Mohu na matriku ve 25. týdnu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anibas55
4.5.12 10:51

Mohu na matriku ve 25 týdnu?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat kdy je vhodné jít na matriku o uznání otcovství, oba s přítelem chceme aby miminko mělo příjmení po něm, ale nejsme sevzdaní. Já jsem ve 24+3tt a chtěla bych si to vyběhat už teď když slyším o předčasných porodech a pak..léto je za dveřmi horka jako blázen a tahání se po úřadech v těch vedrech těsně před porodem asi nic moc. Ale jestli to není hloupý jít tam zase tak brzy. Pak jsem se chtěla zeptat jestli formulář o uznaní otcovství a příjmení dostanu na matrice nebo jestli si ho můžu vyžádat u svého Mudr. v poradně. A pokud má někdo náhodou zkušenosti s Litoměřickou matrikou budou po nás chtít už křesné jména pro obě pohlaví, nebo to můžu dodat až v porodnici? Omlouvám se za pro některé hloupé dotazy, ale je to naše první mimi tak chci mít o všem přehled a ve všem být pečlivá :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2969
4.5.12 10:59

Já myslím,že určitě můžeš,proč by ne. Zvl. ty vedra. Já třeba od 32 tt ležela v nemo,takže klidně běž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4246
4.5.12 11:02

Ahoj, klidně tam jít můžeš už teď. Jinak formulář dostaneš na matrice a jména po nás chtěli jak pro holku, tak pro kluka. Až v porodnici to asi nejde. A taky si ofotili těhotenskou průkazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
4.5.12 11:04
@Anibas55 píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat kdy je vhodné jít na matriku o uznání otcovství, oba s přítelem chceme aby miminko mělo příjmení po něm, ale nejsme sevzdaní. Já jsem ve 24+3tt a chtěla bych si to vyběhat už teď když slyším o předčasných porodech a pak..léto je za dveřmi horka jako blázen a tahání se po úřadech v těch vedrech těsně před porodem asi nic moc. Ale jestli to není hloupý jít tam zase tak brzy. Pak jsem se chtěla zeptat jestli formulář o uznaní otcovství a příjmení dostanu na matrice nebo jestli si ho můžu vyžádat u svého Mudr. v poradně. A pokud má někdo náhodou zkušenosti s Litoměřickou matrikou budou po nás chtít už křesné jména pro obě pohlaví, nebo to můžu dodat až v porodnici? Omlouvám se za pro některé hloupé dotazy, ale je to naše první mimi tak chci mít o všem přehled a ve všem být pečlivá :)

ahoj, já jsem teda 24+1 a taky se tam chystám, kdyby se náhodou něco stalo. Chtěla bych to do 14 dnů nějak stihnout. a vím,že kamarádka dostala papíry na uznání až na matrice..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
4.5.12 11:04

Klidně bych to vyřídila teď, aspoň to budete mít z krku 8)
Jinak s sebou vaše OP, RL a tvou těhotenskou průkazku. Formulář jsme dostali na matrice. S Litoměřicemi neporadím, po nás křestní jména nechtěli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
4.5.12 11:05

Myslím, že můžeš kdykoliv. Papír jsme dostali až na matrice, matrikářka ho sama vyplnila a my jen podepsali. Myslím, že jména znát nemusíš, že jde čistě jen o to příjmení, my jsme teda obě jména měli :think: V porodnici se tě stejně budou ptát na křestní jména znovu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
4.5.12 11:07

Ahoj,
není to brzo… Já tam byla ve 20 tt s přítelem. A musíš na matriku. To ti v žádné poradně nedají, protože to matrikář/ka zapisuje přímo do pc a pak to jenom vytiskne a úředně potvrdí. Vy si sebou vemte OP, RL a těhotenský průkaz. Do uznání otcovství se jména uvádět nemusí - pouze příjmení. A zvlášť dostanete prohlášení o jménu, které si vyplníte v klidu doma a podepíšete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2289
4.5.12 11:08

Brácha měnil jméno v porodnici před porodem, takže na tom papíře to není až tak úplně závazné, jde spíš o to uznání otcovství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
4.5.12 11:10

Vyřídit na matrice to můžeš od té doby co máš těhu průkazku.Chtějí rodné listy vás obou.Ptali se nás i na jména.My už jsme věděli.V porodnici se nás stejně pak ptali znovu.
Papír nám vystavili přímo na té matrice.

• Citovat
  • Nahlásit
Rozárková
4.5.12 12:05

Ani na litoměřické matrice nemusíš mít vymyšlená jména,jedná se pouze o příjmení. Stačí po porodu-než ráno odevzdají papíry na matriku z porodky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.12 14:16

Ahoj holky,chci se zeptat ,taky se chystáme na matriku ,ale každý máme trvalé bydliště jinde..jsem u přítele v jeho městě a tady taky chceme jít na matriku,ale rodit chci zase ve svém trvalém bydlišti..je to jedno kam na matriku půjdem?děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anibas55
4.5.12 14:45

tak já se na matriku chystám teď jsem ve 25. týdnu. A je to jedno. Buď si to vyřiďte na matrice trv. pobytu přítele nebo trv. pobytu tvého. Je matrika jako matrika a je to jedno

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.12 17:59

S přítelem nejsme moc v kontaktu, ale chci aby byl zapsán v RL. Je k tomu taky jít potřeba na matriku? Příjmení bude mít po mě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat