Mohu být samoživitelka?

Anonymní
29.7.21 21:39

Mohu být samoživitelka?

Chci se zeptat :)
Nastupuji na PPM a rodina mě tlačí, abych si vyzjistila všechny dávky (porodné, atd.). Zjistila jsem si, že s partnerem a malým dítětem (dle životního minima a koeficientu 2,7) nemáme na dávky nárok (chybí opravdu málo :roll:).
S partnerem nejsme sezdáni a trvalé bydliště má jinde než spolu bydlíme. Mohu být považována za samoživitelku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11490
29.7.21 21:43

Ne, bydlíte spolu. Trvale bydliště na to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25398
29.7.21 21:45
@Anonymní píše:
Nastupuji na PPM a rodina mě tlačí, abych si vyzjistila všechny dávky (porodné, atd.). Zjistila jsem si, že s partnerem a malým dítětem (dle životního minima a koeficientu 2,7) nemáme na dávky nárok (chybí opravdu málo :roll:).
S partnerem nejsme sezdáni a trvalé bydliště má jinde než spolu bydlíme. Mohu být považována za samoživitelku?

Ne, máš partnera a bydlíš s ním. Musel by fyzicky bydlet jinde, ty bys musela mít dítě svěřené do péče a určené alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18677
29.7.21 21:48

Ne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
29.7.21 21:49

Ne. Nech dávky těm, pro které jsou určené a opravdu je potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:50

DĚKUJI ZA ODPOVĚĎI!

• Citovat
  • Nahlásit
2666
29.7.21 21:50

Nemáš nárok když žijete spolu… Kdyby si ho neuvedla je to podvod. :wink: 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
29.7.21 21:54

Když máte příjmy v takové výši, že na dávky nedosáhnete, tak je prostě nedostanete. Jelikož s partnerem bydlíte, nevěřím, že se na chodu domácnosti finančně nepodílíte oba. Úřady to tak budou automaticky brát.

Dávky jsou pro ty, kteří je potřebují, ne pro podvodné „samoživitelky“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8875
29.7.21 21:54
@Anonymní píše:

Ani ti radši nebudu psát co si o tobě myslím. :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5240
29.7.21 21:57

Ono je to náramně moderní. Víš o tom, že podvodně čerpané dávky se musí vracet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26758
29.7.21 22:20
@dedrichov píše:
Ono je to náramně moderní. Víš o tom, že podvodně čerpané dávky se musí vracet?

a ono je to i trestné od určité výše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2767
29.7.21 22:26
@Anonymní píše:

Bohužel, nemůžeš. Víš, on by ti partner i musel začít platit alimenty, musela by si mít dítě svěřené do péče a pak začít řešit dávky. A je to od tebe hnus, to nemáte na to, aby jste uživili dítě? Proč jste si ho dělali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
29.7.21 22:32
@stinga píše:
a ono je to i trestné od určité výše

Kde není žalobce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21452
29.7.21 22:34

Další, která chce ždímat stát. :pocitac: Máš chlapa, tak ať tě živí, i když má trvalé bydliště jinde. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21452
29.7.21 22:36
@Šmoulice píše:
Ani ti radši nebudu psát co si o tobě myslím. :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:

Nejraději bych jí s prominutím napsala nas**t. :pocitac: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat