Mohu jezdit na prevozovou značku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 14:40
Mohu jezdit na prevozovou značku

Zdravím.
7.2. jsem koupila bazarové auto. Pojistku jsem na něj uzavřela (ještě před koupí) v práci (Česká pošta) na win na 15 dní… Potom bude na SPZ
Včera jsem byla auto přihlásit. Během tohoto týdne dostanu SPZ.
Mohu dneska vyjet na cestu pouze s tou dovozovou značkou, kupní smlouvou a zelenou kartou? :think:

Reakce:
Jukat
Stálice 66 příspěvků 12.02.19 14:41

Ne, nemela by jsi jezdit, prevozova znacka slouzi k nutnemu prevozu vozidla po jeho koupi.

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 12.02.19 14:45
@Anonymní píše:
Zdravím.
7.2. jsem koupila bazarové auto. Pojistku jsem na něj uzavřela (ještě před koupí) v práci (Česká pošta) na win na 15 dní… Potom bude na SPZ
Včera jsem byla auto přihlásit. Během tohoto týdne dostanu SPZ.
Mohu dneska vyjet na cestu pouze s tou dovozovou značkou, kupní smlouvou a zelenou kartou? :think:

Já bych se bála. Na převozní značku nemůžeš normálně jezdit. Ja měla teda auto z dovozu a čekala jsem na spz dokonce měsíc. Asi dvakrát jsem vyjela pouze po městě ( po malém městečku ) kde máme naštěstí tolerantní policii. :D jinak mi bylo na dopraváku řečeno že na tu převozní se klasicky jezdit nedá.. :think: ale je to asi 3 roky zpátky tak fakt nevím zda se něco nezměnilo…

elena.78
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 12.02.19 14:57

Ano, můžeš jezdit. Je k tomu i nález tuším Nejvyššího správního soudu- když je uhrazená pojistka a vozidlo je opatřeno převozními značkami, není důvod, proč by nemohlo být užito v silničním provozu.

Jukat
Stálice 66 příspěvků 12.02.19 15:11

@elena.78 ne, fakt nemuzes. Jen na technickou nebo na urad na prepisu auta. Sedet v aute po tu dobu muze jen jedna osoba. Jako asi te nikdo nesebere, ale je to na oznameni, policie to ani nesmi pokutovat

Zkai
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 41 inzerátů 12.02.19 15:15

Je pouze na převoz za účelem přihlášení vozidla. Ale pochybuji, že kdokoli bude chtít dokazovat, že na přihlášení zrovna nejedeš. A platí jen 10 dní.

elena.78
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 12.02.19 15:19

@Jukat
Jo, sorry, jsem ten dotaz blbě přečetla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 11:57

Tak na dopravce mi řekli, ze s tím jezdit můžu, protože mám všechny doklady od auta. Ale ze nikdy nevím, co za policajta me zastaví. Každopádně mám z toho dost nahnano, takže počkám na SPZ :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >