Mohu z miminka udělat alergika?

24
2.6.20 17:53

Mohu z miminka udělat alergika?

Zdravím holky,
Chtěla jsem se Vás zeptat zda můžu z miminka stravou udělat alergika…?
Mému synovi je něco málo přes dva měsíce (narodil se v 35 týdnu) a je schopný i dvě hodiny po jídle zvracet i z části nestrávené UM. Moje teta na mě hned šla s tím, že to mlíčko netráví a že ho musím rychle změnit za jinou značku jinak že tímhle stylem z něj udělám alergika????‍♀️.. Tak nevím co je na tom pravdy…
S naším lékařem jsem to konzultovala a prý se nejspíš jen hodně přejídá a žaludek to nestíhá trávit a také má nejspíš reflux… Byl schopný mi vypít až 240ml, teď si dával něco kolem 150ml a doktor mi doporučil mu dávat méně a častěji. Teď mu tedy dávám max 120ml, dost často ani toto nedopije (vypije cca tec 80-100ml) ale stejně si někdy ublinkne (jako tvaroh to moc nevypadá)…

Nemáte nějaké rady nebo podobné zkušenosti? ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Hux
4
4.6.20 00:08

Nic proti Vaší tetě, ale na děti je samozvaný odborník každý, jako ve stavebnictví na rodinné domky 8) (na katastrofální scénáře jsem alergická a že jsem si jich od příbuzných taky zažila, žádnen se samozřejmě nepotvrdil a ten Váš je bez pardonu absurdní až do nekonečna).

Důvěřujte vlastní intuici, malý ví, kdy má dost a chtě nechtě to na něm poznáte. Alespoň na dva dny se vykašlete na měření, tabulky apod., soustřeďte se jen na něj. Mě samotnou to málem stálo celé kojení, byla jsem ve stavu, kdy jsem se chtěla na vše vykašlat. Stejně jako Vy jsem hledala tabulky, zkušenosti a ze všeho jsem byla tak šíleně vystresovaná, že jsem si na raném mateřství nic neužila (těžký porod, malá na JIP převezena do jiného města, pár dní jsme byly od sebe). Teď má malá rok a a jsou dny, kdy papá vše jak bezedná a pak dny, kdy mám strach, aby neumřela hlady :D ale nic ji nenutím na sílu, sama ví, co potřebuje, naučila jsem se jí důvěřovat a tak fungujeme. Chutná ji všechno, jen ne vždy a já ji respektuji. Krásně přibývá a je téměř „tabulková“, ale až od doby, kdy jsem upřímně rezignovala na všechny poučky, neměla jsem na ně už totiž sílu.

Každopádně přeji Vám mnoho sil a nebojte, zdravé dítě si cestu najde spíš než gramáž :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.6.20 00:24

@Hux já z té návštěvy odjížděl tak moc naštvaná, protože do té doby jsem byla v tom, že je vše v pořádku, malý byl spokojený a všechno klapalo tak jak má. Vždy když tam jedu, tak během 5 minut I kde pára z uší, protože dostávám rady kdy s čím začít a jak co dělat, že jsou starší a zkušenější… Já osobně se zastávám toho, že nechtěné rady si mají všichni strčit do patřičných míst, přeci když nevím, tak se zeptám sama a také před 25 lety se věci dělali jinak než dnes ne?
Jinak my jsme si zažili něco možná podobného, porod byl tedy rychlý, ale byl v 35.tydnu a malej musel taky na jipku, tatinci nebyli u porodu, naprdla sestra dala malým láhev, že ho nesmím dokrmovat přes prst, tím pádem přestal sát z prsa a já musela odstrikavat až jsem o mléko přišla+nás z porodnice pustili když měl malej menší váhu než porodní a nutili mě odejít co nejdříve.. Ale stejně jsme se tam za dva dny museli vrátit, páč měl nedolecenou zloutenku…
Lidé by se měli naučit respektovat maminky a nelezt jim do zelí s absurdníma otázkáma a radama, když si o ně neřeknou. Dokáže to totiž tak vystresovat, ještě když je ta maminka nevyspalá a že začátku tak nějak že všeho nového nervózní.. Každá si jde přece svou cestou která vyhovuje jak ji tak miminku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.6.20 00:27

Jinak děkuju, že ste mě uklidnili, že nejsem „špatná“ matka a že svýmu pokladů nějak nevědomky neubližuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hux
4
4.6.20 00:53

Dlouho jsem tady jen četla a až Vy jste mě přiměla se aktivně zapojit :D jelikož vím moc dobře, o čem mluvíte. V porodnicich by měli fungovat místo rodiny a podporovat, bohužel fungují přesně jako ta část rodiny, o které by člověk nejradši neslyšel :D plná huba keců, ale skutek utek, maminka je pak na vše naprosto sama a nikoho to nezajímá.

Samé tabulky, matka je pak v šoku, i když má v podstatě zdravé dítko. Když nás propouštěli, tak jsem tomu do poslední sekundy ani nevěřila, až když jsem byla venku, tak jsem se upřímně rozbrečela :D
(jinak jsem zažila X směn, každá preferovala něco jiného, jedna mi dala naději na krmení přes prst, další že něco takového vůbec nedělají, co 8 hodin jsem byla úplně na dně, vždy přišla naděje a pak se vše úplně otočilo)

Určitě nejste nijak „špatná“, každý by pro to své nově nabyté štěstí udělal cokoliv.

Jinak klidně pište i do zpráv, každý si zaslouží podporu a sama bych za ní v nejhorších chvílích dala cokoli :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hux
4
4.6.20 01:10

Ale je to fakt, porodnice jsou jedna věc, ale pak mnohdy ti rádoby rodinní příslušníci (u nás třeba hlavně sestřenice přes dvě kolena, která je sama bezdětná a udělala by bez hanby i ze zelené a žluté modrou [což chtěla vnutit mě, jako člověku z oboru a jako bonus je opravdu učitelkou na základce]), mě strašili bez okolků pár dní před porodem, to je pak absolutně na zabití, člověk si to sice nepřipouští, ale stejně to nepatrně hlodá. Ale jak se říká, co tě nezabije… :D Čím dál víc se snažím brát věci s nadhledem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama