Mohu někoho v práci nakazit když má dcera neštovice?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 20:13

Mohu někoho v práci nakazit když má dcera neštovice?

Hezký den, prosím o radu. Dcera má neštovice (dnes 5. den). Vedu kroužky pro maminky s dětmi, v kroužcích mám i těhotné maminky, dále vedu také akce pro seniory. Chci se zeptat, zda mohu jít do práce a vést kroužky, když má dcera neštovice. Zda neexistuje riziko, že bych někoho nakazila. Myslím, že infekční je pouze dcera. Já jsem neštovice prodělala v dětství. Je to tak?

Děkuji za info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1684
5.1.22 20:19

Infekční je podle mě jen dcera, ale ať mě někdo opraví pokud se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
5.1.22 20:22

Pokud si je mela, tak by to melo byt v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
5.1.22 20:28

Pokud byly prodělané, tak by mělo být vše v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13816
5.1.22 20:29

Pro svuj klid bych dosla do laborky, nechala si nabrat krev a zjistit protilatky. Po jejich potvrzeni bych sla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
5.1.22 20:31

Nene, infekční je jen dcera v určitých dnech, ty pokud neštovice nemáš a máš prodělané, přenašeč nejsi :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 20:37
@Elen8 píše:
Pro svuj klid bych dosla do laborky, nechala si nabrat krev a zjistit protilatky. Po jejich potvrzeni bych sla.

Prokazatelně jsem je měla a mám protilátky. Dostala jsem je až ve 14 letech a měla jsem závažnější průběh. Nedavno jsem byla na operaci a mám informaci o prodělaných neštovicich i v lékařské zprávě.

• Citovat
  • Nahlásit
36396
5.1.22 20:45
@Elen8 píše:
Pro svuj klid bych dosla do laborky, nechala si nabrat krev a zjistit protilatky. Po jejich potvrzeni bych sla.

Udělala bych to samé. A obavy bych měla úplně stejně jako zakladatelka. Akorát nevím, jak se v takovém případě uvrhnout do pracovní neschopnosti :nevim:

Příbuzná dostala podruhé neštovice v dospělosti, když měl manžel pásový opar. Ten v dětství neštovice měl. Oba mají slabší imunitu. Dovedu si představit, že u zakladatelky vyvolá virus pásový opar a ona to přenese na nějaké dítě, které chytne neštovice.
Tyto dva viry jsou stejné. Když se babička starala o těžce nemocného dědu a děti přišly do kontaktu s neštovicemi, dětská i dospělá doktorka nezávisle na sobě doporučily k dědovi nechodit. Pásový opar může chytit od děcka s neštovicemi a je nebezpečný.

Je to záhadná nemoc, neštovice jsem nikdy neprodělala, protilátky mam jak po prodelaných. Na výsledky se čeká asi týden, kolik ti stojí, nevím. Mně tam doktor poslal na pojišťovnu, když jsem se chtěla nechat očkovat před těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36396
5.1.22 20:46
@Anonymní píše:
Prokazatelně jsem je měla a mám protilátky. Dostala jsem je až ve 14 letech a měla jsem závažnější průběh. Nedavno jsem byla na operaci a mám informaci o prodělaných neštovicich i v lékařské zprávě.

V tom případě můžeš pracovat bez obav s rizikovými skupinami.
A je fajn, že to řešíš. Každý by to z tohoto úhlu pohledu neřešil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4885
5.1.22 20:50
@Anonymní píše:

Tak to bych s čistým štítem šla, když na to máš papír. Já si protilátky nikdy nedělala. Prodělala jsem je jako mimino, v nácti pásový opar a světě div se loni s dcerou jsem je dostala znovu… 8o myslela jsem, že mám cobid bylo mi dost na nic. I pediatra, která shodou okolností měla i mě čuměla, že jsem to dostala vlastně potřetí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat