Mohu chodit na běžnou střední školu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 14:48

Mohu chodit na běžnou střední školu?

Já jsem chodil na speciální školu a chtěl bych nastupit. na střední školu je to možné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24229
6.1.22 15:10

Pokud tě přijmou, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35667
6.1.22 15:13
@divine woman píše:
Pokud tě přijmou, tak ano.

To uplne nebim, nemel by jit na eckovy obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35667
6.1.22 15:14

Nejlepší je zeptat se ve skole vychovneho poradce nebo zavolat primo na skolu, kterou sis vybral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
6.1.22 15:15

@vokishka V našem systému školství je možná spousta věcí. Když ho přijmou, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 15:25

Já bydlím na slovensku

• Citovat
  • Nahlásit
1435
7.1.22 10:55
@Anonymní píše:
Já bydlím na slovensku

Na speciální škole musí žák zvládnout i přes úlevy a asistenci stejné množství učiva jako na běžné škole, takže bych to zkusila, pokud se na to cítíš. Záleží ale také, jaké máš znevýhodnění, aby tě to neznevýhodňovalo na běžné SŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 11:06

@Kipa22 jen mírné mentalní postižení jen jestli by mě vzali na běžnou střední školu já bych se snažil. učil bych se.

• Citovat
  • Nahlásit
1435
7.1.22 11:24
@Anonymní píše:
@Kipa22 jen mírné mentalní postižení jen jestli by mě vzali na běžnou střední školu já bych se snažil. učil bych se.

Já si myslím, že když uděláš přijímací zkoušky, tak ano. Problém bude tu školu zvládnout. Musel bys hodně dřít a denně se učit. Další problém je, že si sice zapamatuješ informace a naučíš se je, ale už s těmi informacemi nezvládneš pracovat. Paměť nestačí, je třeba dokázat o znalostech přemýšlet a na jejich základě uvažovat a vymýšlet, co z těch informací vyplývá a na to potřebuješ zdravou inteligenci. Nechceš se spíš naučit nějaké řemeslo, kde můžeš třeba něco vytvářet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 12:19

@Kipa22 jen mě napadlo že když jsem udělal řidičák tak proč bych nedokázal byt číšník nebo kadeřník

• Citovat
  • Nahlásit
343
7.1.22 12:25
@Kipa22 píše:
Na speciální škole musí žák zvládnout i přes úlevy a asistenci stejné množství učiva jako na běžné škole, takže bych to zkusila, pokud se na to cítíš. Záleží ale také, jaké máš znevýhodnění, aby tě to neznevýhodňovalo na běžné SŠ.

To není pravda, je toho spoustu vynecháno a redukováno. Bere se jen tzv. minimální úroveň, většinou úplně chybí druhý jazyk a ten první se učí jen poslechem a nápodobou. Naši nejlepší žáci jsou schopni se vyučit na běžném učilišti, ale maturitu by nedali ani náhodou. Leda by se nějak hodně doučovali soukromě. Ale i přesto pochybuju, že by všechno pochopili, třeba v M, F a tak. :think:

Předpokládám, že se bavíme o ZŠ praktické (dříve zvláštní škole), protože klasická speciálka je už pro hodně postižené děti (IQ 50 a níž).

Příspěvek upraven 07.01.22 v 18:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
7.1.22 12:34
@Anonymní píše:
@Kipa22 jen mě napadlo že když jsem udělal řidičák tak proč bych nedokázal byt číšník nebo kadeřník

Zkusit to určitě můžete. Ale volila bych spíš učební obor než SŠ s maturitou. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
7.1.22 12:34
@lucad77 píše:
To není pravda, je toho spoustu vynecháno a redukováno. Bere se jen tzv. minimální úroveň, většinou úplně chybí druhý jazyk a ten první se učí jen poslechem a nápodobou. Naši nejlepší žáci jsou schopni se vyučit na běžném učilišti, ale maturitu by nedali ani náhodou. Leda by se nějak doučovali soukromě. :think:Předpokládám, že se bavíme o ZŠ praktické (dříve zvláštní škole), protože klasická speciálka je už pro hodně postižené děti (IQ 50 a níž).

Všude mi říkají ve školách, že speciální je pro děti s lehkou mentální retardací, praktická, že je pro děti se středně těžkou mentální retardací nebo ještě těžším postižením. Volala jsem kvůli tomu opakovaně do speciálních škol. A s tou redukcí nevím, ze speciální školy na Praze 1 mi ředitel řekl, že jsou sice nějaké úlevy, ale zvládnout musí to samé, co na běžné škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
7.1.22 13:08

Tak to vám říkají špatně. ZŠ praktická (nebo její vzdělávací program) je pro žáky s lehkou MR (typicky úroveň PO 3). ZŠ speciální je pro žáky se středně těžkou až hlubokou MR (PO 4 nebo 5). Občas se stane, že trojka chodí do speciálky, třeba takový nízkofunkční autista nebo žák s kombinovaným postižením, které mu nedovoluje se plně začlenit do režimu běžné třídy (který je v ZŠ praktické v podstatě jako v normální ZŠ, jen učivo je redukované, speciálka se více podobá školce), nebo čtyřka do praktické, ale to jsou opravdu výjimky.

Věřím, že na žáky, kteří jsou integrováni mezi zdravými dětmi v běžné škole a učí se jen s IVP podle vzdělávacího programu ZŠP, můžou být někde kladeny vyšší nároky, že je třída jakoby „táhne“. Taky je třeba odlišovat, jaké mají to podpůrné opatření, protože existují ještě PO 1 a 2, ale to nejsou žáci s diagnostikovaným mentálním postižením, jen takoví ti hraniční, pomalejší, nebo s roztěkanou pozorností, ADHD. Ale pro děti s MR je v rámcovém vzdělávacím programu ČR pro základní vzdělávání přímo stanovená tzv. minimální úroveň a podle té se jede. A věřte, že většina z nich těžko zvládá i tu. Nemají totiž logické myšlení, neumějí informace déle uchovat v paměti, samostatně s nimi pracovat, použít je v praxi. Nejvíc bojují s ČJ, cizím jazykem, M, F, CH. Fakt si nedovedu představit, že by někdo od nás odmaturoval z takové češtiny nebo cizího jazyka, nedejbože matiky. :think:

Jinak, jestli vám nějaký ředitel tvrdí, že ZŠ speciální je určená pro děti s LMR, tak by měl snad složit funkci. To prostě není možné. Dneska se to přísně hlídá a jsou na to přesné tabulky, kdo se kam může zařadit a kam ne. Samozřejmě existují i školy kombinované, kde jsou děti v praktické i speciálce, my to také tak máme.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 18:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
7.1.22 14:10

„@lucad77“ deti z MR patria na odborne učilište nie?

Příspěvek upraven 07.01.22 v 14:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat