Mohu si vybrat, jakym zpusobem platit alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 09:45
Mohu si vybrat, jakym zpusobem platit alimenty?

Ahoj. Chtela jsem se zeptat, zda platic alimentu si muze vybrat formu, jakou bude vyzivne platit nebo se musi prizpusobit tomu, jak chce penize druhy rodic dostavat? Mam byvalemu platit urcitou castku (deti ve SP). Chtela bych mu je posilat na jeho ucet, ale on by chtel hotovost, protoze ma ucet nejak v minusu. Ty poslane penize by mu asi banka brala na umoreni dluhu? :nevim:
Ja bych ale chtela penize posilat radsi na ten ucet, vzhledem k tomu, ze nejake ty doklady o placeni muze clovek kdykoli nejak „ztratit“ a dokazujte pak za 5 let nekde, ze castky byly hrazene. Pro me je prevod z uctu na ucet vetsi pohodli i jistota, zvlast kdyz vim, ze se mu neda v nicem verit. Muzu i pres jeho nelibost hradit na ten ucet?
Dekuji za zachovani anonymu i za pripadne odpovedi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 3018 příspěvků 06.05.19 09:47

Ano můžeš.

Uslava
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 06.05.19 09:51
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtela jsem se zeptat, zda platic alimentu si muze vybrat formu, jakou bude vyzivne platit nebo se musi prizpusobit tomu, jak chce penize druhy rodic dostavat? Mam byvalemu platit urcitou castku (deti ve SP). Chtela bych mu je posilat na jeho ucet, ale on by chtel hotovost, protoze ma ucet nejak v minusu. Ty poslane penize by mu asi banka brala na umoreni dluhu? :nevim:
Ja bych ale chtela penize posilat radsi na ten ucet, vzhledem k tomu, ze nejake ty doklady o placeni muze clovek kdykoli nejak „ztratit“ a dokazujte pak za 5 let nekde, ze castky byly hrazene. Pro me je prevod z uctu na ucet vetsi pohodli i jistota, zvlast kdyz vim, ze se mu neda v nicem verit. Muzu i pres jeho nelibost hradit na ten ucet?
Dekuji za zachovani anonymu i za pripadne odpovedi.

Záleží na tom, jaký máte k sobě vztah. Jestli je možnost se s ním na čemkoliv domluvit, určitě bych to nechtěla kazit a dávala bych mu to v hotovosti proti podpisu. On je tobě bude dávat jak? Protože vím, že většina mužů bere jakoukoliv vstřícnost od bývalky jako svoje vítězství, tak bych si to rozmyslela podle toho, jak on se bude chovat. Ty sama budeš vědět nejlépe, jak spolu vycházíte.

Náměsíčná
Závislačka 4400 příspěvků 06.05.19 09:52

Můžeš. Je to jeho problém. Může si udělat jinde účet. Nebo mu to můžeš posílat poštovní poukázkou. Asi bych taky nedávala hotově. Jak píšeš blbě se to dokazuje.

Anik
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 06.05.19 09:54

Tak udělat si jinde účet je hloupost, na ten mu exekutoři taky záhy skočí.

Ale ta poštovní poukázka je dobrej kompromis.
A on tobě bude posílat jak?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 06.05.19 10:07
@Anik píše:
Tak udělat si jinde účet je hloupost, na ten mu exekutoři taky záhy skočí.Ale ta poštovní poukázka je dobrej kompromis.
A on tobě bude posílat jak?

Me to jako kompromis moc neprijde, doklad od posty muzu ztratit uplne stejne a jeste je to drahy a litat kvuli tomu na postu…

Murka
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 06.05.19 10:12

Já kdysi řešila podobný problém. Ex mi chtěl dávat alimenty jen a jedině v hotovosti proti podpisu. Na účet? Poukázkou? Neexistuje. Takže jsme si každej zařídili notýsek a každý měsíc si proti podpisu předávali alimenty v hotovosti. Po osmi letech najednou obrátil a najednou, že přes účet. Vůbec nechápu, proč se tak bránil příkazu na účet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:17
Zakladatelka

Pokud je to tedy mozne, ja bych radsi volila ten BU. Vztahy mezi sebou nemame dobre, komunikace taky vazne. V soudnim rozhodnuti je, ze on mi ma davat urcitou castku a ja jemu o par stovek vic. Ale on mi nic nedava, tak ja mu chci posilat aspon ten rozdil. Kdyz mu poslu cele castky, tak jak mam, tak od nej nic neuvidim, protoze ma exekuce i z FU a ofiko maly plat. Nez bych videla zpatky penize, ubehlo by par let. A davat mu penize na ruku oproti podpisu? Co kdyz se pak ty papiry nekam ztrati, tak nebudu mit v ruce nic. Ted se tahame pres soudy s kazdou veci a jeste pak resit tohle. Kdyz nebudu platit celou castku, ale jen ten rozdil, to by se snad dalo u pripadneho soudu obhajit, kdyz on mi nedava nic, ne? :( :nevim:

Anik
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 06.05.19 10:19

Tak pokud ti nedává nic, tak není důvod mu vycházet vstříc.

Vycházela jsem z toho, že on svoji část dohody plní, v tom případě není nutno dělat zle.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 06.05.19 10:24
@Anonymní píše:
Pokud je to tedy mozne, ja bych radsi volila ten BU. Vztahy mezi sebou nemame dobre, komunikace taky vazne. V soudnim rozhodnuti je, ze on mi ma davat urcitou castku a ja jemu o par stovek vic. Ale on mi nic nedava, tak ja mu chci posilat aspon ten rozdil. Kdyz mu poslu cele castky, tak jak mam, tak od nej nic neuvidim, protoze ma exekuce i z FU a ofiko maly plat. Nez bych videla zpatky penize, ubehlo by par let. A davat mu penize na ruku oproti podpisu? Co kdyz se pak ty papiry nekam ztrati, tak nebudu mit v ruce nic. Ted se tahame pres soudy s kazdou veci a jeste pak resit tohle. Kdyz nebudu platit celou castku, ale jen ten rozdil, to by se snad dalo u pripadneho soudu obhajit, kdyz on mi nedava nic, ne? :( :nevim:

Tak zrovna v tomhle případě bych s hotovosti souhlasila, ovsem tak, ze ty mu podepises, ze ti dal svou castku a ty jemu taky celou svoji, i když mu realne das jen rozdil, protoze ty so nesmis zapocitat co ti ma dat on oproti sve platbe, je to ujete, ale ty penize vlastne dítěte, ale dluh otce.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 06.05.19 10:28

Tak at si zalozi jiny ucet a tam mu alimenty posilej. Ze ma na svém ucte minus te nemusi zajímat. Aspon ty peníze uspori…
Ucty jsou zdarma a muze si ho zalozit z mobilu, tak nevidim důvod si nak predavat a podepisovat prevzeti penez jak za krale klacka..

Murka
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 06.05.19 10:29
@Hanka1 píše:
Tak at si zalozi jiny ucet a tam mu alimenty posilej. Ze ma na svém ucte minus te nemusi zajímat. Aspon ty peníze uspori…
Ucty jsou zdarma a muze si ho zalozit z mobilu, tak nevidim důvod si nak predavat a podepisovat prevzeti penez jak za krale klacka..

Třeba má exekuce a proto účet nechce, exekutor přijde i na nově založený účet. Ale ty výmluvy jsou prostě divný.

Šáruší
Závislačka 3018 příspěvků 06.05.19 10:30
@Anonymní píše:
Pokud je to tedy mozne, ja bych radsi volila ten BU. Vztahy mezi sebou nemame dobre, komunikace taky vazne. V soudnim rozhodnuti je, ze on mi ma davat urcitou castku a ja jemu o par stovek vic. Ale on mi nic nedava, tak ja mu chci posilat aspon ten rozdil. Kdyz mu poslu cele castky, tak jak mam, tak od nej nic neuvidim, protoze ma exekuce i z FU a ofiko maly plat. Nez bych videla zpatky penize, ubehlo by par let. A davat mu penize na ruku oproti podpisu? Co kdyz se pak ty papiry nekam ztrati, tak nebudu mit v ruce nic. Ted se tahame pres soudy s kazdou veci a jeste pak resit tohle. Kdyz nebudu platit celou castku, ale jen ten rozdil, to by se snad dalo u pripadneho soudu obhajit, kdyz on mi nedava nic, ne? :( :nevim:

jak píše jani, pozor na to, nemůžeš mu dávat jen rozdíl, v podstatě budeš dlužit alimenty, není to tak, jak myslíš. Takže bych založila notýsek, ten neztratíš a nechala si podepisovat přesně jak píše jani. On mi dal, já mu dala. Fakticky mu dát jen ten rozdíl. Myslím, že cukat se nebude.

Náměsíčná
Závislačka 4400 příspěvků 06.05.19 11:03
@Anonymní píše:

Tak tady bych zvolila do ruky s tím, že on ti podepíše, že jsi mu dala celou částku. Jestli on bude chtít podepsat, že ti to dal taky je už na něm.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 11:20
Zakladatelka

@Šáruší To je fakt. Dluzila bych mu ten zbytek castky. A on mne taky to same. Jenze ze me by to soudne asi dostal, kdyby tak rozhodl, ale ja z nej ne, kdyz ma nejspis exekuce na x let. Kdyz ja toho sepisovani na papir bojim, ze i kdyz si to budu treba zkopirovavat, nevim, co se kdy muze stat a ja o ty doklady prijdu. On si za par let neco usmysli a ja nebudu mit k soudu vubec zadny dukaz o placeni aspon nejakych castek. Zas je fakt, ze na ten papir lze napsat jina castka, nez je ve skutecnosti vyplacena a bylo by to oboustrane kryty.
Nevim, jak by to pripadne resil soud, kdyz bych tvrdila, ze jsme se jakoby dohodly na placeni jen toho rozdilu z me strany.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama