Mohu sportovat při antibiotikách? Mám zánět močáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klobinka
Stálice 78 příspěvků 17.11.18 19:28
Mohu sportovat při antibiotikách? zánět močáku

Ahoj, včera mi zjistili zánět močových cest a dostala jsem antibiotika Xomirax, mám brát 5 dní, 1tob. po 12 hod, dnes jsem začala no a 6× týdně sportuji (spinning+kruháč) vím, že je tělo oslabené, mohu přesto jít na trénink? v podstatě jsem závislá na cvičení a neumim si představit si dát tolik dní pauzu..horečky nemám. znám plno lidí co cvičí i přes braní atb. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 17.11.18 19:32
@klobinka píše:
Ahoj, včera mi zjistili zánět močových cest a dostala jsem antibiotika Xomirax, mám brát 5 dní, 1tob. po 12 hod, dnes jsem začala no a 6× týdně sportuji (spinning+kruháč) vím, že je tělo oslabené, mohu přesto jít na trénink? v podstatě jsem závislá na cvičení a neumim si představit si dát tolik dní pauzu..horečky nemám. znám plno lidí co cvičí i přes braní atb. Díky

Tělo ti říká zpomal. Ale pro závislou je necvičit pár dní katastrofa :zed: Šla bych ven na vzduch, místo do zasmrádlé tělocvičny.

Příspěvek upraven 17.11.18 v 19:33

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 17.11.18 19:32

@klobinka osobně bych nešla, doporučuje se klidový režim, teplo. Na záněty močáku jsem trpěla hodně a není to nic, co bych chtěla ještě zažít. Ale zakázat ti to nikdo nemůže, takže je to jen na tobě.

Kriss Tina
Kelišová 6001 příspěvků 17.11.18 19:36

Dala bych si pauzu, zrovna u zánětu močáku je třeba to pořádně zaléčit nebo se pak bude donekonečna vracet. Jestli ti za to pár hodin v tělocvičně stojí tak to je tvoje volba.

Hroznej puberťák
Kelišová 5399 příspěvků 17.11.18 19:37

No tak můžeš, ale odse.eš to na zdraví :roll: A jakou pauzu při braní ATB? Hele, taky jsem měl párkrát cukání nevynechat závod, kterej se neopakuje, i když jen pro účast… ale nestojí to za to. Aspoň dva týdny po dobrání (!) to chce hodně piánko. A pak teprve postupně začít. Plnou palbu nejdřív za měsíc po dobrání.

klobinka
Stálice 78 příspěvků 17.11.18 19:45
@Kriss Tina píše:
Dala bych si pauzu, zrovna u zánětu močáku je třeba to pořádně zaléčit nebo se pak bude donekonečna vracet. Jestli ti za to pár hodin v tělocvičně stojí tak to je tvoje volba.

Ja ho mam chronickej prave, takze se mi vraci, nekdy si ho vylecim sama ale nekdy mi daj prave atb

klobinka
Stálice 78 příspěvků 17.11.18 19:49
@Hroznej puberťák píše:
No tak můžeš, ale odse.eš to na zdraví :roll: A jakou pauzu při braní ATB? Hele, taky jsem měl párkrát cukání nevynechat závod, kterej se neopakuje, i když jen pro účast… ale nestojí to za to. Aspoň dva týdny po dobrání (!) to chce hodně piánko. A pak teprve postupně začít. Plnou palbu nejdřív za měsíc po dobrání.

A jak to muzu od**at na zdravi? Jako vim ze to zatezuje jatra ale tak nemuze se mi to rozjet jeste vic ne? Tenkrat jsem po angine po atb sla tejden po dobrani a vse v poho ale nevim jak je to tady u toho :nevim:

Hroznej puberťák
Kelišová 5399 příspěvků 17.11.18 20:06

Játra, ledviny. Ono to sice vypadá v pohodě, ale časem se tyhle věci nasčítají… V mládí je to člověku fuk, má pocit, jak je to všechno v pohodě a jak to dává, a ve stáří si pak říká, jak byl blbej :D

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 17.11.18 20:07

Tak proč se tu ptáš?
A co ledviny třeba? Imunitní systém?
Ono se to nemusí projevit tento měsíc nebo půl roku. Ale nakonec tě tohle doběhne. A potom si můžeš říkat, že co jsi prodala 14 dní klidu…

Lekninka91
Extra třída :D 10422 příspěvků 17.11.18 20:08

tak dělej si co chceš, že jo.. ale já po práškách na močák byla tak vyřízená, že jsem skoro ani nevstala z postele :mrgreen:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 17.11.18 20:13

Já ti za sebe můžu napsat, že s ATB na zánět močáku jsem chodila cvičit opakovaně (také 6-krát týdně, byla jsem také závislačka na sportu), pak jsem měla ještě zánět průdušek s ATB, to jsem taky chtěla jít cvičit, ale pak jsem si uvědomila, že o zápal plic či něco podobného nestojím a byla jsem 14 dní na ATB doma. Ovšem pak jsem si vůbec neodpočinula a hned za 2 dny po dobrání ATB jsem šla do fitka a cvičení 5-krát týdně. Jenomže pak se objevily šílené svalové slabosti a vyčerpání, skončila jsme na neurologii na pohotovosti a od té doby téměř nemůžu cvičit. Neustálá slabost, nevýkonnost, třes, křeče… Prý jsem to moc brzy napálila a tělo si řeklo dost. Výsledek je ten, že půl roku téměř nemůžu cvičit, přibrala jsem 10 kg a jsem naprosto zoufalá, že jsem si zničila to, co jsem tolik milovala. Takže za mě je rada asi jasná.

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 17.11.18 20:22

Tak ja nedavno mela atb na streptokoka. Specialne jsem se doktorky ptala, mela jsem jit na cely den do hor…rekla mi dejte tomu den, overit si, ze atb snasite dobre, ale jinak proc ne…jenze! ja byla bezpriznaku komplet. Cele se to jen zjistilo, ze doma vsichni streptokoka meli, chtela jsem mit jistotu…s mocakem bych teda asi dala pauzu a ze jsem fakt zavislak.

klobinka
Stálice 78 příspěvků 17.11.18 20:48

Tak jak to tak ctu tak to zitra asi vynecham a az je doberu dam si tejden pauzu :,( to vaha poleti nahoru a ty nervy, se pritel zblazni :D :oops:

kaja00
Extra třída :D 13501 příspěvků 17.11.18 21:16

Heleď taky teď beru atb a mám na 10 dní, je to tedy na angínu, ale to je asi jedno. Ode dneška je mi už skoro dobře, jen po ránu než vše vysmrkám a vykašlu, beru je od středy, takže mě čeká ještě týden. Cvičení nemám v plánu, ale i tak chci nachodit co to jde, ale ne že půjdu někam kondičně, ale rozhodně se nepovezu autem pokud můžu dojít pěšky. Takto. Po dobrání tedy nevím kdy začnu, ale asi tomu tak ten týden dám, uvidím.
Ale ty si pauzu rozhodně dej, myslím, že ti to jen a jen prospěje :palec:

Kytičkaaa
Extra třída :D 11367 příspěvků 17.11.18 21:23

@klobinka tak já jsem na tom stejně :) mám atb na mocak (chronickej) a lehounce doma cvicim… ale já jsem na atb cca od hara a můj lékař mi tvrdil, ze trochu mužů a ne na plno… ono je to těžký, když to kam takto dlouhodobe… ale když mi není dobře, tak si dávám pauzu… Jinak chodím běhat, ale u těchto atb se moc necítím…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >