Mohu se při dušnosti udusit ve spánku?

4774
11.4.21 07:39

Mohu se pri dusnosti udusit ve spanku?

Zdravim holky, ceka me v dohledne dobe druha vakcina Pfeizru. Jiz jsem mela i covid s dusnosti, ktera pak ustala. Po te prvni davce jen boleni ruky, casti zad, ale za 24 h dusnost vecer, silene poceni a tresy noh. Trvalo tak 2 hod..Zdravotnici potvrzeno, ze dusnost u mladsich zen po vakcine byva, no a nyni se desne bojim co bude po druhe davce, tak premyslim ze bych si vzala pulku tabletky na spani abych to zaspala..ale bojim se mozna iracionalne ze se mi snizi ve spanku saturace a neudejcham to a nedam to ve spanku. Prosim zdejsi zdravotnice je mozne ze se clivek udusi ve spani nebo telo bojuje a vzbudi se a ma cas neco delat? Omlouvam se za asi za mimo dotaz ale bojim se i kdyz druhou davku samozrejme chci. Diky za odpoved :kytka: a hezkou nedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2158
11.4.21 08:13

Rozhodne si neber prasek na spani. Jdi normalne spat a uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 08:16

Myslím, že se ve spánku neudusíš, ale neni dobrý nápad brát si prášek na spaní, spíše bych se poradila s očkujicim lékařem a popsala mu reakci. Ale oni sami se na to ptají před aplikací druhé dávky, případně Ti doporučí nějaká opatření. Vyšetřoval ti někdo hladinu protilátek po prodělaněm covidu, po jak dlouhé době od nemoci jsi byla očkovaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4774
11.4.21 08:23
@Modrásek modrý píše:
Myslím, že se ve spánku neudusíš, ale neni dobrý nápad brát si prášek na spaní, spíše bych se poradila s očkujicim lékařem a popsala mu reakci. Ale oni sami se na to ptají před aplikací druhé dávky, případně Ti doporučí nějaká opatření. Vyšetřoval ti někdo hladinu protilátek po prodělaněm covidu, po jak dlouhé době od nemoci jsi byla očkovaná?

Nemeril..cca 110 dnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
11.4.21 08:45

Měli Ti změřit protilátky, pokud jsi je měla vysoké, může vakcína působit horší vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4774
11.4.21 08:49
@LennyL1 píše:
Měli Ti změřit protilátky, pokud jsi je měla vysoké, může vakcína působit horší vedlejší účinky.

Nojo no, tak to nikoho ani me nenapadlo, po korone me bylo ok docela a neresila jsem to..nebyla jsem u zadneho dr. Tak uvidim co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17533
11.4.21 08:50

Nejsem zdravotnice, ale měla jsem těžké astma po infekci. Nezadusila jsem se, spala jsem týden v sedě. Takže bych se toho asi nebála. Vždycky mě to probralo.
Ale dušnost a „něco“ na spaní je absolutní kontraindikace, to ať tě ani nenapadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34214
11.4.21 08:58

@lilith1 Nemáš desloratadin, Aerius, Fenystil, Zyrtec nebo něco jiného na alergie? Pokud ano, vem si to. Nejsem sice zdravotník, ale mám chronický zánět dutin. Taky mám Pfizer a při očkování mi říkali, že užití těchto léků výrazně snižuje riziko vedlejších účinků v podobě otoků.

Já jsem neměla reakce žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4774
11.4.21 09:03
@Pears206 píše:
@lilith1 Nemáš desloratadin, Aerius, Fenystil, Zyrtec nebo něco jiného na alergie? Pokud ano, vem si to. Nejsem sice zdravotník, ale mám chronický zánět dutin. Taky mám Pfizer a při očkování mi říkali, že užití těchto léků výrazně snižuje riziko vedlejších účinků v podobě otoků.Já jsem neměla reakce žádné.

To nemam jen fenistil gel, ale ja snad nemela otok jestli tedy nemyslis otok plic 8o..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34214
11.4.21 10:40
@lilith1 píše:
To nemam jen fenistil gel, ale ja snad nemela otok jestli tedy nemyslis otok plic 8o..

Stačí otok sliznic. Ty také způsobují pocity dechové nedostatečnosti a dušení. Jinak ano, vzácná reakce může být otok plic i mozku, ale to by se projevilo hned ve formě vzácné anafylakticke reakce. A 20 minut po očkování musí člověk zůstat na místě.
Mně říkali, že užití těchto léků zmírňují vedlejší účinky. Gel Ti nepomůže, myslela jsem fenistil kapky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4774
11.4.21 11:24
@Pears206 píše:
Stačí otok sliznic. Ty také způsobují pocity dechové nedostatečnosti a dušení. Jinak ano, vzácná reakce může být otok plic i mozku, ale to by se projevilo hned ve formě vzácné anafylakticke reakce. A 20 minut po očkování musí člověk zůstat na místě.
Mně říkali, že užití těchto léků zmírňují vedlejší účinky. Gel Ti nepomůže, myslela jsem fenistil kapky.

Moc dik..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat