Reklama

Mohu otce donutit zříct se otcovství?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kopretina90
Kecalka 202 příspěvků 19.01.17 16:53
Mohu otce donutit se zříct otcovství?

Ahoj holky,

mám takovou hloupou otázku :lol: Čekám miminko a jsem v 15tt. Bohužel, biologický otec dítěte mi dal dost jasně najevo, že dítě nechce. I po tom, co jsem mu řekla, že si dítě nechám, mě ignoruje a říká, že s ním nechce mít absolutně nic společného.
Je to hlupák a já opravdu nechci, aby byl otcem mého dítěte a věřím, že časem si najdeme tatínka, který bude chtít být zapsán do RL. No a teď k otázce.. Nevíte, existuje nějaký dokument, který bych mohla pravému otci ještě před porodem dát podepsat, který by se týkal toho, že se vzdává otcovství? Bojím se, že po porodu si to rozmyslí a bude mě tahat po soudech :roll: On je vážně hrozný a já nechci, aby mé dítě mělo takového otce :roll: A prosím, nepište mi, že má na to dítě taky nárok. Nemá :pocitac: :cert:

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 19.01.17 16:55
@kopretina90 píše:
Ahoj holky,mám takovou hloupou otázku :lol: Čekám miminko a jsem v 15tt. Bohužel, biologický otec dítěte mi dal dost jasně najevo, že dítě nechce. I po tom, co jsem mu řekla, že si dítě nechám, mě ignoruje a říká, že s ním nechce mít absolutně nic společného.
Je to hlupák a já opravdu nechci, aby byl otcem mého dítěte a věřím, že časem si najdeme tatínka, který bude chtít být zapsán do RL. No a teď k otázce.. Nevíte, existuje nějaký dokument, který bych mohla pravému otci ještě před porodem dát podepsat, který by se týkal toho, že se vzdává otcovství? Bojím se, že po porodu si to rozmyslí a bude mě tahat po soudech :roll: On je vážně hrozný a já nechci, aby mé dítě mělo takového otce :roll: A prosím, nepište mi, že má na to dítě taky nárok. Nemá :pocitac: :cert:

Pokud není zapsán jako otec, nemá se čeho zříct.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 19.01.17 16:56

Ne a pokud si to rozmyslí, má na to plné právo. Ty si můžeš akorát tak mlátit hlavou o zeď za to, že spíš s takovými individui.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 16:58

Takové ženy jako jsi ty já fakt nikdy nepochopím, uděláš si s někým dítě a pak (dokonce ještě než se dítě narodí!) zjišťuješ že je debil… má právo na to být otec když se tak rozhodne a je to i právo dítěte, tady přece nejde o tebe, ty už jsi to pohnojila, k dítěti se může chovat úplně jinak než k tobě

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 19.01.17 16:59

Nemusíš jej zapisovat do RL, on naopak může po soudech požadovat, aby se dítě posléze (až se pán umoudří) dítě do RL zapsalo.
Jinak proč roztahuješ nohy chlapovi, který je dle tebe hlupák? :think:
Mohla jsi mít dítě s mužem, který je normální!

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 19.01.17 16:59

Žádný takový dokument neexistuje, je v zájmu dítěte mít oba rodiče. Nicméně když on dítě nechce a ty ho nebudeš tahat na matriku, tak v RL nebude.
Stejně tak se on teď může být, že za rok za dva ho budeš tahat po soudech ty a budeš po něm chtít zpětné výživné.

Pokud jsi ho na 100% nechtěla za otce dítěte, neměla jsi s ním soulozit :nevim:

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 19.01.17 17:01

Když se nebude dožadovat, aby byl zapsán v RL, tak prostě nebude mít žádná otcovská práva, ale také ani povinnosti, tj. výživné. A požadovat zapsání do RL může pak kdykoliv, protože je zákonný zájem, aby dítě znalo oba rodiče a státu ubyl případně jeden „krk“ na sociální dávky.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 19.01.17 17:01
@Doe_Jane píše:
Takové ženy jako jsi ty já fakt nikdy nepochopím, uděláš si s někým dítě a pak (dokonce ještě než se dítě narodí!) zjišťuješ že je debil… má právo na to být otec když se tak rozhodne a je to i právo dítěte, tady přece nejde o tebe, ty už jsi to pohnojila, k dítěti se může chovat úplně jinak než k tobě

Přesně tak, je to mimo jiné hlavně právo toho DÍTĚTE!!! To je opravdu na cenu „matka roku“ :zed:

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 19.01.17 17:02

Můžete ho neuvést do rodného listu, pak od něj pochopitelně nečekejte alimenty.

Ano - on může se pak soudně domáhat otcovství a pokud to testy DNA prokážou, tak mu pochopitelně bude uděleno.

Právo dítěte na rodiče, na znalost svých biologických rodičů patří mezi základní dětská práva a rozhodně je nemůžete vymazat tím, že nezvládáte mít kontrolu nad tím s kým otěhotníte a co je to za člověka.

Navíc jaksi 50% vašeho dítěte má geny svého otce a pokud se vám nepodaří dospět a budete svoje dítě vychovávat v tom, že si ho jeho biologický otec nezaslouží a že je hrozný, tak to pochopitelně bude něco, co si dost nesmazatelně zakóduje do svého sebevědomí. Ano - dítě takovýmto postojem k jeho biologickému otci poškodíte.

kopretina90
Kecalka 202 příspěvků 19.01.17 17:02
@Doe_Jane píše:

No tak pozor. On mě opustil, jakmile zjistil, že jsem těhotná. Úplně se změnil a začal mě urážet a ignorovat. Bohužel, miminko jsem neplánovala ale stalo se tak.

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 19.01.17 17:03

@kopretina90 Musíš pochopit základní věc.

Vzdát se otcovství se může asi stejně tak, jako vzdát se povinnosti platit daně.
Pokud máš dítě, máš určité povinnosti.

Jistě, je tu možnost „otec neznámý“, ale ta je primárně určena pro rozhoďnožky, které ho fakt neznají. To, že se toho zneužívá, je věc jiná. Ale pokud se otec přihlásí, řekne stát „hurá“ a hned ho zapíše, protože se státu nechce živit děti, které někde mají otce.

kopretina90
Kecalka 202 příspěvků 19.01.17 17:03

@hudečice Protože on hlupák nebyl. Změnil se až po tom, co se dozvěděl, že jsem těhotná. A miminko jsem opravdu neplánovala.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 19.01.17 17:04

Můžeš mi říct, proč by na to dítě neměl nárok? Je jeho? Je. Je z jeho genetického materiálu? Je. On má nárok být otcem a dítě má nárok svého otce znát, holčičko. Kdyby tady on psal, že jsi blbka a nemáš nárok být matkou toho dítěte, tak to bude ok?

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 19.01.17 17:04
@kopretina90 píše: Úplně se změnil…Bohužel, miminko jsem neplánovala…

:zed: jsi si jistá, že nejsi troll?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 17:04
@kopretina90 píše:
No tak pozor. On mě opustil, jakmile zjistil, že jsem těhotná. Úplně se změnil a začal mě urážet a ignorovat. Bohužel, miminko jsem neplánovala ale stalo se tak.

jojo to je tak vždycky, neumíš se chránit? ještě tady založíš diskuzi a čekáš že ti budeme psát že to ty jsi chudinka… chudák je tady to dítě, to mu to pěkně začíná

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama