Moje 17letá dcera se nechce stěhovat. Co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Petra9876
Nováček 1 příspěvek 07.03.17 00:05
Moje 17leta dcera se nechce stěhovat. Co mám dělat?

Dobrý den,
Potřebuji poradit co mám dělat? Moje 17letá dcera se nechce stěhovat. Budeme se stěhovat do nového bytu a dcera nechce protože by to měla daleko do školy takhle to má 10km a kdyby jsme se odstěhovali tak to bude mít asi 30km. Musela by jezdit vlakem a to ona nechce proto se rozhodla že chce bydlet u babičky dokud ji nebude 18 let. Furt se s ní o tom hádám a já se s ní hádat nechci.
Dcera nemusí ani mého přítele nemá ho moc ráda. Poraďte mi prosím co s ní mám dělat?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
 
Pajulínek
Stálice 62 příspěvků 07.03.17 00:10
:)

Nedelala bych nic sama si prijde na to co pro ni bude fajn :) myslim ze todle neni tak silene co.po Vas dcera chce je to stale lepsi nez kdyby si nasla starsiho chlapa atd…
Vzdy to muze byt horsi

 
Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 07.03.17 00:13

Ja bych ji to dovolila, pokud je babicka jeste schopna ji treba trochu. ohlidat, usmernit… podminka ze se nezhorsi prumer…

 
Enmamma
Závislačka 2991 příspěvků 07.03.17 00:14

Takto vyhrocená situace jen výsledek nějaké krize, která trvá delší dobu, byť sis toho třeba nevšimla. Takže nejde o to, jak vyřešit příznak krize, ale krizi samotnou.

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 07.03.17 00:14

Asi bych zkusila ji nechat u babičky, jak to bude fungovat, samozřejmě s podmínkami…Dobrý prospěch,,víkendy u me doma… :nevim:

 
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16460 příspěvků 07.03.17 00:16

Pokud to nevadí babičce, na dceru bych netlačila. Dojíždět denně 30km /resp. 60/ není nic moc, navíc vztahy s otčímem jsou v tomto věku často problematické. Nech to vyplynout, respektuj ji…Jen jí dávej pocítit, že ji máš stále ráda a záleží ti na ní.

 
Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 07.03.17 05:07

Taky bych ji nechala bydlet u babičky, za jasně stanovených podmínek. Finanční příspěvek babičce za její stravu je samozřejmostí.

 
Uživatel je onlineEMicina
Závislačka 2619 příspěvků 07.03.17 05:19

Zeptala bych se babičky, jestli by vnučku u sebe chtěla, jestli má pro ni dost místa. Že dcera nechce dojíždět, to chápu. Sama mám do práce 30 km, pořád hlídám čas a kontroluji jízdní řády. Dojíždění mě vyčerpává časově i finančně a bývám unavená. Přimlouvám se, aby dcera zůstala u babičky a také aby dodržovala matčina pravidla - třeba víkendy.

 
Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 07.03.17 06:24

A co je za problém? Ať bydlí u babičky, babičce to prospěje. Holka je skoro dospělá, až jí bude 18, stejně ji nutit nebudeš moci a pokud jí teď donutíš (což pochybuju), tak ti to bude zazlívat.

 
Kakika
Extra třída :D 14946 příspěvků 07.03.17 06:25

@Petra9876 Vžij se do její situace. Matka se rozhodla, že se budeme stěhovat. Je jí úplně jedno, že já tak přijdu o většinu kamarádů v místě bydliště. Navíc s tím chlapem, kterýho fakt nemusím. A do školy to KVŮLI NĚMU budu mít 3× dál. Kdo z nás by v 17ti reagoval jinak? Navíc přišla s řešením…že bude u babičky. Pokud to babičce nevadí a ty to dokážeš skousnout, tak jí tu šanci dej. Je jí 17 let, úkoly už s ní neděláš, na ty dohlížet nepotřebuje. Domluvte pravidla (i s babičkou, aby holku nenutila být v týdnu v 17 hod. doma) za kterých to může fungovat s tím, že pokud to fungovat nebude, veškerá dohoda padá. Ty se stěhovat chceš, ona ne. Není to tříleté dítě, které prostě matku následovat musí. Za rok by ti řekla „nazdar, já tu zůstávám“ a ty by jsi s tím už neudělala nic. Má šanci si zlepšit vztah s tvým partnerem a trochu se osamostatnit. To není zase tak zlé…

 
Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 07.03.17 06:53
@Petra9876 píše:
Dobrý den,
Potřebuji poradit co mám dělat? Moje 17letá dcera se nechce stěhovat. Budeme se stěhovat do nového bytu a dcera nechce protože by to měla daleko do školy takhle to má 10km a kdyby jsme se odstěhovali tak to bude mít asi 30km. Musela by jezdit vlakem a to ona nechce proto se rozhodla že chce bydlet u babičky dokud ji nebude 18 let. Furt se s ní o tom hádám a já se s ní hádat nechci.
Dcera nemusí ani mého přítele nemá ho moc ráda. Poraďte mi prosím co s ní mám dělat?

Tak jestli souhlasí i babička, tak ať tam bydlí, k Vám může jezdit na víkendy, ne?

 
Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 07.03.17 07:09

Zeptala bych se babičky, zda je ochotna to takto mít.
Přece jen to znamená, že jí bude dávat nějakou péči, což není povinnost.
Pokud je, dohodla bych si s dcerou podmínky.
U babičky by musela zastat nějaké činnosti z úklidu, pomáhat při přípravě jídla, nakupování. Toto bych pravidelně u babičky ověřovala. Musela by mít dobré známky, žádné zameškané hodiny mimo nemoci a lékaře.
Babičce bych dala peníze na stravu a energie v závislosti na tom, zda dcera obědvá ve škole. Pokud ano, dala bych půlku záloh na energie a cca další 2000. Pokud ne, dala bych půlku záloh a další 4000.
Dceři bych dala další peníze na cestu do školy, peníze na telefon, antikoncepci a hygienické pomůcky a 500 jako kapesné s tím, že vzhledem k tomu, že bydlí jinde, ti bude muset oznamovat, že potřebuje něco nového jako je třeba zimní bunda nebo boty, ty to zhodnotíš, uznáš, zda jsi ochotna to koupit a dáš částku, do které se musí vejít.
Pokud bude chtít něco navíc a nebude to nutnost, odkázala bych ji na brigádu.
Já ji chápu, 30 km je opravdu strašně moc, nelíbilo by se mi to taky.

 
jeep
Stálice 71 příspěvků 07.03.17 07:21

Dá se to dojíždět. Ale je to dost opruz. Aby si pak holka nepostavila hlavu, nenahlásila svatbu/těhotenství… ono je to problém. Možná si vzpomeň na vlastní pubertu a přemýšlej, co by jsi tehdy udělala.

 
Katy 7
Kelišová 5264 příspěvků 07.03.17 07:34

Taky bych jí nechala u babičky a stanovila, že jakmile bude nějaký přešlap, že se bez pardonu stěhuje k Vám. Je to stejné jakoby začala bydlet na intru.

Už bych na ní netlačila, být tebou a smířila se s tím, že mám skoro dospělou dceru, která dává jasně najevo, co si nepřeje. Chápu jí.

 
Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 07.03.17 07:37

Souhlasím s ostatními. Nejdřív se zeptat babičky, pokud bude souhlasit, domluvit pravidla. Jestli chce u babičky být jen do 18,tak je to stejně jen na pár měsíců. A kde bude chtít být dál?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >