Mohou dítě vyloučit ze školky?

Anonymní
15.9.11 14:56

mohou dítě vyloučit ze školky?

Můj syn, budou mu tři roky, chodí na zvykání do školky. Byl tam dvakrát. Poprví tam byl jenom do oběda, učitelka si na něho nestěžovala, jenom se zeptala jestli byl někdy v kolektivu u dětí,že bourá to co si děti postaví. Podruhé tam byl na celý den,to si na něj stěžovala ředitelka, že kousnul kluka do zad a že jí neposlouchá na slovo. Prý s tím mám něco udělat nebo z toho budu mít problém.( a bere si sebou do školky vnučku, které nejsou snad ani dva roky)Může syna vyloučit ze školky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.9.11 15:13

Ahoj, myslím že po dvou dnech je ještě brzo dělat nějaké závěry. Pro dítě to je velká změna a třeba se brzo naučí vyjít v kolektivu.
My máme problém opačný, syn je ťuňťa a ve školce je jeden starší kluk co dělá velké problémy. Taky dětem všechno boří, jsou poškrábané, pokousané, hází kameny a to i po učitelce…Z jedné školky ho dokonce loni vyloučili…
Nechci být hnusná, dokážu pochopit jak se asi rodiče takového dítěte cítí, ale byla bych ráda kdyby tohoto kluka vyloučili. Ostatní děti tam kvůli němu nechtějí chodit, pláčou.
Myslím že školky si většinou nechávají něco jako zkušební dobu, většinou tři měsíce, kdy můžou takové dítě vyloučit.
Vám každopádně držím palce ať to malý zvládne :kytka:
Omluva za inko, ale nerada bych od rodičů toho kluka dostala „po čumáku“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1096
15.9.11 15:13

ne za tohle ne, ale měla byste, ve vlastním zájmu, syna naučit, chovat se k dětem. poslouchat na slovo nebude nikdy ani vás natož cizí ženskou, to je jasné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3951
15.9.11 15:22

A chodili jste před školkou na dětské hřiště nebo ke známým, které mají malé děti? Jak se choval tam? Moje kamárádka má známou a její syn je nezvladatelný a zlý. Jsou mu 4 roky a mlátí i svojí mámu. Nevědí co s ním mají dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3951
15.9.11 15:25

Ale teď jsem si vzpomněla na jednu historku kamarádky. Má malého syna a ten jednou přišel ze školky s tím, že ho jiný kluk praštil nebo mu něco vzal, už nevím. A ona mu řekla, že si nesmí nechat všechno líbit a druhý den, když kluka vyzvedávala, tak ji učitelka řekla, že její syn praštil toho kluka nějakou hračkou do hlavy. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13744
15.9.11 15:33

My mame primo na tom oznameni o prijeti do skolky napsano, ze je tam 3 mesicni zkusebni doba, takze asi ty opravdu hodne neprizpusobive vyloucit v te dobe muzou, jinak samozrejme muzou vyloucit kdykoliv pri neplaceni nebo jinem nedodrzeni podminek skolky, u nas treba za pozdni vyzvednuti po oteviraci dobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
15.9.11 15:48

No, po dnou dnech asi těžko, je určitá doba na zvykání, kdy se děti mohou chovat jinak. záleží taky na tom, jestli to je jeho normální chování nebo je to jen ve školce. Na vyloučení by musel bejt nějakej vážnej důvod, že by byl uplně nezvladatelný a narušoval běžný chod školky. Já jsem taky učitelka ve školce a takhle brzo bych závěry určitě nedělala. Myslim, ale že ředitelka reagovala trochu přehnaně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
15.9.11 16:52

Já si myslím že to přejde,pro každé dítě je nástup do školky těžký.Kluk tam taky zlobil,otravoval děti,ale taky to je o učitelce jaký si udělá pořádek v tý třídě.U nás se pak ukázalo,že vracel dětěm co mu dělali oni,taky ho zlobili.A pro vyloučení by musel být si myslím nějaký vážný důvod,ale je tam dva dny,tak nelze čekat zázraky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
20.9.11 09:30

Představ si,že jsi v roli matky dítěte,které tvůj syn kousnul.Chtěla bys,aby takové dítě chodilo s tvým synem,já ne.Udělá to jednou,upozorním učitelku,udělá to podruhé,jdu za paní ředitelkou.V případě,že by někdo ubližoval mému dítěti,tak klidně sepíšu petici o vyloučení takového dítěte.Většinou to totiž dopadne tak,že takové dítě úplně rozvrátí kolektiv a ostatní děti se bojí chodit do školky.
K tvému synovi,po dvou dnech bych nedělala unáhlené závěry,ale buď ráda,že tě upozornily,abys to mohla řešit.Že se dětem neboří hračky,to se naučí,to ubližování budeš muset řešit hned.Jednou to může udělat každý,opakovaně je to problém.Vyloučit ho můžou určitě,v tomhle případě bych řekla,že by ho asi ani nepřijali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama