Mohu se 7měs. miminkem k soudu? (popření otcovství)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 13:37
Mohu se 7měs. miminkem k soudu? (popření otcovství)

příští týden jsme s přítelem předvolání k soudu z důvodu popření otcovství - jedná se o to, že miminko se nám narodilo v době, kdy jsem byla ještě vdaná (manžel protahoval rozvod :roll: tudíž byl v rodném listě zapsán ze zákona on. Podali jsem žalobu na popření otcovství a já přítel i býv. manžel jsme předvolání na stejnou hodinu a den. Bohužel bydlíme v Praze a nemá nám kdo pohlídat miminko, máme tu pár známých, ale dítko na ně není moc zvyklé, myslíte, že ho můžeme vzít s sebou ? věřím, že to tam nebude trvat déle jak 20min, ale jde mi o to, zda je to přípustné, nebo zda mám nějak řešit svolení soudkyně atd…

díky za vaše zkušenosti nebo rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 27466 příspěvků 03.05.11 13:41

Myslím, že to moc vhodné není. Jednání je většinou veřejné. Nemůže nějaká kamarádka nebo známá jít s Tebou do soudní síně a tam Ti miminko pohlídat? To by třeba už přípustné bylo..

Já bych to určitě řešila dopředu aspoň ze sociální pracovnicí, která tam bude v zájmu dítěte a se kterou jste určitě v kontaktu. Běžné to není, ze zkušeností vím, že většinou jezdí někdo s kočárkem před soudem(i u soudu bydlím, tak vím)
Navíc přístupné veřejnosti znamená myslím až od 18.let.

nemolka
Závislačka 3950 příspěvků 03.05.11 13:42

mužeš ale s kočárkem tě tam nepustí což je nesmysl kočárek musiš nechat na vrátnici a vzit sebou jen dítě :cert:

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 03.05.11 13:50

Tak já bych dítě k soudu nevzala, přijde mi to opravdu nevhodné. Píšeš, že známé máš, že to nebude trvat dlouho, tak bych se dohodla se známou, předala jí kočár (třeba bude dítko zrovna spát) a šla k soudu. Dítě do jednací síně nepatří :cert: :lol:

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 03.05.11 13:55

Teď mě vlastně napadlo, před jednáním řekni soudci, že máte dítě sebou, přítel s ním může být na chodbě, až budeš vyslechnuta, půjdeš na chodbu ty a přítel do jednací síně, prostě se vystřídáte. Oba najednou tam být nemusíte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 14:01

ono koukám, že názory se různí :oops:

já bych ji nejradši vzala s sebou, i když taky citím, že to není moc vhodné. ona je to ale schopná to v kočárku nebo v autosedačcena chodbě nebo venku probrečet :roll: jak nemá to svoje a ten správnej čas na spaní.. a ještě vpodstatě s cizím člověkem, ach jo :roll:

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 03.05.11 14:03

Neboj, tu půlhodinku to vydrží, počítej stejně s tim, že by to soudci mohlo vadit, kdyby tam dítě brečelo nebo kňouralo a odkázal by tě stejně na chodbu. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 14:04
Dana27 píše:
Teď mě vlastně napadlo, před jednáním řekni soudci, že máte dítě sebou, přítel s ním může být na chodbě, až budeš vyslechnuta, půjdeš na chodbu ty a přítel do jednací síně, prostě se vystřídáte. Oba najednou tam být nemusíte.

já v to taky doufám, prý to má být formalita, takže když tam natvrdo přijdeme s dítětem v autosedačce, tak s tím stejně nic neudělají, akorát si budou myslet asi svoje :roll: ale hlavně, že už to bude za náma.

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 03.05.11 14:05

Stejnak, tvůj přítel je předvolán jako svědek, že jo, takže on půjde dovnitř, až když budete vyslechnuti vy dva. A až tam přijde on, tak popros soudce, že venku máte dítě a jestli za ním můžeš na chodbu. Určitě ti vyhoví.

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 03.05.11 14:07
Anonymní píše:
ono koukám, že názory se různí :oops:já bych ji nejradši vzala s sebou, i když taky citím, že to není moc vhodné. ona je to ale schopná to v kočárku nebo v autosedačcena chodbě nebo venku probrečet :roll: jak nemá to svoje a ten správnej čas na spaní.. a ještě vpodstatě s cizím člověkem, ach jo :roll:

Za me bych ji nechala venku. Klidne s nejakou tou znamou v kocarku (pokud ji natolik duverujes). Pokud bude plakat, tak na to neumre (zni to krute, ale je to fakt :-) ) a kdyby se ji zachtelo byt protivnejsi u soudu, bylo by to tak akorat k tizi situace :-(
A co rodice, sourozenci? Nemuzou prijet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 14:15

já si říkám, že nebudem první ani poslední, když tam půjdem s dítětem.
ono je to jaksi už za týden a pořád jsem to řešení odkládala a odkládala a teď narychlo někoho schánět..a rodina je 150km daleko.

půjdem s ní a bude třeba holt problém…

díky všem za názor!

Inka5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 14:20
Jana206 píše:
Nemůže nějaká kamarádka nebo známá jít s Tebou do soudní síně a tam Ti miminko pohlídat?
BaraDolezal píše:
A co rodice, sourozenci? Nemuzou prijet?

Jste mě pobavili. Zakladatelka napíše: bydlíme v Praze a nemá nám kdo pohlídat miminko a vy jí poradíte, jestli jí někdo nemůže pohlídat :roll: je asi logické, že kdyby byla nějaká dobrá kamarádka nebo příbuzní na cestě :-) tak že by se neptala.

OT to fakt všichni máte nějaké hlídání k dispozici? Tichá závist :lol:

Inka5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 14:21

Ahoj, dej pak vědět, jak jste dopadli, zajímá mě to.

82daniela
Stálice 61 příspěvků 03.05.11 14:25

Dítě si k soudu samozřejmě vzít můžeš já jsem ho tam také měla několikrát.

82daniela
Stálice 61 příspěvků 03.05.11 14:29

Nehledě na to jedná se přece o to dítě tak proč by tam nemohlo být.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama