Mohu v porodnici odmítnout konkrétní PA?

18633
27.2.10 18:55

MOhu v porodnici odmítnout konkrétní PA?

Teď jsem si s hrůzou přečetla, že v NMB v Brně, pořád ještě asi slouží PA, která mě rodila při druhém porodu. Paní Bulová Miluše! Maminka co popisovala porod který byl vedený touto PA, já i moje sestra se schodujem na tom, že tuto osobu už nechceme nikdy v životě potkat…Do měsíce se tam chystáme pro naši Lidušku a mě napadlo jestli je možné odmítnout u porodu konkrétní PA? Přece tam není nikdy jenom jedna! Nemáte některá skušenost s tím že jste na příjmu v porodnici řekli že s touto „ježibabou“ prostě rodit nebudete?
Děkuji za názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.2.10 19:00

Ahojky, mám zkušensost s odmítnutím lékaře, protože nemám ráda muže - gynekology, prostě se mi to protiví a v porodnici jsem ho odmítla, přes veškeré problémy a vysvětlování každému nakonec jeho manželka - primářka zařídila, že jsem vždy měla i u vizity ženu. Byla jsem tam za exota, zpovídali mě, co mám za důvody - jestli stud, náboženství a já nevím co.
Na stránkách většiny nemocnic je, že tě mají respektovat a že si můžeš vybrat pracovníka - otázka je, jak to je, když je tam narváno a nikdo jiný není k dispozici. Myslím si, že odmítnutí PA bude jednodušší, těch je většinou v porodnici dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
27.2.10 20:09

Myslím, že by to šlo, u nás na oddělení se párkrát stalo, že pacient odmítl konkrétní sestru, a výkon šla dělat jiná, nijak jsme to nehodnotili, neptali se. Sice některé sestry si o tom pacientovi myslely své :roll: , ale mě to bylo jedno. Stejně tak můžeš odmítnout žákyni, já jsem sestra a žákyni jsem na odběr krve u mě nepustila, bo jak jde o moji ruku, neznám bratra :mrgreen:
Zmínila bych se až při posledních kontrolách v konkrétní porodnici, a klidně bych si to nechala napsat do papírů. Nedej se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
27.2.10 20:22

Ahoj,mě se na příjmu hned ptali jestli si přeju zavolat svoji porodní asistentku,nebo jestli mi budou vyhovovat oni a že je můžu odmítnout.Bylo to ve Zlíně.Zeptej se přímo tam kde budeš a uvidíš co ti řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
35111
27.2.10 20:34

právo na to rozhodně máš. určitě jich tam je víc, ale nevím, msslím si, že pokdu by tahle jediná měla čas, tak si asi nebudou prohazovat pacientky kvůli tomu, abys měla jinou ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20297
27.2.10 20:42

Myslím že se to zkusit dá.. :think: za to nic nedáš..v nejhorší budeš muset počkat než se vymění směny :nevim: :twisted:
Ale osobně přeju tuhle sestavu..
(Dr. Krouželová, Dr. Nagy - zástupce primáře, Dr. Lavický - zástupce primářky novorozeneckého oddělení, porodní asistentka Behringerová, sestra Jochová)
jsem byla máááááááááááááximálně spokojená. hlavně dr Krouželová je ZLATO :srdce: :lol: :lol: ne zlato .. je to ANDĚL :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
27.2.10 20:42

Hehe, mít tak v papírech napsáno: Z náboženských důvodů odmítám u porodu PA XY neboť pro nás hinduisty jsou krávy posvátné :mrgreen: Pardon za vtípek, přeji bezproblémový porod :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
27.2.10 20:47

Sherry pí Krouželová rodila prvorozeného :palec: Moc moc moc příjemná dr. a šití jedna báseň :wink:

Moc díky za názory,ale tentokrát si asi fakt dupnu, bo na sebe rozhodně nechci nechat zas ječet nějakou hysterku co sežrala všechno moudrost světa, všechno zná, všechno ví (narodila se v kině)!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20297
27.2.10 21:13
lacenka píše:
Sherry pí Krouželová rodila prvorozeného :palec: Moc moc moc příjemná dr. a šití jedna báseň :wink:

ani nemluv..nebejt na chlapy tak jdu do ní :srdce: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
3.3.10 16:34
Gina108 píše:
Hehe, mít tak v papírech napsáno: Z náboženských důvodů odmítám u porodu PA XY neboť pro nás hinduisty jsou krávy posvátné :mrgreen: Pardon za vtípek, přeji bezproblémový porod :kytka:
:palec: :-D :-D :-D

To nemůže nikoho urazit! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama