Mohu si vzít dítě na dovolenou ze školky?

Anonymní
9.6.15 14:42

Mohu vzit dite na dovolenou ze skolky?

Ahojky vsichni, asi je to hloupa otazka tak se predem omlouvam. Dcerka pujde od zari do skolky, je moznost ji vzit na 14 dni na dovolenou v dobe, kdy uz ma pravidelne dochazet, jsem v tomhle neznala, proto se tak blbe ptam :mrgreen: diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
9.6.15 14:43
@Anonymní píše:
Ahojky vsichni, asi je to hloupa otazka tak se predem omlouvam. Dcerka pujde od zari do skolky, je moznost ji vzit na 14 dni na dovolenou v dobe, kdy uz ma pravidelne dochazet, jsem v tomhle neznala, proto se tak blbe ptam :mrgreen: diky

jasně, že můžeš. Akorát odhlaš obědy. To není škola, netřeba ji omlouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
9.6.15 14:46

Pokud ji řádně omluvíš, tak ano, samozřejmě je to možné.

Nicméně jde-li Tvoje dcera v září do školky poprvé, tak bych ji rozhodně hned pryč nebrala - začleňování se do nového kolektivu je jednodušší, když jsou na tom v září všechny děti stejně… když z toho na dva týdny vypadne, nebude to nejlepší začátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
9.6.15 14:47

Školka je nepovinná instituce, která slouží dětem a jejich rodičům. Rodiče ji využívají čistě a pouze jen dle svých potřeb, je to služba pro ně. Takže ji můžeš vzít klidně i na měsíc na dovču.. jen je povinnost, to školce oznámit, což bývá ve školním řádu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
9.6.15 14:52

Jestli jedete na dovolenou někdy v září, dala bych jí poprvé do školky až po té dovolené..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
9.6.15 14:53

Jasně že můžeš, syn byl v září poprvé, a hned po týdnu jsme jeli na 14 dní pryč..no a v letošním roce byl ve školce přesně 10 dní, od ledna..školka je ještě dobrá, škola bude horší, to už není holubník :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 14:55

Nikoho se ptát nemusíš, jen to do školky zavoláš, aby se odhlásily obědy. Myslím, že někde jsem viděla, že od tří týdnů „nedocházky“ to chtějí písemně, jinak to berou jako přerušenou docházku - a můžou nabídnout místo volnému dalšímu v pořadí. Ale to se poptej u vás ve školce, asi bude záležet na řediteli.

Já občas zavolám v půl osmý ráno (chodívá běžně na půl sedmou), že malej nedorazí, protože tatínek dostal na poslední chvíli volno v práci a tak si chlapi užijou den a nikomu to nevadí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
9.6.15 14:55

Můžeš, odhlásíš ze školky kvůli jídlu a na důvod se tě nikdo ptát nebude. A budou možná i rádi, že je ve třídě o dítě méně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
9.6.15 14:56

Jestli jedete na dovču v září, dala bych ji do školky až po dovolené.
Ať se pořádně začlení..takhle by mohla být zmatená :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
9.6.15 15:23
@Anonymní píše:
Ahojky vsichni, asi je to hloupa otazka tak se predem omlouvam. Dcerka pujde od zari do skolky, je moznost ji vzit na 14 dni na dovolenou v dobe, kdy uz ma pravidelne dochazet, jsem v tomhle neznala, proto se tak blbe ptam :mrgreen: diky

Ze školky můžeš brát dítě kdykoliv ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14987
9.6.15 15:31
@monuline píše:
Jestli jedete na dovču v září, dala bych ji do školky až po dovolené.
Ať se pořádně začlení..takhle by mohla být zmatená :kytka:

Souhlasím.
My vloni byli na dovolené první dva týdny září, dcerka šla do školky poprvé 15. 9. Žádné problémy se začleňováním do kolektivu nebyly. Naopak výhodou bylo klidnější prostředí než na začátku školního roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
9.6.15 15:33
@Anonymní píše:

urcite muzes, skolka neni povinna…ja takhle beru dceru i ze skoly po domluve s ucitelkou a reditelem..ucivo se vzdy douci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
9.6.15 15:48
@Anonymní píše:
:mrgreen: to si muzes delat ze skolkou jak chces.
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama