Mohu dát výpověď ze zdravotních důvodů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tessina7
Nováček 3 příspěvky 11.02.19 13:27
mohu dát výpověď ze zdravotních důvodů?

Dobré odpoledne holky,

chtěla bych se zeptat. Pár měsíců pracuji v novém zaměstnání, velice prašném, je to stará budova, provizorní, než se přestěhujeme do haly, která se teď staví. A stejně - až se přestěhujeme, je to pořád stavba. A to je kámen úrazu. Od té doby, co tu pracuji, mám neustále vyrážky. Zlepšilo se to jen na Vánoce, kdy jsem byla déle doma (dovolená, svátky..) Ale hned v lednu od znova. Takže jsem vypozorovala, že se mi to děje jenom tady, ale doma je klid. Mám to na hlavě ve vlasech, na čele, na krku, na hrudi, na rukou. Je to velmi nepříjemné. Na základě toho chci dát teď výpověď, která by platila až do konce dubna. Chci být odsud co nejdřív pryč, protože ta vyrážka je opravdu čím dál tím horší a je to naprosto k nevydržení, mám chuť svléknout se z kůže. A dokonce kvůli vyrážce na hlavě mi padají vlasy. Jenže mně napadlo, pokud odcházím ze zdravotních důvodů, tak by pro mě bylo lepší dát i výpověď ze zdravotních důvodů, že? Zítra půjdu k doktorce a celé jí to řeknu, ale bojím se co mi na to řekne. Hlavně jsem se dozvěděla, že se pak musí čekat 15 dnů, aby zaměstnavatel s tím mohl něco udělat. Jenže když se počká 15 dnů a pak se dozvím, že s tím nic neudělal, tak co bude dál? Vůběc nevím, jak to funguje. Každopádně výpověď dám tak jako tak, ale jistě chápete, že ze zdravotních důvodů by to bylo mnohem lepší. Poradí mi někdo, jak postupovat a jestli zítra mám jít rovnou za obvo-ďačkou a nebo na kožní? U nás se na kožním čeká velmi dlouho a já mám na zítřejší doktory celkem málo času a pak mohu jít až za 14 dní, kdy se vrátí druhá kolegyně z dovči, a to je pozdě. Takže bych raději zašla jen za obvoďačkou. Mockrát děkuji, sice nevím, zda mi nějak poradíte, ale aspon jsem to zkusila.

Mějte krásný den,
B.

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12764 příspěvků 11.02.19 13:35

Proč hledáš důvod, podáš výpověď a hotovo, důvody tam vůbec psát nemusíš

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 11.02.19 13:35

Výpověď můžeš dát z jakéhokoli důvodu, klidně bez udání důvodu. Co řešíš?

Tessina7
Nováček 3 příspěvky 11.02.19 13:37

Holky, to sice ano. Ale kdyz podam vypoved ze zdravotnich duvodu, tak jsou tam urcité vyhody. Jako pripadna vetsi podpora na uradu prace ..ci moznost odejit z prace driv

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 11.02.19 13:42

@Tessina7 není v té práci nějaký alergen nebo nějaká dráždivá látka? Také by se mohlo jednat i o nemoc z povolání. Můžeš také zažádat o mimořádnou zdravotní prohlídku u poskytovatele pracovně lékařských služeb, ten může napsat nějaké omezení, případně napsat že jsi pro danou pozici zdravotně nezpůsobilá. Pak tam nebude žádná výpovědní doba. A samozřejmě budeš mít nárok na podporu. A tedy pokud máš tu vyrážku opravdu hodně, tak bys třeba mohla i na neschopenku do doby než to vymizí.

Uživatel je onlineLevixka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 11.02.19 13:42

@Tessina7 Ahojky, pokud ti jde o případné peníze na UP (při skončení ze zdravotních důvodů se bere 2 měsíce 60%, další 2 měsíce trochu méně a další dva zas méně, jinak je to snad jen 45% po dobu 6mesicu - alespon tak to bylo před 3lety ) nebo o peníze od firmy - to záleží zda mají kolektivní smlouvu a dalších věcech, lze to řešit s firemním lékařem - snad každá firma ho má a když by vám potvrdil zdr problémy, můžete dostat i odstupné (nemluvím o trvalých následcích!). Pokud o peníze nejde. Prostě bych dala výpověď a šlus :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64597 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 13:49

@Tessina7 Abys mohla pozadovat prevedeni na jinou práci, tak to musis mit od doktora pracovne-lekarskych sluzeb daneho podniku.

eumedon
Extra třída :D 14212 příspěvků 11.02.19 14:24
@Tessina7 píše:
Holky, to sice ano. Ale kdyz podam vypoved ze zdravotnich duvodu, tak jsou tam urcité vyhody. Jako pripadna vetsi podpora na uradu prace ..ci moznost odejit z prace driv

Můžeš dát výpověď z jakéhokoliv důvodu i bez udání důvodu.

Ze zdravotních důvodů můžeš taky okamžitě zrušit pracovní poměr, ale je třeba dodržet určitý postup, který najdeš v § 56 odst. 1 písm. a§ zákoníku práce.

Anny A
Kecalka 246 příspěvků 11.02.19 14:25

A co dat vypoved a hodit se marod? Neriskovala bych zdravi, evidentne tam chodit nemuzes…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >