Mohu dát mrkvičku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaca307
Povídálka 17 příspěvků 10.02.18 10:43
Mohu dat mrkviiiiiiicku?

Ahojda myslite, ze uz bych mohla malemu dat? 5.2 nam byli 4m, bere se to tedy uz jakoby ukoncenych 4? Nebo jak to je? :/ a kdyz jo, tak jak to mam udelat? Mam mu po tom dat jeste mleko nebo caj? Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17950 příspěvků 10.02.18 10:45

Ten název diskuze - to jsi dostala křeč do ruky nebo je to zas nějaká provokace?

iiiv
Extra třída :D 10752 příspěvků 10.02.18 10:46
@hanka.br. píše:
Ten název diskuze - to jsi dostala křeč do ruky nebo je to zas nějaká provokace?
:lol: :lol: :lol: :lol: :palec:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 10.02.18 10:47

Tobě taky byly 4 měsíce? A už umíš psát na PC? :lol:

Petruna21
Echt Kelišová 9783 příspěvků 10.02.18 10:47

Ten nadpis diskuse je otřesný 8o Ty mrkviiiiiiicko :lol:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 10.02.18 10:48

Je kojený nebo na UM? Proč chvátáš? Úplně zbytečně.

A jinak, zrovna minulý týden manžel koukal na tuhle „výživu“ a ptal se mě, jak může někdo dát dítěti něco, co má v teple trvanlivost rok :mrgreen: Paní, která to zrovna rvala do koše nekoukala spokojeně :mrgreen: Je takový problém rozmixovat mrkev? :roll:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9124 příspěvků 10.02.18 10:48

Je na um? Jestli ano, tak bych klidně dala. Nejdříve jen lžičku nebo dvě a potom normální dávku mléka. Pokud kojis je zbytecne brzy

Hanka1
Extra třída :D 13324 příspěvků 10.02.18 10:48

Ahojda :zed: a co treba zapojit mozeeeeeeeecek 8o :roll:

Petrajtjv
Kecalka 142 příspěvků 10.02.18 10:50
@aiwwa píše:
:pankac: :lol: :mrgreen:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 10.02.18 10:50
@aiwwa píše:

Vypadá to spíš, že neumí :lol:

Kaca307
Povídálka 17 příspěvků 10.02.18 10:54

@hanka.br. prosim? Jaka provokace? Jswm si ani nevsimla, se mi asi sekl mobil :D nechapu jak tohle muzete brat jako provokaci :D slusne jsem se zeptala, tak slusne odpovezte a kdyz odpovidat nechcete, tak se zdrzte komentare. Dekuji:)

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 10.02.18 10:58

Tak když vůbec nevíš, tak by třeba bylo dobré nastudovat nějaké info o příkrmech, myslím, že internet je toho plný. U kojeného dítěte bych na to nespěchala. Napoprvé ti stejně celou skleničku nesní, takže pak ještě mléko. My začínali s příkrmy po poradě s pediatrem.

Janli
Závislačka 4984 příspěvků 10.02.18 10:58

Pokud je na UM tak to můžeš zkusit, ale nejspíš to nebude mít úspěch. Pozoruj dítě, co dělá, když jíš ty. Pokud na tebe kouká s pusou otevřenou a po jídle se sápe, zkus to. Ale nejdřív to bude jedna lžička, max dvě. Nesní ti celou skleničku, takže bych ji ani neotevírala a radši uvařila mrkev a rozmačkala ji. Potom je potřeba dát ještě mléko, dokud ti nesní celou porci příkrmu. Mě kojené dítě nechce příkrmy a to má skoro sedm měsíců. Ještě si s tím nedokáže poradit a neumí posunovat jídlo jazykem a spolknout ho. Vždycky to jednou za čas zkusím. Zatím dcerka přibírá kilo za měsíc, takže to nehrotím.

Maky.p
Generální žvanilka 24789 příspěvků 10.02.18 10:58

@Kaca307 - ano, můžeš dát. 4 měsíce už malý má a nevidím rozdíl mezi kojením a UM. Oddělej víčko, pár soust dej na misku, ohřej v mikrovlce, příp. na vodní lázni a zkus pár lžiček dát. První dny určitě nesní celou sklenku a podruhé by se jídlo ohřívat nemělo.

Pak buď dokrm z prsa nebo dej flašku s vodou/čajem.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 10.02.18 11:06

Pochopím ještě, ze někdo kupuje masozeleninovy prikrmy, zejména třeba s jehnecim nebo nebo králícim masem, to nebudeš kupovat na jeden obed pro prcka. Ale toto? Mrkev za petikacku, uvar, rozmixuj a je to ne. Ochutnej tuhletu „mrkvicku“, to vůbec nechutna jako mrkev čerstvá.

Jinak k dotazu. Ano, dítě ma ukončené 4m, dat mu to můžeš, pokud nekojis. Já začínala téměř v 5m, mám zravy dítě, jídlo ho zajímalo a prakticky od prvního prikrmu mi snědl celou misku.
Začíná se jednodruhovou zeleninou místo oběda, par lžicek a pak mleko, vždycky tak 3-4 dny jednu zeleninu kvůli pripadne reakci, pak zkusím třeba bramboru 3-4 dny, pak zas něco jiného. Když das hned dva tři druhy zeleniny dokupy, děcko se ti osype, nebudeš vědět po čem. Decku je to putna, nezná jinou chuť než mliko, neboj se, ze by to měl nudný ;) Časem ti sní tolik, ze to nahradí plnou dávku mlika. Stejně se postupuje se svacou, ale na to mas čas.

Do prikrmu par kapek olivového oleje, kvůli vstřebávání vitamínu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama