Moje 10 letá dcera se chová od mala jako kluk

17.1.20 11:34

Moje 10 letá dcera se chová od mala jako kluk

Ahoj,
Chtěla bych se poradit a slyšet jiny nazor… Nejlepe tady najit nekoho, kdo byl v obdobne situaci. Mam dceru, je pekna, chytrá, aktivni, ale chova se od mala jako kluk. Do svych 8 let se nechtela strihat jinak nez na „ježka“, hraje si jen s klukama.. s holkama se nebaví. Takže pouze a jen kulomety, auta, stavebnice…Šaty se nemohu ani pokoušet na ni navléct. Řikam si, ze ma starsiho brachu..v bytovce je 5deti kluků a 2holky, se kteryma byt v kontaktu a hrat si s panenkami nechce… Prijde mi, ze uz v tech 10letech by se mohla zacit projevovat jako holčička..Nikdy predtim jsem tomu nepřikládala pozornost. V podstate jsem i byla rada, ze nosila nez sla do 1. tridy veci po brachovi a i si hrala s jeho hračkami.. Ted mi prijde, ze je to možná i ma vina, ze se takhle chova. Jaky na to máte názor???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

588
17.1.20 11:38

@Šimelda Nechte jí žít. Některé holky jsou prostě takoví poloviční kluci. Někdy je to přejde v pubertě, někdy ne. Čím víc se jí do toho budete montovat a tlačit ji do něčeho co nechce, jenom proto, že je holka a holky dělají to či ono, tím hůř.
Vůbec bych to neřešila a už vůbec bych nepřemýšlela o „vině“ a nebo o tom, že z dítěte nutně bude transsexuál. U dětí se takové věci rychle mění dle toho co mají momentálně rády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3545
17.1.20 11:42

Neporadím, ale chodila jsem s jednou takovou do třídy, taky byla z vesnice, oblékala se jako kluk, strihala a teď je to krásná paní, má dlouhé vlasy.

Možná je to tvoje vina, kdyby nosila šatičky a dlouhé vlasy jako malá nepripadala by si v tom teď divně.

A možná je v tom taky to, co určitě nechceš slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 11:42

Já osobně nevím, ale známá má holčičku, také se od mala, ale opravdu od mala, tzn. už asi od tří let, vyhraňovala jako kluk. A teď je jí kolem 15 let a chce se nechat předělat na kluka. Chce brát hormony na změnu apod. Od mala chtěla aby jí říkali klučičí variantou jména, nechtěla naušnice, holčičí oblečení, měla krátký vlasy. Zase na druhou stranu jsem měla spolužačku, která chodila taky na krátko, měla klučičí chování, a má normální rodinu :nevim: Ale u vás to opravdu může být trochu způsobený tím, že vyrůstá se starším bráchou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3639
17.1.20 11:47

@Šimelda určitě to tvoje vina není. Měla jsem vždycky takovou kamarádku. A je z ní transsexuál. S tím prostě nic neuděláš můžeš jí jenom pomáhat a být oporou. Snažit se totiž předělat větší podstatu může totiž víc ublížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22011
17.1.20 11:49
@Šimelda píše:
Ahoj,
Chtěla bych se poradit a slyšet jiny nazor… Nejlepe tady najit nekoho, kdo byl v obdobne situaci. Mam dceru, je pekna, chytrá, aktivni, ale chova se od mala jako kluk. Do svych 8 let se nechtela strihat jinak nez na „ježka“, hraje si jen s klukama.. s holkama se nebaví. Takže pouze a jen kulomety, auta, stavebnice…Šaty se nemohu ani pokoušet na ni navléct. Řikam si, ze ma starsiho brachu..v bytovce je 5deti kluků a 2holky, se kteryma byt v kontaktu a hrat si s panenkami nechce… Prijde mi, ze uz v tech 10letech by se mohla zacit projevovat jako holčička..Nikdy predtim jsem tomu nepřikládala pozornost. V podstate jsem i byla rada, ze nosila nez sla do 1. tridy veci po brachovi a i si hrala s jeho hračkami.. Ted mi prijde, ze je to možná i ma vina, ze se takhle chova. Jaky na to máte názor???

Buď časem bude mít holčičí zájmy nebo ti v 15 řekne, že je kluk. Výchovou to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13864
17.1.20 11:50

Mam dceru.. Bude ji 8let.. Od dvou let jw kluk. Holcici hracku doma doma nemame uz ani jednu, v jeji skrini jsou jen klucici-nebo vylozene neutralni veci. Nic ruzoveho, s Kaminky, nebo nedej bože srdickem. :roll: ma za kamarady jen same kluky. Nekdy me to strasne stve. Je hodne hubena, v klucicim obleceni vypadá jak hastros. Vlasy ma na kratko. Nausnice z donucení. Nenadelam nic. Doufam, ze z toho vyroste. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
17.1.20 11:55

No bóže, tak si hraje s autíčky. Vyroste a bude se živit řízením kamionu nebo autobusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 11:57

@Šimelda takhle to měla dcera známé mé kamarádky.
Nikdy se moc necítila být holkou a nikdy se jí vlastně ani nestala.
Nešla ( zatím ) na operaci aby z ní byl chlap, ale je lesba.
A nebo Shiloh od Angeliny..taky už od malá je spíše kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 12:03

Ahoj, toho bych se nebala a stejne s tim nic neudelas. To se musi vyvinout samo.. Kazdy clovek je osobnost a v hlave to ma predem dane. Muze se holka oblekat jak holka a pritom bude na baby…Muze se oblekat jak kluk a byt na chlapy.

Ma zkusenost. Ja sama vyrustala se samymi chlapy a hrala si s chlapskymi bouchačkami. Holky s panenkami mi přišly „trapne“ :D Dlouhe vlasy jsem zacala nosit az ve 12 letech :lol: :lol: Jinak ježek :mrgreen: Doted si rozumim nejvic s muži, no, ale nikdy, NIKDY jsem nepochybovala o sve sexualite! Ackoliv jsem vyrustala skoro jako kluk a taktez jsem se nechala nazyvat muzskym jmenem jednoho znameho fotbalisty :D :D :D Uz od mala jsem mamce rikala a smeje se tomu doted „mami, ten kluk se mi libi a chci s nim chodit“ :lol: :lol: :lol: No proste tomu nech volny prubeh. Je to hlavne jeji vec, at uz je to jakkoliv… ;) Za me… Toto naprosto nic neznamená… Spis mi prijde jako zdrava sebevedoma baba, ktere nedela problem se trošec lišit a nemusi vyložene vypadat dle toho „jak by si to okoli přalo“..

• Nahlásit
  • Citovat
1321
17.1.20 12:04
@Mallorka píše:
Neporadím, ale chodila jsem s jednou takovou do třídy, taky byla z vesnice, oblékala se jako kluk, strihala a teď je to krásná paní, má dlouhé vlasy.

Možná je to tvoje vina, kdyby nosila šatičky a dlouhé vlasy jako malá nepripadala by si v tom teď divně.

A možná je v tom taky to, co určitě nechceš slyšet.
:roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
17.1.20 12:05

Já jsem taky taková. Nesnáším růžovou, šaty a sukně jen příležitostně a z donucení, na chuť jsem tomu přišla až v dospělosti, ale ani teď jich nemám plnou skříň a nenosím je rada, jen do divadla, na koncert.. toužím po krátkých vlasech, ale to už bych asi fakt vypadala jak kluk, mam i takovou postavu. Zájmy jako dítě tak nějak napůl, teď taky. Ale nikdy jsem nepochybovala o tom, že jsem holka. Ne každá musí být princezna. Já upřímně doufám, že t moji dcery žádná nafrnena růžová a trpytiva damicka nebude. Nech ji být, sem tam ji nabídku něco holciciho, ale nenut. Ať je to jak chce, nic s tím neudělaš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3545
17.1.20 12:13

@lebambule :potlesk: vyjádřit se smajlikem, to chce potlesk :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Nezlob se na mě, ale pokud zakladatelka oblikla dítě X let po starším bráchovi, tak ať se teď nedivi, že nechce nosit šaty a růžovou. Prostě je na to zvykla, je jí to pohodlnější. To nemusí vůbec souviset s tím, že se narodila jako kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7443
17.1.20 12:13

Byla jsem jako dite stejna. Prvni poradnou kamaradku stejneho pohlavi jsem si nasla az na VS. Ale stejne porad preferuju na pokec chlapy (no, teda, pokud vynecham emimino :lol: ). Jsem (doufam) celkem pouzitelna matka tri deti? :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.1.20 12:25

V tomto by jste si rozuměla s mojí mamkou a poplakaly by jste si spolu.. Já byla to samé prý.. Asi do 11 let na ježka, šaty na mě mamka nenavlíkla, náušničky také ne.. Hrála jsem si spíše s klukama.. Mám to do teď, šaty a sukně nenosím, rozumím si převážně s kluky než s děvčaty. Ale jsem plnohodnotná holka.. Postupem času okolo 13/14 roku jsem začala nosit náušničky v pubertě se malovat, česat a parádit.. Jen ty šaty, neee :mrgreen: Není to o výchově, každý jsme nějaký.. Já jsem holka ale také mám raději sportovní oblečení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama