@jejjej jenomže z toho výsledku bych nemohla jist opravdu téměř nic.. proto mi i lékař říkal, ze by se tím uplne neridil.. mam už tak problém z podvyzivou a ještě nejíst. Na koloniskopii jsem se objednala, ale termín až za 2 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
1.12.21 12:19
@mesiah píše:
@jejjej jenomže z toho výsledku bych nemohla jist opravdu téměř nic.. proto mi i lékař říkal, ze by se tím uplne neridil.. mam už tak problém z podvyzivou a ještě nejíst. Na koloniskopii jsem se objednala, ale termín až za 2 měsíce

No ale to právě s podvýživou souvisí - když máš intoleranci nebo alergii, ve střevu je permanentní zánět a živiny se tak špatně vstřebávají. Vysazení netolerované potraviny naopak způsobí třeba přibývání na váze, každopádně se zlepší vstřebávání.
Momentálně je tedy dobré počkat na tu koloskopii, ale klidně bych vysadila už tu potravinu s nejhorším výsledkem. Často to bývá mléko nebo lepek. Na trhu je dost potravin, které neobsahují ani jedno a lidé s těmito dietami nejsou podvyživení, pokud přemýšlejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat