Mohu na dovolené v ČR navštívit místního pediatra?

Anonymní
15.6.21 20:03

Mohu na dovolene v CR navstivit mistniho pediatra?

Ahoj, jsme na dovolene v CR a temer dvoulete dite dneska dostalo prujem a zvraci. Lijeme do nej tekutiny horem spodem, ale chtela bych zitra navstivit mistniho pediatra, protoze moc necura, tak aby ho zkontroloval. Nemate nekdo zkusenosti? Zitra tam mam zavolat a prijit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11018
15.6.21 20:14

Ano, můžeš. Já dopředu zavolala a bez problémů dítě ošetřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
15.6.21 20:16

Nebo detska pohotovost v nejblizsi nemocnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20903
15.6.21 20:18

Zavolej a domluv se jestli ošetří a objedná tě a taky vysvětli že tu dítě nemá zdravotní pojištění že to budeš hradit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11018
15.6.21 20:22
@ka2ka píše:
Zavolej a domluv se jestli ošetří a objedná tě a taky vysvětli že tu dítě nemá zdravotní pojištění že to budeš hradit

jé, tak já to blbě pochopila… že jsou po Čechách na dovolené a že jen chtějí navštívit pediatra, u kterého nejsou registrovaní :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17771
15.6.21 20:24
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme na dovolene v CR a temer dvoulete dite dneska dostalo prujem a zvraci. Lijeme do nej tekutiny horem spodem, ale chtela bych zitra navstivit mistniho pediatra, protoze moc necura, tak aby ho zkontroloval. Nemate nekdo zkusenosti? Zitra tam mam zavolat a prijit?

Zavolat a domluvit se, nebo pohotovost teď večer.

Já takto řešila syna s anginou. Jen musíš mít prukazku pojištěnce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58283
15.6.21 20:25

@ka2ka proč by nemělo mít pojištění?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17771
15.6.21 20:26
@ivašot. píše:
jé, tak já to blbě pochopila… že jsou po Čechách na dovolené a že jen chtějí navštívit pediatra, u kterého nejsou registrovaní :oops:

Já to taky tak pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
15.6.21 20:30
@Petra Z píše:

ne každý, kdo žije v zahraničí, platí dětem zdravotní pojištění u nás

Příspěvek upraven 15.06.21 v 20:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20903
15.6.21 20:31
@Petra Z píše:

pochopila jsem že jsou cizinci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53768
15.6.21 21:02

Tak to by měla zakladatelka upřesnit. Protože možné jsou obě varianty, já tam tu ČR brala jako upřesnění, že nejsou v cizině (dle vzoru jak to není u moře, není to dovolená :mrgreen: ). Ale o tom, že by jinak v cizině žili, ani zmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
15.6.21 21:13

Byli jsme se synem už na 3 místech mimo bydliště. Vždy jsme zavolali dopředu a po domluvě přišli. Ani na jednom místě nebyla dětská pohotovost poblíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 21:27

Moc dekuji, spatne jsem to napsala, zijeme v CR a jsme na dovolene v ramci CR, chci navstivit pediatra u ktereho nejsme registrovani. Konzultovala jsem po telefonu stav s nasim registrujicim pediatrem a podle toho jak se to bude dal vyvijet pojedeme bud jeste v noci na pohotovost nebo kdyztak rano k neregistrujicimu pediatrovi. Moc dekuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
54123
15.6.21 21:51

Otázka je přímo na místního pediatra. Jestli on bude ochotný a ošetří dítě, které nemá ve svém rajónu.
Když měl/má děda (můj otec) děcka na prázdniny a bylo/je třeba k lékaři. Tak rovnou volí pohotovost. Nezdržuje se přemlouváním/kontaktováním dětské lékařky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5360
15.6.21 22:41

Pokud je v dostupné vzdálenosti dětské oddělení nemocnice, jel bych tam, mají tam ambulantní část, kdyby byla potřeba hospitalizace (k rehydrataci), tak si to rozhodnou přímo tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat