Mohou to být zoubky? Nebo to je něco jiného?

124
8.1.21 12:57

Mohou to být zoubky? Nebo to je něco jiného?

Ahoj ;)… Chci se Vás na něco zeptat. Náš malý je už pár dní děsně plačtivý, cucá si pořád ručičky a docela slintá. Nejraději by byl pořád na prsu, ale nepije..Jen si hraje, usne u toho a pak spí u mě. Jakmile ho odložím a zjistí to, začne zase řev. Koukali jsme mu do pusinky a na dásničkách má takové bílé tečky(přiloženo foto) Mohly by to být zoubky? Ale přijde nám to děsně brzy…3 měsíce mu jsou..a to je předčasně..Korigovaný věk je měsíc a půl. Pořád ho trápí i prdíky. A já jsem z toho breku už zoufalá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
8.1.21 12:58

To spíš vypadá na aftu, než na zoubky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 13:30

@SarikS @lucka456 ale aft bývá kolem zarudlý, toto není, mně to spíš připadá, jak zoubek
@SarikS zkus do toho opatrně klepnout obrácenou dětskou lžičkou kovovou samozřejmě, jestli je to zoubek, cinkne to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
8.1.21 13:42

@stinga tak ta moučnivka, ono je tam víc těch teček maličkých vedle sebe a to zoubky nebudou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
8.1.21 13:55

Ja myslim, ze to muzou byt zoubky, nebo neco jineho… nee, promin..kdy jdete na kontrolu? Me prijde ze ma nejaky bily povlak na jazyku…aby to nebyla ta moucnivka..jinak na kontrole se koukne doktor do pusy a pozna moucnivku, nebo i ty zoubky…jinaknzuby se uplne neridi vekem, rostou si jak chtej..ani mu nemusi prvni vylez spodni jednicky..taky ho muze bolet jen bricho…jinak, kdyby ho bolely zuby a dala bys mu cipek na bolest, tak plakat nejspis prestane, muzes to zkusit, take se hojne doporucuji cipky viburcol, je to homeopatika a vhodne od narozeni, u nas teda nepomohly, ale cetla jsem hromady kladnych ohlasu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 14:01

@lucka456 á jo, je to divné, já jsem se soustředila na ten největší bílý flek, a nevšimla si, že na druhé straně je celá řada malých

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42228
8.1.21 14:18

Má i vyrážku okolo pusinky, což může značit zuby. Asi bych zkusila zavolat dr, pokud tam v nejbližší době nejdeš a jen se poradit.

Příspěvek upraven 08.01.21 v 14:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11992
8.1.21 14:32

@SarikS Ty malé tečky jsou před růstem zubu normální (nebo aspoň běžné). Zuby se tam někde klubou a souvisí to se silnnými žlázami, zubař tomu říkal „předzub“. Dcerka to měla taky, nebolí to není to nepříjemné, samo to zmizí. Pokud to teda nejde setřít, to by spíš vypadalo na kvasinky, ale to se mi od pohledu nezdá.

Plakat může ze spousty důvodů, mně všichni říkali, že na zuby je brzo, ale ono to v té dásni pracuje a může to bolet dávno předtím, než se zub začne klubat ven. Když mi rostly osmičky, cítila jsem to tři roky :nevim: Nos ho, buď s ním, dělej všechno, co máš pocit, že pomáhá. Můžeš to zkusit máznout calgelem, u nás v téhle fázi docela pomáhal. Kdyby se Ti to zdálo už hodně hrozný, tak Nurofen, nebo pokud jsi na homeo, tak Virbucol. A vydržte :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
8.1.21 23:09
@stinga
@stinga píše:
@SarikS @lucka456 ale aft bývá kolem zarudlý, toto není, mně to spíš připadá, jak zoubek
@SarikS zkus do toho opatrně klepnout obrácenou dětskou lžičkou kovovou samozřejmě, jestli je to zoubek, cinkne to

Děkuju, vyzkouším :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
8.1.21 23:12
@Melodie91 píše:
Ja myslim, ze to muzou byt zoubky, nebo neco jineho… nee, promin..kdy jdete na kontrolu? Me prijde ze ma nejaky bily povlak na jazyku…aby to nebyla ta moucnivka..jinak na kontrole se koukne doktor do pusy a pozna moucnivku, nebo i ty zoubky…jinaknzuby se uplne neridi vekem, rostou si jak chtej..ani mu nemusi prvni vylez spodni jednicky..taky ho muze bolet jen bricho…jinak, kdyby ho bolely zuby a dala bys mu cipek na bolest, tak plakat nejspis prestane, muzes to zkusit, take se hojne doporucuji cipky viburcol, je to homeopatika a vhodne od narozeni, u nas teda nepomohly, ale cetla jsem hromady kladnych ohlasu

Ten bílý povlak na jazyku..to je nestrávené mlíčko. Blinká celodenně..a je to z toho. Protože, když se zadaří a půl dne si třeba neublinkne tak má jazyk čistý :))…Na kontrolu jdeme až v únoru… Bříško ho taky bolí…Všemožně se kroutí, tlačí…ale právě, když mu sáhnu na pusinku tak řve jako tygr… Děkuji za radu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
8.1.21 23:14
@Ba-stet píše:
@SarikS Ty malé tečky jsou před růstem zubu normální (nebo aspoň běžné). Zuby se tam někde klubou a souvisí to se silnnými žlázami, zubař tomu říkal „předzub“. Dcerka to měla taky, nebolí to není to nepříjemné, samo to zmizí. Pokud to teda nejde setřít, to by spíš vypadalo na kvasinky, ale to se mi od pohledu nezdá.Plakat může ze spousty důvodů, mně všichni říkali, že na zuby je brzo, ale ono to v té dásni pracuje a může to bolet dávno předtím, než se zub začne klubat ven. Když mi rostly osmičky, cítila jsem to tři roky :nevim: Nos ho, buď s ním, dělej všechno, co máš pocit, že pomáhá. Můžeš to zkusit máznout calgelem, u nás v téhle fázi docela pomáhal. Kdyby se Ti to zdálo už hodně hrozný, tak Nurofen, nebo pokud jsi na homeo, tak Virbucol. A vydržte :hug:

Děkuji, děkuji :)…3 rokx? Tak to je síla… Já s ním jsem pořád, houpu, utěšuju, hladim..ale už jsem zoufalá. Přijde mi, že nic nepomáhá. Pořád jen brekot..je to na palici… Děkuji :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11992
8.1.21 23:34
@SarikS píše:
Děkuji, děkuji :)…3 rokx? Tak to je síla… Já s ním jsem pořád, houpu, utěšuju, hladim..ale už jsem zoufalá. Přijde mi, že nic nepomáhá. Pořád jen brekot..je to na palici… Děkuji :))

No, samozřejmě to nebolelo pořád, ale jednou za čas třeba týden. Tím chci hlavně říct, že zuby makaj, i když ještě zdaleka nejsou vidět. Dcerka teda na zuby trpí jak zvíře, začalo to podle mě taky kolem třetího měsíce a první zuby vykoukly až v šesti měsících. Zatím to vidím, že za každej kus budu mít jeden šedivej vlas :lol:

Zkus ten calgel nebo nurofen, fakt. Mně to bylo proti mysli, i teď se snažím dávat ho co nejmíň (je to brufen) - ale kdyby bolely zuby nás, tak se jím ládujeme a nesnažíme se to vydržet, žejo… Máš nosítko? To funguje nám. Kamarádka zase při zubech najezdila s kočárem denně 10 km :roll: Ale taky to pomáhalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
9.1.21 15:09

@SarikS a zkusila jsi tu lžičku? jestli to cinkne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
10.1.21 15:40
@Ba-stet píše:
No, samozřejmě to nebolelo pořád, ale jednou za čas třeba týden. Tím chci hlavně říct, že zuby makaj, i když ještě zdaleka nejsou vidět. Dcerka teda na zuby trpí jak zvíře, začalo to podle mě taky kolem třetího měsíce a první zuby vykoukly až v šesti měsících. Zatím to vidím, že za každej kus budu mít jeden šedivej vlas :lol:Zkus ten calgel nebo nurofen, fakt. Mně to bylo proti mysli, i teď se snažím dávat ho co nejmíň (je to brufen) - ale kdyby bolely zuby nás, tak se jím ládujeme a nesnažíme se to vydržet, žejo… Máš nosítko? To funguje nám. Kamarádka zase při zubech najezdila s kočárem denně 10 km :roll: Ale taky to pomáhalo…

Pochopila jsem :)) a nezávidím Ti to. Snad nebudeš mít ty šedivé vlasy :lol:
Zkusím to :)… Mám šátek, ale moc v něm nechce být. Já se hodně potím a oba dva jsme potom děsně spocený a malej řve jak tygr..a je jedno jestli jsme oblečený a nebo nahý..prostě se hodně potim :(… Noo, s kočárkem teď taky hodně jezdíme. Malej je v něm v klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
10.1.21 15:41
@stinga píše:
@SarikS a zkusila jsi tu lžičku? jestli to cinkne?

Zkoušela, ale já se mu do tý pusinky prostě nedostanu. On pořád vyplazuje jazýček a nejde to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat