Mohu žádat o vyšetření na rakovinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Manicka1478
Povídálka 16 příspěvků 06.12.17 18:04
Mohu žádat o vyšetření na rakovinu?

Ahoj maminky, nevíte jak to probíhá, když chci udělat vyšetření na rakovinu? Už rok menstruuji mimo cyklus, během styku, po něm a někdy i jen tak. Mám i bolesti v oblasti vaječníků, poslední měsíc jsem extrémně unavená, nemám chuť nic dělat… Doktor mi dělal ultrazvuk, citologii, nic nenašel, prý to může být psychikou, což ano může, ale co když ne? Co může vše ukázat citologie? Jen rakovinu čípku, nebo i dělohy, vaječníků? V rodině rakovinu máme a tak mám trochu strach. Nechci vypadat jako nějaký hypochondr, ale také nechci nic zanedbat. Děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 06.12.17 18:11

A jake vysetreni by sis jako predstavovala?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 06.12.17 18:14

@Manicka1478
Cytologie především karcinom a předrakovinové změny na čípku. Tumor jiné části pohlavního ústrojí (tedy dělohy nebo vaječníků neprokáže, jen toho čípku.

Pokud máte obavu a navíc zátěž tohoto druhu v rodině, já osobně bych se nespoléhala jen na přesvědčování svého gynekologa a navštívila pro second opinion druhé pracovoště, nejlépe specializovanější, kde je více odborníků…Asi si něco připlatíte, ale zdraví za to stojí :kytka:

Bábrdl
Generální žvanilka 20608 příspěvků 06.12.17 18:14
@Manicka1478 píše:
Ahoj maminky, nevíte jak to probíhá, když chci udělat vyšetření na rakovinu? Už rok menstruuji mimo cyklus, během styku, po něm a někdy i jen tak. Mám i bolesti v oblasti vaječníků, poslední měsíc jsem extrémně unavená, nemám chuť nic dělat… Doktor mi dělal ultrazvuk, citologii, nic nenašel, prý to může být psychikou, což ano může, ale co když ne? Co může vše ukázat citologie? Jen rakovinu čípku, nebo i dělohy, vaječníků? V rodině rakovinu máme a tak mám trochu strach. Nechci vypadat jako nějaký hypochondr, ale také nechci nic zanedbat. Děkuji za odpověď.

No a jaké vyšetření bys chtěla? :think:
Pokud se doktor díval ultrazvukem, tak vlastně vidí všechno, co tam máš. Je to jako kdyby se na to prostě podíval. A nějakého novotvaru by si všiml.

Rakovinu „má v rodině“ každý. Toho se neboj. Bohužel jsme tak vyrobení, že nám s věkem začnou buňky blbnout. Když se dožiješ vyššího věku, prostě tě vezme srdce, cévy nebo rakovina.

Hanney
Závislačka 2655 příspěvků 06.12.17 18:38

@Manicka1478 nech si udělat krevní vyšetření na markery.

amka.82
Kecalka 397 příspěvků 06.12.17 18:40

Onkomarkry

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 06.12.17 18:43
@amka.82 píše:
Onkomarkry

Ano.Moje teta na tom byla

cell
Echt Kelišová 7999 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 19:00

Onkomarkery určitě neslouží k diagnostice ;-). Tak jednoduché to zas není

lachtanice86
Kelišová 5501 příspěvků 06.12.17 19:23

Něco málo ti může napovědět krev, přesněji ca125. Ale tyto markery také reagují na endometriozu. Já mám od jedné babičky dispozice na rakovinu vaječníků a slinivky a od druhé na rakovinu prsů. Ale nevím jaké vyšetření bych měla chtít. Bolesti, krev mimo cyklus, bolesti pri sexu i po něm, průjmy, rostlo mi břicho, únavu jsem měla také a v mém případě to byla endometrioza.

Manicka1478
Povídálka 16 příspěvků 06.12.17 20:50

Tak mně je jasné, že to může být cokoliv jiného, i psychika, ale při každém krvácení prostě pochybuji, že je to úplně v pořádku a že bych to neměla nijak řešit, jde jen o to, kde a jak se to vyšetřuje, jestli mám žádat u gynekologa, nebo u praktického lékaře, jelikož na gynekologii mi už prý potřebné vyšetření udělali a řekli mi, že jsem zdravá, ale to si moc nepřijdu…

Netopirek
Echt Kelišová 7625 příspěvků 06.12.17 21:12

http://tn.nova.cz/…pocatku.html#…

Tady je orientační seznam příznaků. Ale co píšeš ty moc neodpovídá. Bolest je hlavně příznakem vyššího stádia. Takže to by na ultrazvuku bylo rozhodně vidět.

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 06.12.17 21:52
@Manicka1478 píše:
Tak mně je jasné, že to může být cokoliv jiného, i psychika, ale při každém krvácení prostě pochybuji, že je to úplně v pořádku a že bych to neměla nijak řešit, jde jen o to, kde a jak se to vyšetřuje, jestli mám žádat u gynekologa, nebo u praktického lékaře, jelikož na gynekologii mi už prý potřebné vyšetření udělali a řekli mi, že jsem zdravá, ale to si moc nepřijdu…

A co se kde a jak vysetruje… neni mi jasne, jake vysetreni by sis jeste predstavovala… laparoskopii? Protoze vse potrebne ti udelali. Pokud mas nejake jine potize, tak to budes muset nejak specifikovat, protoze zadne obecne vysetreni na rakovinu neni.

katuska1984
Kecalka 290 příspěvků 2 inzeráty 07.12.17 02:51

Napsala js příspěvek s on se ztratil!
napada mne odber biochemie CEA a CA 125.ale to neni prevent. vysetreni…spis jako samoplatce.

Příspěvek upraven 07.12.17 v 23:43

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 07.12.17 12:46
@katuska1984 píše:
Napsala js příspěvek s on se ztrazil!
napada mne odber biochemie CEA a CA 125.ale to neni prevent. vysetreni…spis jako samoplatce.

K tomu uz se vyjadrila cell.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama