Mohu při rodičovské pracovat na pracovní smlouvu?

22
25.10.19 13:05

Mohu při rodičovské pracovat na pracovní smlouvu?

Ahoj! Jsem na rodičovské a přivydělávám si na malý úvazek. V srpnu jsem se ptala na pracáku i paní účetní, jestli to lze na zaměstnaneckou smlouvu a odpověď zněla ano. Teď jsem si byla prodloužit rodičovskou. Přišlo mi potvrzení a v něm je napsáno, že příspěvek je určen osobám, které poskytují celodenní péči. Což se vylučuje s tím, co mi odsouhlasili na pracáku. Nemáte s tím někdo zkušenost?! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13101
25.10.19 13:07

Můžeš normálně pracovat. Já loni normálně dělala na plný uvazek a brala rodicak přitom. Akorát je tam omezení, že dítě mladší 2 let nesmí chodit do školky tuším na víc jak 4 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 13:09

Tam je tuším nějaké omezení, že můžeš dát dítě do předškolních vzdělávacích zařízení na max 46 jodin týdně? Kdyžtak mě opravte prosím, co se týče těch hodin.

Pokud máš péči zajištěnou jinak (home office, příbuzní, dětská skupina), tak je vše v pohodě.

Já pracovala od půl roka malého na 20 hod týdně, buď z domova nebo jsem ho brala s sebou do práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
25.10.19 13:10
@Kriss Tina píše:
Můžeš normálně pracovat. Já loni normálně dělala na plný uvazek a brala rodicak přitom. Akorát je tam omezení, že dítě mladší 2 let nesmí chodit do školky tuším na víc jak 4 hodiny.

Uuf, moc děkuji! Už jsem se viděla, že budu muset vracet nějaké daně nebo tak něco..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 13:13

@Iva1982
Nevracela bys daně, ale zastavili by ti pobírání rodičáku. Jestli nemáš prcka ve školce na delší dobu, tak jsi v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
25.10.19 13:42

Do 2 let může být dítě ve školce max 46 hodin týdně (což ale je stejně nemožné, 9,2 hodin denně snad ani žádná školka nejede, ne? Počítám dobře?) Od 2 let je jedno, zda dítě chodí do školky a na jak dlouho.
Tohle téma je u mne aktuální, tak jsem si to zjistovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 13:47

@krukynka
hele není to omezení 46 hodin měsíčně spíš? Mám pocit, že se teď debatovala o zdvojnásobení na 92, ale tolik to nesleduju, protože to nevyužívám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2326
25.10.19 13:52

@krukynka Je to měsíčně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
25.10.19 14:10

@krukynka je to měsíčně a je to hnus, to můžu nacpat dítě senilní prababičce a je to ok, ale jesle ne…to je ale na jinou diskuzi, pardon za OT

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
837
25.10.19 14:16

@Kriss Tina Mě tvrdily v práci že to tak nejde pobírat rodičák a ještě chodit do práce na stávající smlouvu. Při RD mohu si vydělat 10 tisíc max. za měsíc a to na dohodu o provedení práce.
Ale co až vyčerpám 300 hodin? To pak můžu chodit jen na dohodu o pracovní činnosti s výdělkem max. 3000 za měsíc.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
25.10.19 14:18

Aha, tak to je jiná! Jsem tele, asi únava materiálu že neumím číst, omlouvám se. No další „podpora“ lidí co pracují. Ale… má to svojí logiku, mám doma dítě tak se mám o něj starat a ne courat do práce :mrgreen: Nicméně dobré vědět a tak nějak mi to naštěstí na ty hodiny dobře vychází :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
25.10.19 14:34

@pocker blbost, já chodila normálně na hlavní pracovní poměr, plný úvazek, směny, plat sem měla víc jak 10 000kc a rodicak sem přitom pobirala dal, dělala sem ve státní nemocnici, i mi to tam na personálním overovali, jestli to fakt jde to takhle udělat. Akorát už sem měla 3 leté dítě, takže nikdo nekontroloval jestli chodí do školky nebo ho hlídá někdo z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 14:34

@pocker
Nemůžeš pracovat na stejnou smlouvu, ale můžeš uzavrít jinou třeba s jinou činností. Můžeš mít potom smlouvu klasickou. Případně se dá řešit DPP nebo DPČ, ale to má zase jiné komplikace.

Ale já třeba pracovala jako testerka na poloviční úvazek při prvním dítěti. Teď jsem nastoupila na mateřskou s druhým. Tuhle práci už pro něj nebudu moct dělat. Ale třeba mi může dát smlouvu na administrativní výpomoc (teď např. píšu dokumentaci k projektu, který jsme odevzdávali) nebo na programátora (ale pochybuju, že to dám, zatím jsem furt na začátku :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 14:36

@Kriss Tina
Podepisovala jsi ale novou smlouvu ne? Nemůžeš pracovat na stejnou smlouvu an kterou pobíráš RP :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
25.10.19 14:38

@Lara Farseer to se týká pouze mateřské. Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou rozdílné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama