Mohu vychovávat přítelovo dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
klarka310
Nováček 8 příspěvků 18.02.17 22:06
Mohu vychovávat přítelovo dítě?

Ahojky.. Mám takové ošemetné téma. Přítel má dítě, které momentálně vychovává babička (mamince ho odebrala sociálka a vzali si ho od pěstounů). Přítel si chce hned, jak to bude možné (problémem je nedostatek financí), vzít syna do péče - problém je, že často s prací odjíždí pryč a tak bych se o něj starala já - je vůbec možné, abych se starala o toto dítě, když nejsme sezdaní? Kdyby mě neděsilo, že přijde sociálka, tak bych to neřešila, ale takhle.. Máme se vzít nebo to na to nemá vliv?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 18.02.17 22:15

A ty to chces delat? Kolik je diteti?

 
Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 18.02.17 22:15

Samozřejmě se o dítě můžeš starat, nemusíte na to být svoji. Trochu problém by mohlo být, kdyby se třeba dítěti něco stalo, byla by potřeba hospitalizace či někde jinde podpis zákonného zástupce, to ty samozřejmě nemůžeš.
Zvážila bych, zda dítěti v otcové nepřítomnosti není líp u babičky, přeci jen být odebráno matce, jít k pěstounům, pak k babičce a pak k otci s tím, že o něj bude pečovat cizí paní, nevím no, už tak toho má za sebou hodně.

 
Alušáček
Závislačka 3181 příspěvků 18.02.17 22:23

@klarka310 Spíš si dobře rozmysly, jestli chceš vychovávat cizí dítě, já bych do toho nešla…

 
Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 18.02.17 22:29

A nějaký model střídavé péče není možný? Tj. když bude přítel doma, tak bude dítě s vámi, když bude pryč, tak bude u babičky, případně občas s tebou.

 
Aletheia
Kelišová 6321 příspěvků 18.02.17 22:44

Hele trochu se radujete dopředu. On soud bude pochopitelně bude dost řešit kdy otec chodí do práce, kde a s kým bydlí. Takže soud bude vědět že je často pryč a možná to kvůli tomu neschválí. To dítě toho má za sebou dost a soud to bude promýšlet. Hlavně když otec nechal dítě u pěstounů, to mu moc nepřidává.

Ale jinak ano, jestliže ti rodič svěří své dítě tak se starat pochopitelně můžeš. Stejně jako kamarádka může hlídat jiné kamarádce dítě atd. Zodpovědnost je na rodiči který ti dítě svěřil, takže na otci.

A nemalujte si to barvičkama, dítě které bylo odebrané asi fakt mizerné matce, otec se na něj vykašlal (ne, dítě fakt nevezme argument „peníze“ jako dostatečný), prošlo si pěstounstvím, žítím u babičky a pak u táti a cizí paní.. To dítě potřebuje péči a jistotu. Ne že to za půl roku zabalíte s tím že to není sranda a sluníčkové. :nevim:

 
Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28970 příspěvků 18.02.17 22:45

Že se Ti chce. Abys toho jednou nelitovala.

 
klarka310
Nováček 8 příspěvků 18.02.17 22:57

Chce se mi hodně.

Otec nenechal dítě záměrně u pěstounů. Nebyl zapsán v rodném listě a soud (pochopitelně s žádostí o zapsání) trval dlouho, protože maminka se nedostavovala. Samozřejmě vzhledem k tomu, že bylo u pěstounů, ho nemohl vídat. Ale teď už je dítě na mě i na partnera zvyklé a babička ho má jen na dobu, kdy se nebude jeden z rodičů schopný o dítě postarat. Mně jde spíš o to, aby s tím později neměla problém sociálka.

 
Aletheia
Kelišová 6321 příspěvků 18.02.17 23:03
@klarka310 píše:
Chce se mi hodně.Otec nenechal dítě záměrně u pěstounů. Nebyl zapsán v rodném listě a soud (pochopitelně s žádostí o zapsání) trval dlouho, protože maminka se nedostavovala. Samozřejmě vzhledem k tomu, že bylo u pěstounů, ho nemohl vídat. Ale teď už je dítě na mě i na partnera zvyklé a babička ho má jen na dobu, kdy se nebude jeden z rodičů schopný o dítě postarat. Mně jde spíš o to, aby s tím později neměla problém sociálka.

Jestliže máte vhodné prostředí, dítě bude dobře živené a nebude mít problém ve škole (tam se ty rodinné problémy projevují nejvíc) tak nebude mít sociálka problém.

Jestli teda nebyl v RL, soud informace o tom kdy přesně bylo požádáno o zapsání má. Takže to budou moct posoudit.

 
klarka310
Nováček 8 příspěvků 18.02.17 23:05
@Aletheia píše:
Jestliže máte vhodné prostředí, dítě bude dobře živené a nebude mít problém ve škole (tam se ty rodinné problémy projevují nejvíc) tak nebude mít sociálka problém.

Je poměrně malé (2 roky), rychle si zvyká, jak na prostředí, tak na lidi.

 
lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 23:06

Ja bych do toho teda nesla, hele prijdes mi mlada, abys jednou nelitovala. Tohle neni kabelka, kterou muzes vyhodit, az se ti nebude libit. To je fakt velky zavazek, dobre si to rozmysli, muzes se v budoucnu s pritelem rozejit, budes chtit svoje deti…

 
klarka310
Nováček 8 příspěvků 18.02.17 23:07
@lauraka píše:
Ja bych do toho teda nesla, hele prijdes mi mlada, abys jednou nelitovala. Tohle neni kabelka, kterou muzes vyhodit, az se ti nebude libit. To je fakt velky zavazek, dobre si to rozmysli, muzes se v budoucnu s pritelem rozejit, budes chtit svoje deti…

Vím, že to není kabelka, zvážila jsem všechna pro a proti. Mám v tom jasno.

 
Aletheia
Kelišová 6321 příspěvků 18.02.17 23:13
@klarka310 píše:
Je poměrně malé (2 roky), rychle si zvyká, jak na prostředí, tak na lidi.

Dvouletá a tolik toho za sebou, no nazdar. Hlavně si pořádně pojistěte ti finance, dítě je drahá sranda. Ale jinak je to ideální čas, je malá a všechno má ještě před sebou. Ale zase to že je malá je i mínus pro tebe, je to dítě které potřebuje péči 24 hodin denně a bude to pro tebe těžké. U dítěte 7+ by to bylo jiné, to je samostatné a potřebuje vlastně jenom dohled. Ale dvouleté je skoro miminko, můžou být proplakané noci, plenky… Ty sama s ní doma a chlap někde v háji. To je často nápor i pro ženu která je matkou toho dítěte.

Rozhodně vám fandím ale chce to opravdu promyslet a uvědomit si že je to závazek na dalších minimálně 16 let. 24 hodin, 7 dní v týdnu, 16 let. Ale jestli si rodinný typ tak to dáte.

 
klarka310
Nováček 8 příspěvků 18.02.17 23:17

@Aletheia děkuji za podporu. Jak už jsem psala - zvážila jsem všechna pro a proti, je mi jasné, že je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že to zvládnu - pro mě je to vlastní dítě. Tak snad se nám to podaří.

 
brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 18.02.17 23:34

@klarka310 já ti taky fandím souhlas s @Aletheia jen myslím že pokud budete sezdaní bude to pro vás plus, alespoň kamarádka to tak má..trvalo to dlouho, ale ted´ už má s manželem v péči dítě svého bývalého přítele, který zemřel a biologická matka dítěte se o dítě nebyla schopna starat…vpodstatě ji kluk nezajímal…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >