Mohu vrátit použité zboží e-shopu?

1.8.15 00:21

Mohu vrátit použité zboží e-shopu?

Ahoj, dnes mi poštou přišel mlýnek. 1× jsem ho vyzkoušela, ale jsem s ním zcela nespokojená. Mohu ho i tak vrátit e-shopu? Třeba i za nějakou sníženou cenu? Několikrát jsem si všimla, že e-shopy nabízejí zlevněné nebo použité zboží jako druhou jakost. Tak mě napadlo, jestli to jde. A mám to nějak speciálně uvádět, že jsem zboží již použila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

202
1.8.15 00:29

NEMŮŽEŠ VRÁTIT POUŽITÝ MLÝNEK. Můžeš vrátit vyzkoušené triko, nebo tak, ale ne vyloženě POUŽITOU VĚC. Třeba boty ve kterých jdeš do práce a pak si řekneš že je moc vysoký podpatek. Prostě jsi věc už použila a nemůžeš ji vrátit. Pokud jim ho pošleš, oni uvidí že je použitý (a věř mi, že to poznají!!) tak oni ti to neuznají a ještě jim budeš muset zaplatit poštovné, aby ti ho poslali zpátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6195
1.8.15 00:45

Zavolej do obchodu a zkus se s nimi domluvit…mě Mall vrátil peníze a odečetl si pouze nějaký poplatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
1.8.15 05:48

No ja bych rekla, ze zalezi na tom, jaky typ plynky to jen. Naprikla elektricky, kde se mele vlastne v nerezove nadobe s nozem a vse jde tedy perfektne vycistit, to asi nebude problem vratit. Pokud je to nejaky slozitejsi, ktery nepujde jakoby vycistit ‚do cista‘, tak by to mohl byt problem. Ale nejlepsi asi vazne zavolat a domluvit se, jak uz tu padlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
1.8.15 07:55

@leonarda samozřejmě, že můžeš. Obchod má právo si ale strhnout peníze, které vynaloží na navrácení věci do původního stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
1.8.15 08:00

Můžeš ho vrátit, jerstli nebude mít známky používání. A musíš mít původní obal, neporušený.
Ted´jsem vracela jednou použitou žehličku, nevyhovovala mi.
Stornovali ihned celou zakázku, čekám na vrácení peněz na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
1.8.15 09:37

No ale jakmile je to použité a je to vidět, tak nelze (reklamační řád)…v původním stavu ale nemusí být původní obal. příklad: koupím set top box a při instalaci zjistím, že není kompatibilní s mojí TV…takže to mohu vrátit a logicky set top box můžu vrátit i bez původního obalu protože ten jsem při rozbalení mohla zničit…ale zboží musí být v původním stavu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
1.8.15 09:46

@hanyketty Jaký reklamační řád, to není reklamace, ale odstoupení od smlouvy, lze vrátit i zjevně použité zboží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.15 16:17

Na mallu píšou, že může být použité. Tam, kde jsem objednávala já, že může být přiměřeně vyzkoušené. Na mlýnku není poznat, že je použitý. Ale byla tam taková bezpečnostní páska, kterou jsem musela přestřihnout. Ale to je v podstatě jen obal. v pondělí tam zavolám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama